Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконным и отмене распоряжения, признании недействительным договора аренды земельного участка, возвращении земельного участка

Высший хозяйственный суд
Постановление от 19.06.2013 № 10/032-12

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

19.06.2013 р.

Справа N 10/032-12

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: головуючого - судді Корсака В. А., суддів - Данилової М. В., Данилової Т. Б., розглянувши матеріали касаційної скарги заступника Дніпровського екологічного прокурора на постанову Київського апеляційного господарського суду від 13.02.2013 у справі N 10/032-12 господарського суду Київської області за позовом заступника Дніпровського екологічного прокурора в інтересах держави в особі Державної інспекції сільського господарства України та Державного агентства земельних ресурсів України до 1. Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації, 2. товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерциклон", треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - 1. Головне управління Держкомзему у Київській області, 2. товариства з обмеженою відповідальністю "Регіонземсервіс", 3. Управління Держкомзему у Переяслав-Хмельницькому районі Київської області, про визнання незаконним та скасування розпорядження, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, повернення земельної ділянки (в судовому засіданні взяли участь представники: позивача-1 - Л. Л. І., позивача-2 - не з'явився, відповідача-1 - не з'явився, відповідача-2 - Г. Л. В., третьої особи-1 - не з'явився, третьої особи-2 - не з'явився, третьої особи-3 - не з'явився, Генеральної прокуратури України - Т. М. О.), встановив:

В травні 2012 року заступник Дніпровського екологічного прокурора в інтересах держави в особі Державної інспекції сільського господарства у Київській області та Державного агентства земельних ресурсів України звернувся до господарського суду Київської області з позовною заявою до Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації та товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерциклон", в якій просив суд визнати незаконним та скасувати розпорядження, визнати недійсним договір оренди земельної ділянки та повернути її у власність держави в особі Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації.

Ухвалою господарського суду Київської області від 17.07.2012 до участі у справі, в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів залучено: головне управління Держкомзему у Київській області, товариство з обмеженою відповідальністю "Регіонземсервіс", управління Держкомзему у Переяслав-Хмельницькому районі Київської області.

Рішенням господарського суду Київської області від 29.10.2012 (головуючий Привалов А. І., судді Подоляк Ю. В., Наріжний С. Ю.) у справі N 10/032-12 позовні вимоги задоволено повністю. Визнано незаконним та скасовано розпорядження Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації від 01.06.2011 N 365 "Про передачу земельної ділянки на умовах оренди ТОВ "Інтерцикллон". Визнано недійсним договір оренди землі від 07.06.2011, укладений між Переяслав-Хмельницькою районною державною адміністрацією та товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерциклон", зареєстрований в управлінні Держкомзему в Переяслав-Хмельницькому районі Київської області 08.06.2011 за номером 322330004000701. Повернуто орендовану земельну ділянку площею 0,9500 га на території Циблівської сільської ради до власності держави в особі Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації. Стягнуто з відповідачів в доход Державного бюджету України судові витрати.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 13.02.2013 (у складі головуючого Тищенко О. В., суддів Смірнової Л. Г., Чорної Л. В.) вказане рішення суду скасовано. Прийнято нове рішення, яким в позові відмовлено повністю. Стягнуто з Державної інспекції сільського господарства України та Державного агентства земельних ресурсів України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Інтерциклон" судові витрати.

Опрос