Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании векселя не подлежащим оплате и признании вексельного обязательства недействительным

Высший хозяйственный суд
Постановление от 27.09.2011 № 5020-537/2011

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

27.09.2011 р.

Справа N 5020-537/2011

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: Плюшка І. А. - головуючого, Владимиренко С. В., Самусенко С. С., розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Опт-Индустрія" на постанову Севастопольський апеляційного господарського суду від 26 липня 2011 року у справі N 5020-537/2011 господарського суду міста Севастополя за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Опт-Индустрія" до: 1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Вегас"; 2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Индустрия-Сервис"; 3. Товариства з обмеженою відповідальністю "Правова контора "Сова", про визнання векселя таким, що не підлягає оплаті, та визнання вексельного зобов'язання недійсним (представники сторін: позивача - Монько С. В., відповідача - 1. Веремчук М. А.; 2. не з'явився; 3. не з'явився), встановив:

У квітні 2011 року товариство з обмеженою відповідальністю "Опт-Индустрія" звернулось до господарського суду міста Севастополя з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Вегес", товариства з обмеженою відповідальністю "Индустрия-Сервис", товариства з обмеженою відповідальністю "Правова контора "СОВА" та просить визнати переказний вексель серії АА N 0024861, виданий товариством з обмеженою відповідальністю "Вегес" 5 червня 2009 року та пред'явлений до оплати товариством з обмеженою відповідальністю "Правова контора "СОВА", таким, що не підлягає оплаті, та визнати вексельне зобов'язання за зазначеним векселем недійсним, обґрунтовуючи позовні вимоги посиланнями на положення статті 4 Закону України "Про обіг векселів в Україні", а також Уніфікований Закон про переказні векселі та прості векселі та постанову Пленуму Верховного Суду України "Про деякі питання практики розгляду спорів, пов'язаних з обігом векселів".

Рішенням господарського суду міста Севастополя від 1 червня 2011 року (суддя Альошина С. М.) у справі N 5020-537/2011 залишеним без змін постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 26 липня 2011 року (судді Балюкова К. Г., Рибіна С. А., Гоголь Ю. М.) у задоволенні позову товариства з обмеженою відповідальністю "Опт-Индустрія" до товариства з обмеженою відповідальністю "Вегес", товариства з обмеженою відповідальністю "Индустрия-Сервис", товариства з обмеженою відповідальністю "Правова контора "СОВА" відмовлено.

Опрос