Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об опровержении недостоверной информации и возмещении ущерба

Высший хозяйственный суд
Постановление от 18.02.2014 № 910/7062/13

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

18.02.2014 р.

Справа N 910/7062/13

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: Плюшка І. А. - головуючого, Кочерової Н. О., Самусенко С. С., розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Громадської організації "Союз споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 29 жовтня 2013 року у справі N 910/7062/13 господарського суду міста Києва за позовом Компанії "Les Laboratoires Servier" до Громадської організації "Союз споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення" про спростування недостовірної інформації та відшкодування шкоди 1,00 грн., за участю представників: позивача - К. М. В., відповідача - К. В. О., О. В. В., встановив:

Компанія "Les Laboratoires Servier" звернулась до господарського суду міста Києва з позовом до Громадської організації "Союз споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення" про спростування недостовірної інформації та відшкодування шкоди 1,00 грн.

Рішенням господарського суду міста Києва від 01 серпня 2013 року (суддя - Бондарчук В. В.), залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 29 жовтня 2013 року (судді: Тищенко А. І., Михальська Ю. Б., Оьрюх Б. В.), позов Компанії "Les Laboratoires Servier" задоволено: визнано інформацію, викладену у статтях: "Фармацевтична компанія Серв'є (Servier), Франція "відпрацьовує" на українцях препарати з активною речовиною, не схваленою регуляторними органами ЄС та США?" та "Фармацевтична компанія Серв'є (Servier), Франція "відпрацьовує" на українцях препарати з активною речовиною, не схваленою регуляторними органами ЄС та США? - ПРОДОВЖЕННЯ" недостовірною.

Зобов'язано відповідача видалити статті "Фармацевтична компанія Серв'є (Servier), Франція "відпрацьовує" на українцях препарати з активною речовиною, не схваленою регуляторними органами ЄС та США?" та "Фармацевтична компанія Серв'є (Servier), Франція "відпрацьовує" на українцях препарати з активною речовиною, не схваленою регуляторними органами ЄС та США? - ПРОДОВЖЕННЯ" з інтернет сайту Союзу (доступ за посиланнями: http://medpotreb.org/news/288.html та http://medpotreb.org/news/servier 2.html відповідно.

Зобов'язано відповідача розмістити на інтернет сайті Союзу http://medpotreb.org спростування інформації, наведеної у статті "Фармацевтична компанія Серв'є (Servier), Франція "відпрацьовує" на українцях препарати з активною речовиною, не схваленою регуляторними органами ЄС та США?" та "Фармацевтична компанія Серв'є (Servier), Франція "відпрацьовує" на українцях препарати з активною речовиною, не схваленою регуляторними органами ЄС та США? - ПРОДОВЖЕННЯ" наступного змісту:

"Нещодавно, на сайті нашої організації були опубліковані статті "Фармацевтична компанія Серв'є (Servier), Франція "відпрацьовує" на українцях препарати з активною речовиною, не схваленою регуляторними органами ЄС та США?" та "Фармацевтична компанія Серв'є (Servier), Франція "відпрацьовує" на українцях препарати з активною речовиною, не схваленою регуляторними органами ЄС та США? - ПРОДОВЖЕННЯ".

В даних статтях мова йшла про лікарський засіб Престаріум=> 5 мг та 10 мг з діючою речовиною периндоприлу аргінін. У наведених статтях ми досить критично поставились до якості лікарського засобу Престаріум та його відповідності заявленому виробником рівню ефективності та безпечності. Втім, мусимо визнати, що така позиція нашої організації була помилковою. Лікарський засіб Престаріум=> 5 мг та 10 мг з діючою речовиною периндоприлу аргінін зареєстровано Міністерством охорони здоров'я України у встановленому чинним законодавством порядку (Престаріум=> 5 mg, рішення про Державну реєстрацію, схвалене наказом МОЗ N 758 від 16 листопада 2006 року, перереєстровано на підставі наказу МОЗ N 700 від 26 жовтня 2011 року, Реєстраційне посвідчення N IIA/1901/02/03; Престаріум=> 10 мг, рішення про Державну реєстрацію, схвалене наказом МОЗ N 758 від 16 листопада 2006 року, перереєстровано на підставі наказу МОЗ N 700 від 26 жовтня 2011 року, Реєстраційне посвідчення N IIA/1901/02/01). Таким чином, компетентні державні органи у сфері охорони здоров'я надали свій висновок щодо ефективності, безпечності та якості даного лікарського засобу.

Опрос