Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обязательстве прекратить производство и реализацию товара

Высший хозяйственный суд
Постановление от 14.01.2014 № 922/2066/13

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

14.01.2014 р.

Справа N 922/2066/13

Вищий господарський суд України у складі: судді Селіваненко В. П. - головуючого, суддів - Бенедисюк І. М., Львов Б. Ю. розглянув касаційну скаргу публічного акціонерного товариства "Фармстандарт-Біолік", м. Харків (далі - ПАТ "Фармстандарт-Біолік"), на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 30.10.2013 зі справи N 922/2066/13 за позовом приватного акціонерного товариства "Лекхім", м. Київ (далі - ПАТ "Лекхім"), до ПАТ "Фармстандарт-Біолік" про зобов'язання припинити виробництво та реалізацію товару (судове засідання проведено за участю представників сторін: ПАТ "Лексім" - Т. Ю. В., ПАТ "Фармстандарт-Біолік" - К. О. О.).

 За результатами розгляду касаційної скарги Вищий господарський суд України встановив:

ПАТ "Лекхім" як володілець свідоцтва України N 15785 на знак для товарів і послуг "Реналган" звернулося до господарського суду Харківської області з позовом про зобов'язання ПАТ "Фармстандарт-Біолік" припинити виробництво та реалізацію лікарського засобу "Ренальган-Біолік" з посиланням, зокрема, на частину п'яту статті 16 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг", частину першу статті 20 Закону України "Про охорону прав на промислові зразки" та статтю 4 Закону України "Про захист економічної конкуренції".

Рішенням господарського суду Харківської області від 01.08.2013 (суддя Присяжнюк О. О.) у задоволенні позову відмовлено. Судове рішення мотивовано тим, що відповідач у розумінні статті 500 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) має право попереднього користувача позначенням "Ренальган-Біолік", оскільки судом встановлено фактичні дані про використання ним такого позначення до дати подання позивачем заявки про реєстрацію торговельної марки за свідоцтвом України N 15785. Натомість реєстраційне посвідчення на лікарський засіб (розчин для ін'єкцій) "Реналган" належить не позивачеві у справі, а окремій юридичній особі - закритому акціонерному товариству "Лексім-Харків".

Опрос