Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании суммы

Высший хозяйственный суд
Постановление от 28.03.2013 № 5006/24/27/2012

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

28.03.2013 р.

Справа N 5006/24/27/2012

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: головуючого - судді  Дерепи В. І., суддів - Грека Б. М. (доповідач у справі), Палія В. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Дочірньої компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" на ухвали Донецького апеляційного господарського суду від 30.01.2013 у справі N 5006/24/27/2012 господарського суду Донецької області за позовом Дочірньої компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Краматорськтеплоенерго" про стягнення суми (за участю прокурора Донецької області, представників від: позивача - Мандригель Р. С.  (дов. від 14.12.2012), відповідача - не з'явилися, були належно повідомлені, прокуратури - не з'явилися, були належно повідомлені), встановив:

Ухвалою Донецького апеляційного господарського суду від 30.01.2013 (головуючий - суддя Татенко В. М.) відмовлено Дочірній компанії "Газ України" Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" у задоволенні клопотання про відновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження рішення господарського суду Донецької області від 11.12.2012 у справі N 5006/24/27/2012 та повернуто апеляційну скаргу заявнику ухвалою Донецького апеляційного господарського суду від 30.01.2013 (колегія суддів у складі: головуючий-суддя: Татенко В. М., судді: Зубченко І. В., Радіонова О. О.).

На думку колегії суддів апеляційної інстанції скаржником у клопотанні про поновлення пропущеного процесуального строку обставини належним чином не обґрунтовані, оскільки ним не доведено, які з них об'єктивно перешкоджали йому реалізувати його право на подання апеляційної скарги протягом законодавчо встановленого терміну.

Не погоджуючись із ухвалами апеляційного суду, позивач звернувся до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить їх скасувати, а справу направити до Донецького апеляційного господарського суду для розгляду по суті. Скарга мотивована невірним застосуванням апеляційним судом норм процесуального права.

Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши правильність застосування норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Вищого господарського суду України вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відмовляючи у задоволенні клопотання про відновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження та повертаючи апеляційну скаргу заявнику, суд апеляційної інстанції виходив з того, що недотримання вимог законодавства щодо оформлення апеляційної скарги, зокрема щодо надсилання копії апеляційної скарги іншій стороні у справі, не можна вважати поважними причинами пропуску строку, що об'єктивно перешкоджали стороні вчасно звернутися з апеляційною скаргою на рішення суду першої інстанції. Всупереч наведеному, подане скаржником клопотання про відновлення процесуального строку на апеляційне оскарження мотивоване усуненням недоліків апеляційної скарги, зазначених в ухвалі Донецького апеляційного господарського суду від 02.01.2013. Поряд з цим, Донецький апеляційний господарський суд зазначив, що відновлення пропущеного процесуального строку є правом суду, яким останній користується виходячи із поважності причин пропуску строку, які в даному випадку поважними не є, за відсутності обставин, які об'єктивно перешкоджали скаржнику реалізувати своє право на подання апеляційної скарги протягом законодавчо встановленого терміну.

Опрос