Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании затрат по выплате страхового возмещения

Высший хозяйственный суд
Постановление от 11.09.2012 № 47/426

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

11.09.2012 р.

Справа N 47/426

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: головуючого - Плюшка І. А., суддів - Кочерової Н. О., Самусенко С. С., розглянувши касаційну скаргу приватного акціонерного товариства "ПРОСТО-страхування" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 17.07.2012 р. у справі N 47/426 господарського суду міста Києва за позовом приватного акціонерного товариства "ПРОСТО-страхування" до 1) Державного підприємства "Український державний центр транспортного сервісу "Ліски", 2) приватного акціонерного товариства "Українська пожежно-страхова компанія" про стягнення 20981,38 грн. (за участю представників сторін: від позивача - К. С. Б., дов. від 30.12.2011, від відповідача 1 - Б. Д. О., дов. від 20.12.2011, від відповідача 2 - не з'явились), встановив:

У липні 2011 року приватне акціонерне товариство "ПРОСТО-страхування" звернулося до господарського суду з позовом до Державного підприємства "Український державний центр транспортного сервісу "Ліски" про стягнення затрат по виплаті страхового відшкодування в розмірі 20981,38 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що виплативши страхувальнику відповідно до договору добровільного страхування транспортних засобів страхове відшкодування в розмірі 20981,38 грн., він зазнав збитків та набув відповідно до статей 993, 1191 Цивільного кодексу України та ст. 27 Закону України "Про страхування" права зворотної вимоги до особи, відповідальної за заподіяний збиток, якою є відповідач, як роботодавець винної у скоєнні ДТП особи та власник автомобіля, учасника ДТП. Відтак, саме відповідач зобов'язаний відповідно до ст. 1172, ст. 1187 Цивільного кодексу України відшкодувати позивачу збитки в розмірі виплаченого страхового відшкодування.

За клопотанням відповідача про заміну первісного відповідача ухвалою господарського суду міста Києва від 01.12.2011 р. залучено до участі у справі у якості другого відповідача акціонерне товариство "Українська пожежно-страхова компанія".

Рішенням господарського суду міста Києва від 31.01.2012 р. (суддя Станік С. Р.) у справі N 47/426 в задоволенні позову відмовлено.

При цьому, місцевий господарський суд виходив з того, що позивач хоча і набув відповідно до ст. ст. 22, 1199 Цивільного кодексу України та ст. 228 Господарського кодексу України право регресної вимоги до відповідачів щодо відшкодування витрат на виплату страхового відшкодування, однак не надав належних доказів звернення до відповідачів з такою вимогою до подання позову у даній справі, а відтак не довів порушення відповідачами його прав та охоронюваних законом інтересів, що свідчить про відсутність підстав для застосування до спірних правовідносин строку позовної давності.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 17.07.2012 р. (судді: Дзюбко П. О. - головуючий, Сотніков С. В., Разіна Т. І.) рішення місцевого господарського суду залишено без змін з тих же підстав.

В касаційній скарзі приватне акціонерне товариство "ПРОСТО-страхування" просить рішення місцевого господарського суду та постанову апеляційного господарського суду скасувати та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити. При цьому, скаржник посилається на порушення та неправильне застосування судами норм матеріального та процесуального права.

Опрос