Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным устава и положения о наблюдательном совете общества

Высший хозяйственный суд
Постановление от 18.08.2014 № 920/448/13

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

18.08.2014 р.

Справа N 920/448/13

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: головуючого-судді, суддів: Демидової А. М., Воліка І. М. (доповідача), Дунаєвської Н. Г., розглянув у відкритому судовому засіданні касаційні скарги 1) ОСОБА_4, 2) Компанії ГРЕЙТ СТЕЙШН ПРОПЕРТІЗ С. А.), 3) Компанії Торберг Бетайлігунген АГ на рішення від 02.04.2013 господарського суду Сумської області та на постанову від 21.05.2014 Харківського апеляційного господарського суду у справі N 920/448/13 господарського суду Сумської області за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фондова компанія "Меридіан" до Публічного акціонерного товариства "Сумське машинобудівне науково-виробниче підприємство ім. М. В. Фрунзе", за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: 1) Компанія ГРЕЙТ СТЕЙШН ПРОПЕРТІЗ С. А., 2) Компанія Торберг Бетайлігунген АГ, 3) ОСОБА_4, про визнання недійсним статуту і положення товариства та зобов'язання вчинити певні дії. В судове засідання прибули представники сторін: позивача Щ. Р. С. (дов. [...]); відповідача - Т. О. О. (дов. [...]); третьої особи-1 С. С. В. (дов. [...]); третьої особи-2 С.в С. В. (дов. [...]); третьої особи-3 С. С. В. (дов. [...]). Відповідно до розпорядження секретаря першої судової палати Вищого господарського суду України від 18.08.2014 для розгляду касаційної скарги у цій справі призначено колегію суддів у наступному складі: головуючий - Демидова А. М., судді: Волік І. М. (доповідач), Дунаєвська Н. Г.

Встановив:

У березні 2013 року позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Фондова компанія "Меридіан" (надалі - ТОВ "Фондова компанія "Меридіан") звернувся до господарського суду із позовом до Публічного акціонерного товариства "Сумське машинобудівне науково-виробниче підприємство ім. М. В. Фрунзе" (надалі - ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче підприємство ім. М. В. Фрунзе") про:

- визнання недійсним Статуту ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. М. В. Фрунзе" в новій редакції, зареєстрованій 29.04.2011, в частині окремих його положень, а саме: в частині останнього речення першого абзацу пункту 10.10 та в частині другого абзацу пункту 10.10;

- визнання недійсним Положення "Про наглядову раду ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. М. В. Фрунзе" в новій редакції, затвердженій рішенням чергових загальних зборів акціонерів Відкритого акціонерного товариства "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. М. В. Фрунзе" від 15.04.2011, протокол N 24, в частині окремих його положень, а саме: в частині другого та третього абзаців пункту 3.5 та в частині пункту 6.11;

- а також до моменту обрання нового складу Наглядової ради ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. М. В. Фрунзе" зобов'язати існуючий склад Наглядової ради здійснювати свої повноваження у повному обсязі згідно положень Статуту ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. М. В. Фрунзе" в новій редакції, зареєстрованій 29.04.2011, Положення про Наглядову раду ПАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. М. В. Фрунзе", чинного законодавства України, в тому числі приймати рішення з усіх питань, віднесених до компетенції цього органу управління.

Опрос