Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании суммы

Высший хозяйственный суд
Постановление от 23.04.2014 № 904/5778/13

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

23.04.2014 р.

Справа N 904/5778/13

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: головуючого - судді Корсак В. А., суддів - Данилової М. В., Данилової Т. Б., розглянувши матеріали касаційної скарги державного підприємства "Придніпровська залізниця" на постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 22.01.2014 р. у справі господарського суду N 904/5778/13 Дніпропетровської області за позовом ВАТ "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" до ДП "Придніпровська залізниця" про стягнення 83439,48 грн. (за участю представників сторін: позивача - Л. Д. В., дов. [...], відповідача - П. М. І., дов. [...]), встановив:

У липні 2013 року Відкрите акціонерне товариство "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" звернулося до господарського суду Дніпропетровської області з позовом про стягнення з державного підприємства "Придніпровська залізниця" збитків у сумі 83439,48 грн., які залізниця безпідставно списала як плату за користування вагонами у вересні-жовтні 2012 року із попередньої оплати позивача в розрахунковому підрозділі Придніпровської залізниці.

Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 26.11.2013 (суддя Колісник І. І.) в задоволенні позовних вимог відмовлено.

Постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 22.01.2014 (голова колегії Прудніков В. В., судді Орєшкіна Е. В., Широбокова Л. П.) за апеляційною скаргою ВАТ "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" Рішення господарського суду Дніпропетровської області від 26.11.2013 скасовано, позовні вимоги задоволені в повному обсязі: стягнуто з ДП "Придніпровська залізниця" на користь ВАТ "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" збитків у сумі 83439,48 грн. та судові витрати.

Не погоджуючись із постановою суду апеляційної інстанції, державне підприємство "Придніпровська залізниця" звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій посилається на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить Постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 22.01.2014 скасувати.

У відзиві на касаційну скаргу Публічне акціонерне товариство "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" проти доводів касаційної скарги заперечує, вважає постанову апеляційного суду законною та обґрунтованою, посилається на судову практику в аналогічних справах.

Заслухавши присутніх представників сторін, перевіривши наявні матеріали справи на предмет правильності юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встановлення в рішенні і постанові та доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню.

Переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, касаційна інстанція на підставі встановлених фактичних обставин перевіряє застосування судом першої чи апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос