Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании права собственности, обязательстве вернуть имущество и признании недействительными свидетельств

Высший хозяйственный суд
Постановление от 06.06.2012 № 46/434-48/292

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

06.06.2012 р.

Справа N 46/434-48/292

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: головуючого - судді Божок В. С., суддів - Костенко Т. Ф., Сибіги О. М., розглянувши матеріали касаційної скарги Публічного акціонерного товариства "Київський річковий порт", м. Київ, на постанову Київського апеляційного господарського суду від 21.03.2012 року у справі господарського суду міста Києва за позовом заступника прокурора міста Києва в інтересах держави в особі Міністерства інфраструктури України, м. Київ, до 1. Публічного акціонерного товариства "Київський річковий порт", м. Київ, 2. Інспекції Головного державного реєстратора флоту, м. Київ, 3. Головної державної інспекції України з безпеки судноплавства, м. Київ (за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: 1. Державного підприємства "Адміністрація річкових портів", м. Київ, 2. Фонду державного майна України, м. Київ) про визнання права власності, зобов'язання повернути майно та визнання недійсними свідоцтв (за участю представників: прокуратури - Ходаківського М. П., посвідчення ГПУ N 18 від 29.03.2012 року, позивача - не з'явився, відповідача-1 - Письмак О. Є., відповідача-2 - не з'явився, відповідача-3 - не з'явився, третьої особи-1 - Сербулова О. Ю., третьої особи-2 - Сіднєнко О. Л.), встановив:

Заступник прокурора міста Києва звернувся до господарського суду міста Києва в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв'язку України (в подальшому перейменоване у Міністерство інфраструктури України) з позовом до відкритого акціонерного товариства "Київський річковий порт" (далі за текстом - ВАТ "Київський річковий порт"), правонаступником якого є публічне акціонерне товариство "Київський річковий порт" (далі за текстом - ПАТ "Київський річковий порт"), Інспекції Головного державного реєстратора флоту та Головної державної інспекції України з безпеки судноплавства за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: державного підприємства "Адміністрація річкових портів", Фонду державного майна України про визнання права власності держави в особі Міністерства транспорту та зв'язку України на майно, річкові судна пристаней "Вінниця" та "Могилів-Подільський"; про зобов'язання ВАТ "Київський річковий порт" повернути державі в особі Міністерства транспорту та зв'язку України річкові судна пристаней "Вінниця" та "Могилів-Подільський" шляхом їх передачі державному підприємству "Адміністрація річкових портів" та про визнання недійсними свідоцтв про право власності на річкові судна, видані ВАТ "Київський річковий порт".

Справа розглядалась судами неодноразово.

Останнім рішенням господарського суду міста Києва від 14.09.2011 року позовні вимоги заступника прокурора міста Києва до ПАТ "Київський річковий порт" задоволено частково: визнано право власності держави в особі Міністерства інфраструктури України на майно, річкові судна пристаней "Вінниця" та "Могилів-Подільський", а саме: буксир "БТ-541", теплохід "ПТ-76", теплохід "Л. Ратушна", теплохід "М. Пирогов", буксир "БК-208", баржі "2646", "2647", "2642", "2644", "2649" та земснаряд "ЧЗС-3"; зобов'язано ПАТ "Київський річковий порт" повернути державі в особі Міністерства інфраструктури України вищевказані річкові судна пристаней "Вінниця" та "Могилів-Подільський"; в іншій частині позовних вимог до ПАТ "Київський річковий порт" - відмовлено; в задоволенні позовних вимог до Інспекції Головного державного реєстратора флоту та Головної державної інспекції України з безпеки судноплавства - відмовлено.

Опрос