Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании долга

Высший хозяйственный суд
Постановление от 29.01.2015 № 921/1240/13-г/10

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

29.01.2015 р.

Справа N 921/1240/13-г/10

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: головуючого - судді Добролюбової Т. В., суддів - Гоголь Т. Г., Швеця В. О. (доповідач), розглянувши касаційну скаргу Комунальної установи Тернопільської обласної ради "Тернопільський обласний центр служби крові" на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 17.11.2014 у справі N 921/1240/13-г/10 господарського суду Тернопільської області за позовом заступника Тернопільського прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері в інтересах держави в особі Державного агентства резерву України в особі Комунальної установи Тернопільської обласної ради "База спеціального медичного постачання" до Комунальної установи Тернопільської обласної ради "Тернопільський обласний центр служби крові", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Тернопільська обласна рада, про стягнення боргу у сумі 174970,80 грн. (за участю представників сторін від: прокуратури - Ш. В. С. (посв. [...]), позивача - не з'явилися, належно повідомлені про час та місце розгляду касаційної скарги, відповідача - З. І. І. (дов. [...]), третьої особи - Л. В. М. (дов. [...])), встановив:

Заступник Тернопільського прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері в інтересах держави в особі Державного агентства резерву України в особі Комунальної установи Тернопільської обласної ради "База спеціального медичного постачання" звернувся з позовом до Комунальної установи Тернопільської обласної ради "Тернопільській обласний центр служби крові" про стягнення 174970,80 грн. боргу за передані матеріальні цінності мобілізаційного резерву. В обґрунтування заявлених вимог прокурор вказував на порушення відповідачем обов'язку з оплати отриманих з мобілізаційного резерву матеріальних цінностей - медикаментів, які мають мінімальний термін придатності. При цьому прокурор посилався на приписи статей 268, 509, 526, 530, 659 Цивільного кодексу України

Рішенням Господарського суду Тернопільської області від 04.08.2014, ухваленим суддею Півторак М. Є., позов задоволено частково, стягнуто з відповідача на користь Комунальної установи Тернопільської обласної ради "База спеціального медичного постачання" 163220,65 грн. боргу, у решті позову відмовлено. Вмотивовуючи рішення, місцевий господарський суд дійшов висновку про доведеність матеріалами справи порушення відповідачем зобов'язань з оплати отриманих за накладними медпрепаратів. Водночас відмовляючи у стягненні 11750,15 грн. суд виходив з обставин списання цієї суми боргу у 2001 році. При цьому суд керувався приписами статей 268, 526, 692 Цивільного кодексу України.

Львівський апеляційний господарський суд, колегією суддів у складі: Якімець Г. Г. - головуючий, Кордюк Г. Т., Кравчук Н. М., постановою від 17.11.2014 перевірене рішення місцевого господарського суду залишив без змін з тих же підстав.

Не погоджуючись з прийнятими у справі судовими актами, Комунальна установа Тернопільської обласної ради "Тернопільській обласний центр служби крові" звернулася з касаційною скаргою до Вищого господарського суду України, в якій, з урахуванням уточнення вимог, просить постанову у справі скасувати та прийняти нове рішення, яким у позові в частині стягнення 172219,80 грн. відмовити. Обґрунтовуючи доводи касаційної скарги, скаржник вказує на неврахування судами обставин спливу позовної давності щодо правовідносин сторін, які мали місце у 1998 - 2000 роках. При цьому скаржник посилається на порушення судами приписів пункту 4 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України.

Опрос