Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании права собственности на имущество, истребовании имущества из чужого незаконного владения

Высший хозяйственный суд
Постановление от 18.12.2013 № 5004/2013/11

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

18.12.2013 р.

Справа N 5004/2013/11

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: головуючого, судді - Корсака В. А., суддів: Данилової М. В., Данилової Т. Б., розглянувши матеріали касаційної скарги першого заступника прокурора Рівненської області на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 25.09.2013 у справі N 5004/2013/11 господарського суду Волинської області за позовом прокурора м. Луцька в інтересах держави в особі Фонду державного майна України до: 1. Приватного акціонерного товариства "Волиньтурист", 2. Виконавчого комітету Луцької міської ради про визнання недійсним рішення, в судовому засіданні взяли участь представники: позивача - Ш. О. М., відповідача-1 - М. Ф. О., відповідача-2 - не з'явилися, Генеральної прокуратури України - Т. М. О., встановив:

В жовтні 2011 року прокурор міста Луцька звернувся до господарського суду Волинської області з позовом в інтересах держави в особі Фонду державного майна України до Волинського обласного закритого акціонерного товариству по туризму та екскурсіях "Волиньтурист" та виконавчого комітету Луцької міської ради про визнання недійсним та скасування рішення виконавчого комітету Луцької міської ради, визнання права власності на майно, витребування майна з чужого незаконного володіння, повернення безпідставно набутого майна.

Рішенням господарського суду Волинської області від 30.11.2011 (суддя Якушева І. О.) у справі N 5004/2013/11 задоволено позов прокурора міста Луцька в інтересах держави в особі Фонду державного майна України, визнано незаконним та скасовано рішення виконавчого комітету Луцької міської ради N 437 від 31.08.2000 р. "Про оформлення права власності на нерухоме майно", визнано за державою Україна в особі Фонду державного майна України право власності на будівлю готелю "Світязь" загальною площею 7885 кв. м, що знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Набережна, 4, витребувано з незаконного володіння Волинського обласного закритого акціонерного товариства по туризму та екскурсіях "Волиньтурист" будівлю готелю "Світязь" загальною площею 7885 кв. м, що знаходиться в м. Луцьку по вул. Набережній, 4, зобов'язано Волинське обласне закрите акціонерне товариство по туризму та екскурсіях "Волиньтурист" повернути Державі в особі Фонду державного майна України безпідставно набуте майно - будівлю готелю "Світязь" загальною площею 7885 кв. м, що знаходиться за адресою м. Луцьк, вул. Набережна, 4.

Постановою Рівненського апеляційного господарського суду від 25.09.2013 року у справі N 5004/2013/11 (у складі головуючого: Олексюк Г. Є., суддів: Розізнана І. В., Гудак А. В.) апеляційну скаргу приватного акціонерного товариства "Волиньтурист" задоволено, рішення господарського суду Волинської області від 30 листопада 2011 року у справі N 5004/2013/11 скасовано, прийнято нове, яким в позові відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятою у справі постановою апеляційної інстанції, перший заступник прокурора Рівненської області звернувся до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить її скасувати, а рішення суду першої інстанції - залишити без змін.

Виконавчий комітет Луцької міської ради не реалізував процесуальне право на участь у судовому засіданні суду касаційної інстанції, хоча про час та місце його проведення були повідомлені належним чином.

Опрос