Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным свидетельства о праве собственности, признании права собственности на недвижимое имущество и истребовании его из чужого незаконного владения

Высший хозяйственный суд
Постановление от 19.02.2015 № 5028/12/107/2011

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

19.02.2015 р.

Справа N 5028/12/107/2011

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: головуючого, суддів - Є. Борденюк, І. Вовка, В. Харченка, розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційні скарги заступника прокурора міста Києва, першого заступника прокурора Чернігівської області на постанову від 10.11.2014 року Київського апеляційного господарського суду у справі N 5028/12/107/2011 за позовом заступника прокурора Чернігівської області в інтересах держави в особі Фонду державного майна України до Виконавчого комітету Чернігівської міської ради, Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, Підприємства "Навчально-методичний центр" Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів - Комунальне підприємство "Чернігівське міжміське бюро технічної інвентаризації" Чернігівської обласної ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні Федерації профспілкових організацій Чернігівської області - Федерація професійних спілок України, про визнання незаконним рішення, недійсним свідоцтва про право власності, визнання права власності на нерухоме майно та витребування його з чужого незаконного володіння (у судове засідання прибули представники: Фонду державного майна України - Р. І. О. (дов. [...]), Федерації профспілкових організацій Чернігівської області - Б. М. А. (голова), П. А. П. (дов. [...]), Підприємства "Навчально-методичний центр" Федерації профспілкових організацій Чернігівської області - К. В. В. (дов. [...]), Федерації професійних спілок України - Х. А. В. (дов. [...]), прокурор - Г. Ю. В. (посв. [...])).

 Заслухавши суддю-доповідача - Є. Борденюк, пояснення представників сторін, прокурора та перевіривши матеріали справи, Вищий господарський суд України встановив:

Заступник прокурора Чернігівської області в інтересах держави в особі Фонду державного майна України звернувся до господарського суду з позовом до Виконавчого комітету Чернігівської міської ради, Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, Підприємства "Навчально-методичний центр" Федерації профспілкових організацій Чернігівської області про:

визнання незаконним рішення Виконавчого комітету Чернігівської міської ради N 59 від 18.03.2002 в частині надання дозволу на оформлення свідоцтва про право власності Раді Федерації профспілкових організацій Чернігівської області на будівлю літера А-7, загальною площею 3502,3 кв. м, за адресою: вул. Шевченка, 105-а у м. Чернігові (далі - спірний об'єкт);

визнання недійсним свідоцтва про право власності від 22.03.2002, що видане Раді Федерації профспілкових організацій Чернігівської області на спірний об'єкт;

визнання за державною Україна в особі Фонду державного майна України права власності на спірний об'єкт;

витребування на користь Фонду державного майна України з чужого незаконного володіння спірний об'єкт.

Рішенням господарського суду Чернігівської області від 26.12.2011 (колегія суддів: Л. Лавриненко, І. Фетисова, С. Белов) припинене провадження у справі в частині визнання недійсним свідоцтва про право власності від 22.03.2002, що видане Раді Федерації профспілкових організацій Чернігівської області на спірний об'єкт. У решті позов задоволений.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 03.06.2014 (колегія суддів: А. Тищенко, Б Отрюх, Ю. Михальська) рішення господарського суду Чернігівської області від 26.12.2011 скасоване, прийняте нове рішення, яким у позові відмовлено.

Постановою Вищого господарського суду України від 29.07.2014 (колегія суддів: В. Овечкін, Є. Чернов, В. Цвігун) постанова Київського апеляційного господарського суду від 03.06.2014 скасована, справа направлена на новий розгляд до Київського апеляційного господарського суду.

Опрос