Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительными договоров аренды, купли-продажи земельного участка и государственного акта на право собственности на землю, возвращении земельного участка

Высший хозяйственный суд
Постановление от 07.10.2014 № 915/1224/13

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

07.10.2014 р.

Справа N 915/1224/13

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: Т. Б. Дроботової - головуючого, Н. О. Волковицької, Л. І. Рогач (за участю представників: прокурора - К. Л. М., посв. 014652, позивача - не з'явились (про час і місце судового засідання повідомлені належно), відповідачів - не з'явились (про час і місце судового засідання повідомлені належно), третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - не з'явились (про час і місце судового засідання повідомлені належно)), розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу заступника прокурора Одеської області на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 28.01.2014 у справі N 915/1224/13 господарського суду Миколаївської області за позовом Миколаївського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері в інтересах держави в особі Миколаївської обласної державної адміністрації до  Березанської районної державної адміністрації Миколаївської області; Виробничого кооперативу "Березанський", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Державне підприємство "Очаківське лісомисливське господарство", про визнання незаконними і скасування розпоряджень райдержадміністрації, визнання недійсними договорів оренди, купівлі-продажу земельної ділянки та державного акта на право власності на землю, повернення земельної ділянки (за участю Генеральної прокуратури України), встановив:

Миколаївський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері в інтересах держави в особі Миколаївської обласної державної адміністрації звернувся до господарського суду з позовом про: визнання незаконним і скасування розпоряджень Березанської райдержадміністрації N 1323 від 15.11.2007, N 68 від 26.01.2009; визнання недійсним укладеного відповідачами 16.11.2007 договору оренди земельної ділянки площею 0,995 га; визнання недійсним укладеного відповідачами 26.01.2009 договору купівлі-продажу земельної ділянки площею 0,995 га, розташованої в зоні відпочинку "Рибаківка", квартал п'ятий, 22; визнання недійсним державного акта серії ЯЗ N 140834 Виробничого кооперативу "Березанський" на право власності на земельну ділянку площею 0,995 га, розташовану в зоні відпочинку "Рибаківка", квартал п'ятий, 22, повернення земельної ділянки площею 0,995 га, розташованої в зоні відпочинку "Рибаківка", квартал п'ятий, 22, до державної власності у постійне користування Державного підприємства "Очаківське лісомисливське господарство". Прокурор просив поновити позовну давність для захисту порушеного права та зазначив на прийняття спірних розпоряджень з перевищенням повноважень, зазначених у статті 149 Земельного кодексу України, та затвердження проекту землеустрою за відсутності проведеної державної експертизи в порушення статей 9, 35 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації", незаконну передачу у власність прибережної захисної смуги, що належить до земель водного фонду земельних ділянок всупереч статей 85, 90 Водного кодексу України, статті 59 Земельного кодексу України.

Відповідач Виробничий кооператив "Березанський" відхилив позовні вимоги повністю, наполягаючи на застосуванні позовної давності у спорі; також зазначив, що відсутні докази встановлення у встановленому порядку розміру та меж прибережної захисної смуги в межах спірної земельної ділянки, земельна ділянка надавалася відповідно до вимог чинного законодавства та в межах наданих райдержадміністрації повноважень, передбачених статтею 149 Земельного кодексу України.

Опрос