Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании договора недействительным

Высший хозяйственный суд
Постановление от 10.07.2012 № 32/612

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

10.07.2012 р.

Справа N 32/612

Вищий господарський суд України в складі колегії суддів: Овечкін В. Е., Чернов Є. В., Цвігун В. Л., за участю представників: ТОВ "Карлтон трейдінг Україні" Carlton Trading ltd, Державне підприємство "Готель "Козацький", Міністерства оборони України, розглянувши касаційну скаргу розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, Товариства з обмеженою відповідальністю "Карлтон трейдінг Україні" Carlton Trading ltd на постанову Київського апеляційного господарського суду від 17 квітня 2012 р. у справі N 32/612 господарського суду м. Києва за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Карлтон трейдінг Україні" до: Державне підприємство "Готель "Козацький", Міністерства оборони України, третя особа: Шевченківська районна у м. Києві державна адміністрація, про зустрічним позовом про виконання зобов'язання Державне підприємство "Готель "Козацький" Міністерства оборони України визнання договору недійсним, застосування наслідків визнання господарського зобов'язання недійсним встановив:

Рішенням господарського суду м. Києва від 17.01.2012 р. (суддя Морозов С. М., Івченко А. М., Котков О. В.) провадження у справі щодо позовних вимог ТОВ "Карлтон Трейдінг Україна" до Державного підприємства "Готель "Козацький" припинено; зустрічний позов Державного підприємства "Готель "Козацький" до ТОВ "Карлтон Трейдінг Україна" задовольнити частково; визнано недійсним Договір про спільну інвестиційну діяльність за участю іноземного інвестора (без створення юридичної особи), укладений 03.10.2000 р. між Державним підприємством "Готель "Козацький", компанією "Карлтон Трейдінг ЛТД" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Карлтон Трейдінг Україна"; в іншій частині зустрічного позову відмовлено.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 17.04.2012 р. (судді Ільєнок Т. В., Борисенко І. В., Шипко В. В.) рішення суду залишено без зміни з тих же мотивів та підстав.

Carlton Trading ltd у касаційній скарзі просить судові рішення скасувати з підстав порушення норм процесуального права, оскільки спір не підвідомчий господарському суду, справу передати на новий розгляд.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Карлтон трейдінг Україні" у касаційній скарзі просить судові рішення скасувати з аналогічних підстав, провадження у справі припинити.

Скаржники доводять, що господарський суд залишив поза увагою той факт, що сторони у справі передали всі спори (в тому числі, пов'язані з дійсністю Договору про спільну діяльність) на розгляд Арбітражного Інституту Торгової палати м. Стокгольма, у зв'язку чим господарські суди України не мають повноважень вирішувати спори між учасниками Договору; господарський суд не врахував, що арбітражне застереження є самостійною угодою, тому питання про її дійсність має розглядатися окремо від питання про дійсність основного Договору; суд не прийняв до уваги факти, встановлені в Постанові Арбітражного інституту Торгової палати м. Стокгольма від 25.05.2011 р. N 1 (про юрисдикцію) та рішенні Арбітражного Інституту Торгової палати м. Стокгольма від 03.09.2011 р.; господарський суд не врахував, що на момент прийняття оскаржуваного рішення в цій справі, питання про підсудність спорів між учасниками Договору та про дійсність Договору про спільну діяльність вже неодноразово було вирішено судами України.

Вищий господарський суд України у відкритому судовому засіданні розглянувши матеріали справи, обговоривши доводи касаційних скарг, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, заслухавши пояснення представників сторін, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення касаційних скарг з огляду на наступне.

Опрос