Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании публичных торгов по реализации арестованного недвижимого имущества недействительными

Высший хозяйственный суд
Постановление от 10.02.2014 № 37/384пн

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

10.02.2014 р.

Справа N 37/384пн

Вищий господарський суд у складі колегії суддів: головуючого - судді Прокопанич Г. К., суддів - Алєєвої І. В., Євсікова О. О., розглянувши касаційну скаргу Фізичної особи - підприємця А. О. В. на постанову Донецького апеляційного господарського суду від 24.09.2013 р. (головуючий - суддя Агапов О. Л., судді - Геза Т. Д., Кододова О. В.), рішення господарського суду Донецької області від 03.06.2013 р. (головуючий - суддя Колесник Р. М., судді - Говорун О. В., Чернова О. В.) у справі N 37/384пн господарського суду Донецької області за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Донецькій області до 1. Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Донецькій області, 2. Приватного підприємства "НИВА-В. Ш." в особі Філії 05, 3. Фізичної особи - підприємця А. О. В., 4. Фізичної особи - громадянина - Ц. Д. Н., 5. Фізичної особи - громадянина Г. В. О., 6. Фізичної особи - підприємця З. І. М. (за участю: прокурора в інтересах держави в особі Регіонального відділення фонду державного майна України по Донецькій області, третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів - 1. Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Таїровське", 2. Міністерства аграрної політики України) про визнання прилюдних торгів по реалізації арештованого нерухомого майна недійсними (за участю представників: позивачів - не з'явились, відповідачів - не з'явились, третіх осіб - не з'явились, прокуратури - К. Є. В.), встановив:

Рішенням господарського суду Донецької області від 03.06.2013 р. у справі N 37/384пн, залишеним без змін постановою Донецького апеляційного господарського суду від 24.09.2013 р., позовні вимоги задоволено: визнано прилюдні торги з реалізації арештованого нерухомого майна Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство "Таїровське", проведені 24.06.2011 р., недійсними.

Не погодившись з вказаними судовими рішеннями, відповідач-3 звернувся до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить рішення місцевого суду та постанову апеляційної інстанції скасувати та прийняти нове рішення, яким в позові відмовити повністю. Вимоги та доводи касаційної скарги мотивовані тим, що судами попередніх інстанцій було неповно з'ясовано обставини, які мають значення для справи, а також порушено норми процесуального та матеріального права, зокрема ст. 2 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна", ст. 139 ГК України, ст. ст. 1, 33, 35 ГПК України. Доводи касаційної скарги зводяться до того, що відповідачі придбали на спірному аукціоні майно, яке не використовується ДП "Сільськогосподарське підприємство "Таїровське" при здійсненні статутної діяльності, а отже не підпадає під дію мораторію. Також скаржник зазначає, що у справі N 37/383пн господарськими судами винесено рішення про відмову у задоволенні аналогічних позовних вимог, яке набрало законної сили та має преюдиційне значення для даної справи.

Усіх учасників судового процесу відповідно до статті 1114 ГПК України належним чином повідомлено про час і місце розгляду касаційної скарги, проте в судове засідання представники сторін не з'явились. Зважаючи на те, що явку представників сторін не було визнано обов'язковою, а також на достатність матеріалів справи для прийняття рішення, колегія суддів, беручи до уваги встановлені ст. 1118 ГПК України строки розгляду касаційних скарг, дійшла висновку про можливість розглянути справу за відсутності представників сторін.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос