Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании суммы

Высший хозяйственный суд
Постановление от 23.04.2014 № 904/5778/13

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

23.04.2014 р.

Справа N 904/5778/13

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: головуючого - судді Корсак В. А., суддів - Данилової М. В., Данилової Т. Б., розглянувши матеріали касаційної скарги державного підприємства "Придніпровська залізниця" на постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 22.01.2014 р. у справі господарського суду N 904/5778/13 Дніпропетровської області за позовом ВАТ "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" до ДП "Придніпровська залізниця" про стягнення 83439,48 грн. (за участю представників сторін: позивача - Л. Д. В., дов. [...], відповідача - П. М. І., дов. [...]), встановив:

У липні 2013 року Відкрите акціонерне товариство "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" звернулося до господарського суду Дніпропетровської області з позовом про стягнення з державного підприємства "Придніпровська залізниця" збитків у сумі 83439,48 грн., які залізниця безпідставно списала як плату за користування вагонами у вересні-жовтні 2012 року із попередньої оплати позивача в розрахунковому підрозділі Придніпровської залізниці.

Рішенням господарського суду Дніпропетровської області від 26.11.2013 (суддя Колісник І. І.) в задоволенні позовних вимог відмовлено.

Постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 22.01.2014 (голова колегії Прудніков В. В., судді Орєшкіна Е. В., Широбокова Л. П.) за апеляційною скаргою ВАТ "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" Рішення господарського суду Дніпропетровської області від 26.11.2013 скасовано, позовні вимоги задоволені в повному обсязі: стягнуто з ДП "Придніпровська залізниця" на користь ВАТ "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" збитків у сумі 83439,48 грн. та судові витрати.

Не погоджуючись із постановою суду апеляційної інстанції, державне підприємство "Придніпровська залізниця" звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій посилається на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить Постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 22.01.2014 скасувати.

У відзиві на касаційну скаргу Публічне акціонерне товариство "Південний гірничо-збагачувальний комбінат" проти доводів касаційної скарги заперечує, вважає постанову апеляційного суду законною та обґрунтованою, посилається на судову практику в аналогічних справах.

Заслухавши присутніх представників сторін, перевіривши наявні матеріали справи на предмет правильності юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встановлення в рішенні і постанові та доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню.

Переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, касаційна інстанція на підставі встановлених фактичних обставин перевіряє застосування судом першої чи апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права.

Опрос