Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О побуждении заключить договор аренды

Высший хозяйственный суд
Постановление от 02.12.2014 № 920/48/14

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

02.12.2014 р.

Справа N 920/48/14

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: Плюшка І. А. - головуючого, Дунаєвської Н. Г., Самусенко С. С., розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 16 вересня 2014 року та на рішення господарського суду Сумської області від 21 травня 2014 року у справі N 920/48/14 господарського суду Сумської області за позовом Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" до Управління майном комунальної власності Сумської міської ради про спонукання укласти договір оренди (за участю представників: позивача - не з'явився, відповідача - П. І. О.), встановив:

У січні 2014 року Українське державне підприємство поштового зв'язку "Укрпошта" в особі Сумської дирекції УДППЗ "Укрпошта" звернулось до господарського суду Сумської області з позовом до Управління майном комунальної власності Сумської міської ради про спонукання укласти договір оренди частини нежитлового приміщення, розташованого на 1 поверсі приміщення, розташованого за адресою: м. Суми, вул. Л. Українки, 2, площею 85,2 м. кв. з орендною платою 1,00 грн., встановивши строк дії договору з 16 квітня 2013 року з визначенням умов договору в редакції позивача. Витрати по сплаті судового збору в розмірі 1147,00 грн. позивач просив покласти на відповідача.

Рішенням господарського суду Сумської області від 21 травня 2014 року (судді: Лугова Н. П., Левченко П. І., Котельницька В. Л.) залишеним без змін постановою Харківського апеляційного господарського суду від 16 вересня 2014 року (судді: Гетяман Р. А., Бородіна Л. І., Лакіза В. В.) у справі N 920/48/14 у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись вищезазначеними рішенням та постановою Українське державне підприємство поштового зв'язку "Укрпошта" звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою в якій просить рішення господарського суду Сумської області від 21 травня 2014 року та постанову Харківського апеляційного господарського суду від 16 вересня 2014 року скасувати та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

В обґрунтування зазначених вимог заявник касаційної скарги посилається на неправильне застосування судом першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права.

Колегія суддів, обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши матеріали справи, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування господарськими судами першої та апеляційної інстанцій норм процесуального права, вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Судами попередніх інстанцій встановлено, що спірне приміщення за адресою: м. Суми. вул. Л. Українки, 2, перебувало в оренді у позивача на підставі договору оренди N ФМ-925 від 01 листопада 1999 року між сторонами у справі, строк дії якого закінчився 16 січня 2012 року.

Опрос