Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании решения о нарушении законодательства о защите экономической конкуренции и наложении штрафа недействительным

Высший хозяйственный суд
Постановление от 20.01.2015 № 917/856/13

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

20.01.2015 р.

Справа N 917/856/13

Вищий господарський суд України у складі: судді: Селіваненко В. П. - головуючого, суддів -Львов Б. Ю. (доповідач), Палій В. В., розглянувши касаційну скаргу Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Полтава, на рішення господарського суду Полтавської області від 18.07.2014 та постанову Харківського апеляційного господарського суду від 27.10.2014 зі справи N 917/856/13 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Архікад-С" (далі - Товариство), м. Полтава, до Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (далі - Відділення), треті особи на стороні позивача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Кременчуцьке педагогічне училище ім. А. С. Макаренка (далі - Училище), м. Кременчук Полтавської області, товариство з обмеженою відповідальністю "Спеціалізоване монтажне управління N 25" (далі - Управління), м. Полтава, про визнання рішення недійсним (за участю представників: позивача - П. Н. В., відповідача - С. М. В., третіх осіб - не з'явилися), встановив:

Товариство звернулося до господарського суду Полтавської області з позовом про визнання недійсним рішення адміністративної колегії Відділення від 12.03.2013 N 02/25-рш "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу" (далі - Рішення АМК).

Справа неодноразово розглядалася господарськими судами.

Рішенням господарського суду Полтавської області від 18.07.2014 (суддя - Солодюк О. В.), залишеним без змін постановою Харківського апеляційного господарського суду від 27.10.2014 (колегія суддів у складі: Пуль О. А. - головуючий суддя, судді Гетьман Р. А., Хачатрян В. С.), позов задоволено частково: визнано недійсними та скасовано пункти 1 і 2 Рішення АМК стосовно Товариства; в решті позову відмовлено.

Прийняті зі справи судові рішення з посиланням, зокрема, на приписи статті 59 Закону України від 11.01.2001 N 2210-III "Про захист економічної конкуренції" (далі - Закон N 2210) мотивовано неповним з'ясуванням Відділенням обставин, які мають значення для справи. При цьому місцевий та апеляційний господарські суди виходили з того, що Відділенням не доведено домовленості Товариства та Управління щодо узгодженості дій, які полягали у спотворенні результатів торгів.

У касаційній скарзі до Вищого господарського суду України Відділення просить зазначені рішення місцевого та постанову апеляційного господарських судів зі справи скасувати внаслідок їх прийняття з порушенням норм матеріального і процесуального права та відмовити Товариству в задоволенні позову.

Опрос