Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании договора недействительным

Высший хозяйственный суд
Постановление от 01.12.2014 № 916/2122/13

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

01.12.2014 р.

Справа N 916/2122/13

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: головуючого - Євсікова О. О., суддів: Кролевець О. А. (доповідач у справі), Попікової О. В., розглянувши касаційні скарги: 1. заступника військового прокурора Південного регіону України, 2. Приватного підприємства "Інвестиційна компанія "Юг-Інвест", 3. Товариства з обмеженою відповідальністю "Грін Коін" на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 20.11.2014 у справі N 916/2122/13 господарського суду Одеської області за позовом першого заступника прокурора Південного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України до: 1. Приватного підприємства "Інвестиційна компанія "Юг-Інвест", 2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Грін Коін" за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача 1. Міністерства оборони України, 2. 9 Спортивного клубу Управління спорту Міністерства оборони України, про визнання договору недійсним (за участю представників сторін від прокуратури - К. В. М., від позивача - З. Д. А., від відповідача 1 - Я. С. Ю., від відповідача 2 - не з'явився, від третьої особи 1 - П. С. О., від третьої особи 2 - не з'явився), встановив:

Перший заступник прокурора Південного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері звернувся до господарського суду Одеської області в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України з позовом про визнання недійсним договору купівлі-продажу нежитлових будівель загальною площею 5995,5 м2, розташованих за адресою: м. Одеса, пров. Сільськогосподарський, 2-а, укладеного 03.10.2007 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Грін Коін" та Приватним підприємством "Інвестиційна компанія "Юг-Інвест".

Позовні вимоги мотивовані наявністю підстав для визнання недійсним оспорюваного договору відповідно до ст. ст. 203, 215 Цивільного кодексу України з огляду на відсутність у ТОВ "Грін Коін", яке не було власником спірного нерухомого майна, права відчужувати це майно; недотримання встановленого законодавством порядку відчуження нерухомого військового майна; а також перевищення директором філії Центрального спеціалізованого будівельного управління своїх повноважень, у зв'язку з чим спірне майно вибуло з володіння держави поза її волею.

Опрос