Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О расторжении договора

Высший хозяйственный суд
Постановление от 22.04.2014 № 910/19386/13

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

22.04.2014 р.

Справа N 910/19386/13

Вищий господарський суд у складі колегії суддів: головуючого - судді Євсікова О. О., суддів - Алєєвої І. В., Кролевець О. А., розглянувши касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Український енергетичний реєстр" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 06.02.2014 р. (головуючий - суддя Андрієнко В. В., судді - Буравльов С. І., Шапран В. В.)  на рішення господарського суду міста Києва від 19.11.2013 р. (суддя Бондаренко Г. П.) у справі N 910/19386/13 господарського суду міста Києва за позовом Відкритого акціонерного товариства "Тернопільобленерго" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Український енергетичний реєстр" про розірвання договору (за участю представників: позивача - Б.-Д. Л. М., Ш. В. В., Я. Г. Р., відповідача - Щ. Р. С., Компанії "BIKONTIA ENTERPRISES LIMITED" ("Байконтіе Ентерпрайзес Лімітед") - Т. О. О.), встановив:

Рішенням господарського суду міста Києва від 19.11.2013 р., залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 06.02.2014 р., позов задоволено: розірвано угоду N 2 про реєстраційне обслуговування від 07.03.97 р., укладену між Відкритим акціонерним товариством "Тернопільобленерго" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Український енергетичний реєстр" з 04.10.2013 р.; зобов'язано Товариство з обмеженою відповідальністю "Український енергетичний реєстр" передати Центральному депозитарію - Публічному акціонерному товариству "Національний депозитарій України" документи системи реєстру власників іменних цінних паперів Відкритого акціонерного товариства "Тернопільобленерго" в електронному вигляді на змінному машинному носії даних (магнітному, оптичному чи флеш), реєстр власників іменних цінних паперів Відкритого акціонерного товариства "Теронопільобленерго", складений станом на 02.10.2013 р., в паперовій формі.

Не погодившись з вказаними судовими рішеннями, відповідач звернувся до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить рішення місцевого суду та постанову апеляційної інстанції скасувати і прийняти нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Вимоги та доводи касаційної скарги мотивовані тим, що судами попередніх інстанцій було неповно з'ясовано обставини, які мають значення для справи, а також порушено норми матеріального та процесуального права, зокрема ст. 35, ч. 2 ст. 47, п. 21 ч. 2 ст. 52 Закону України "Про акціонерні товариства", ч. 2 ст. 9 Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні", ст. ст. 526, 530 ЦК України, ч. 5 ст. 188 ГК України, п. 1-1 ч. 1 ст. 80, ст. 34 ГПК України.

Усіх учасників судового процесу відповідно до статті 1114 ГПК України належним чином повідомлено про час і місце розгляду касаційної скарги.

Колегія суддів, обговоривши доводи касаційної скарги, заслухавши пояснення представників учасників судового процесу, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування господарськими судами норм матеріального та процесуального права, вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Опрос