Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О праве собственности на здание

Высший хозяйственный суд
Постановление от 28.11.2011 № 5/199

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

28.11.2011 р.

Справа N 5/199

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: Карабаня В. Я. - головуючого, Жаботиної Г. В., Ковтонюк Л. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали касаційної скарги Закритого акціонерного товариства "Чернівецький машинобудівний завод", м. Чернівці, на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 04.08.2011 р. у справі господарського суду Чернівецької області N 5/199 за позовом Закритого акціонерного товариства "Чернівецький машинобудівний завод" до виконавчого комітету Чернівецької міської ради (треті особи: Фонд державного майна України; регіональне відділення Фонду державного майна України по Чернівецькій області (за участі Прокуратури Чернівецької області, за участі представників сторін: від позивача - Прокопець Б. М.; від відповідача - не з'явилися; від третіх осіб - Купін В. Ю.; від прокуратури - Ходаківський М. П.)), установив:

19.11.2009 р. ЗАТ "Чернівецький машинобудівний завод" звернулися до господарського суду Чернівецької області з позовом про визнання недійсними п. 1.3 рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 22.06.2004 р. N 523/12 "Про присвоєння поштових адрес, розділ будинковолодінь, внесення змін у раніше прийняті рішення (делеговані повноваження)" та підпункту 1.1.1. п. 1.1 рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 06.07.2004 р. N 578/13 "Про оформлення, підтвердження права власності на об'єкти нерухомого майна та внесення змін до рішення виконкому міської ради від 25.05.2004 р. N 427/10 із зазначеного питання (делеговані повноваження)", якими змінено поштову адресу будівлі їдальні площею 1836,80 кв. м та оформлено право державної власності на цю будівлю. В обґрунтування своїх позовних вимог посилалися на те, що зазначеними рішеннями порушено їх права та інтереси як законних власників будівлі їдальні площею 1836,80 кв. м, позбавлено можливості володіти, користуватися та розпоряджатися своїм майном.

04.05.2011 р. рішенням господарського суду Чернівецької області (суддя - Проскурняк О. Г.), залишеним без змін 04.08.2011 р. постановою Львівського апеляційного господарського суду (судді: Кравчук Н. М. - головуючий, Гнатюк Г. М., Мирутенко О. Л.), в позові відмовлено, мотивуючи недоведеністю його вимог.

У касаційній скарзі ЗАТ "Чернівецький машинобудівний завод" посилалася на порушення попередніми судовими інстанціями норм матеріального та процесуального права, тому просили скасувати рішення попередніх судових інстанцій та ухвалити нове про задоволення позовних вимог.

Проаналізувавши касаційну скаргу на предмет її обґрунтованості у сукупності з іншими матеріалами справи, колегія суддів приходить до висновку про відхилення вимог скарг виходячи з наступного.

Опрос