Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании права постоянного пользования земельным участком

Высший хозяйственный суд
Постановление от 20.05.2015 № 5024/2507/2011

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

20.05.2015 р.

Справа N 5024/2507/2011

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: В. Корсака - головуючого, М. Данилової (доповідача), Т. Данилової (за участю представників: позивача - Ш. О. А., дов. [...], відповідача, - К. Я. О., дов., від третьої особи [...] - не з'явилась), розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Споживчого товариства "Генічеське споживче товариство "Нова кооперація" на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 15.01.2015 р. у справі N 5024/2507/2011 господарського суду Херсонської області за позовом Генічеської міської ради до Споживчого товариства "Генічеське споживче товариство "Нова кооперація" про зобов'язання повернути в землі запасу Генічеської міської ради незаконно захоплену ділянку загальною площею 2,71 га, що розташована за адресою - Херсонська обл., м. Генічеськ, вул. Махарадзе, 64, за зустрічним позовом Споживчого товариства "Генічеське споживче товариство "Нова кооперація" до Генічеської міської ради (за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача (за зустрічним позовом) - М. В. М.) про визнання права постійного користування земельною ділянкою загальною площею 2,71 га, що розташована за адресою: Херсонська обл., м. Генічеськ, вул. Махарадзе, 64, встановив:

У грудні 2011 року Генічеська міська рада Херсонської області звернулась до господарського суду Херсонської області з позовом до Споживчого товариства "Генічеське споживче товариство "Нова кооперація" про зобов'язання Товариства повернути в землі запасу Генічеської міської ради незаконно захоплену земельну ділянку, загальною площею 2,71 га, що розташована за адресою: Херсонська область, м. Генічеськ, вул. Махарадзе, 64.

У січні 2012 року Товариство звернулось до господарського суду Херсонської області із зустрічним позовом до Генічеської міської ради про визнання права постійного землекористування земельною ділянкою, загальною площею 2,71 га, що розташована за адресою: Херсонська область, м. Генічеськ, вул. Махарадзе, 64.

Рішенням господарського суду Херсонської області від 10.04.2012 р. у даній справі (суддя Клепай З. В.) первісний позов задоволено: зобов'язано Споживче товариство "Генічеське споживче товариство "Нова кооперація" повернути в землі запасу Генічеської міської ради земельну ділянку, загальною площею 2,71 га, що розташована за адресою: Херсонська область, м. Генічеськ, вул. Махарадзе, 64, у задоволені зустрічного позову відмовлено.

Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 22.01.2014 р. (колегія суддів: Пироговський В. Т., Лашин В. В., Філінюк І. Г.), рішення господарського суду Херсонської області від 10.04.2012 р. в частині задоволення позову Генічеської міської ради Херсонської області скасовано, у задоволенні первісного позову відмовлено; рішення в частині відмови у задоволенні зустрічного позову Споживчого товариства "Генічеське споживче товариство "Нова кооперація" залишено без змін.

Не погоджуючись із прийнятою постановою суду апеляційної інстанції, М. В. М. (особа, яка не брала участі у справі) звернулась до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою.

Постановою Вищого господарського суду України від 05.11.2014 р. касаційну скаргу М. В. М. задоволено, постанову Одеського апеляційного господарського суду від 22.01.2014 р. скасовано, справу направлено на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.

За результатами нового розгляду, постановою Одеського апеляційного господарського суду від 15.01.2015 р. у даній справі (колегія суддів: головуючий, суддя - Туренко В. Б., судді: Поліщук Л. В., Воронюк О. Л.) апеляційну скаргу Споживчого товариства "Генічеське споживче товариство "Нова кооперація" задоволено частково. Рішення господарського суду Херсонської області від 10.04.2012 р. частково скасовано, первісний позов задоволено частково. Зобов'язано Товариство повернути в землі запасу Генічеської міської ради земельну ділянку загальною площею 2,0543 га, що розташована за адресою: Херсонська область, м. Генічеськ, вул. Махарадзе, 64. В іншій частині первісного позову відмовлено. Рішення суду в частині відмови у задоволенні зустрічного позову залишено без змін.

Не погоджуючись із прийнятою постановою суду апеляційної інстанції, Споживче товариство "Генічеське споживче товариство "Нова кооперація" звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить рішення господарського суду Херсонської області від 10.04.2012 р. та постанову Одеського апеляційного господарського суду від 15.01.2015 р. скасувати та прийняти нове рішення, яким у задоволенні первісного позову Генічеської міської ради Херсонської області відмовити, зустрічний позов Споживчого товариства "Генічеське споживче товариство "Нова кооперація" задовольнити, визнати за Споживчим товариством "Генічеське споживче товариство "Нова кооперація" право постійного користування земельною ділянкою, загальною площею 2,71 га, що розташована за адресою: Херсонська область, м. Генічеськ, вул. Махарадзе, 64.

При цьому, скаржник посилається на неповне та неналежне встановлення судами попередніх інстанцій обставин справи та невідповідність висновків судів цим обставинам, що стало підставою для порушення норм матеріального та процесуального права під час прийняття оскаржуваних судових актів.

Опрос