Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным договора купли-продажи

Высший хозяйственный суд
Постановление от 27.07.2010 № 11/83

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

27.07.2010 р.

N 11/83

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: головуючого - Панової І. Ю., суддів: Білошкап О. В., Коваленка В. М., розглянувши касаційні скарги: - Міністерства промислової політики України; - Фонду державного майна України; - Державного підприємства "Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд"; - Товариства з обмеженою відповідальністю "Фактор Д" та касаційне подання першого заступника прокурора Кіровоградської області на рішення господарського суду Кіровоградської області від 30.04.2010 у справі N 11/83 господарського суду Кіровоградської області за позовом Міністерства промислової політики України до: Державного підприємства "Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд"; Товариства з обмеженою відповідальністю "АФК-КР" про визнання недійсним договору купівлі-продажу та за позовом першого заступника прокурора Кіровоградської області в інтересах держави, в особі Міністерства промислової політики України, Фонду державного майна України до: Державного підприємства "Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд", Товариства з обмеженою відповідальністю "АФК-КР", третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - товарна біржа "Регіональна універсальна біржа", про визнання недійсним договору купівлі-продажу за участю представників сторін: від Генеральної прокуратури України - І. О. А., від Фонду державного майна України - М. Ю. С., від Міністерства промислової політики України - С.-В. Т. С., від Державного підприємства "Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд" - П. М. І., від керуючого санацією Державного підприємства "Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд" - Б. О. М., П. Я. В., від Товариства з обмеженою відповідальністю "АФК-КР" та Товарної біржі "Регіональна універсальна біржа" - Р. М. В., встановив:

У жовтні 2009 року до господарського суду Кіровоградської області звернулось Міністерство промислової політики України з позовом до Державного підприємства "Дирекції Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд" та Товариства з обмеженою відповідальністю "АФК-КР" та просило визнати недійсним договір купівлі-продажу від 11.09.2009, укладений між Державним підприємством "Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд" та Товариством з обмеженою відповідальністю "АФК-КР".

Також у жовтні 2009 року до господарського суду Кіровоградської області звернувся перший заступник прокурора Кіровоградської області, в інтересах держави, в особі Міністерства промислової політики та Фонду Державного майна Україна з позовом до Державного підприємства "Дирекції Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд" та Товариства з обмеженою відповідальністю "АФК-КР" та просив визнати недійсним договір купівлі-продажу від 11.09.2009, укладений між Державним підприємством "Дирекції Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд" та Товариством з обмеженою відповідальністю "АФК-КР".

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що спірний договір купівлі-продажу від 11.09.2009, зареєстрований на Товарній біржі "Регіональна універсальна біржа" за N 103, укладений всупереч вимогам статей 18, 20 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", статті 1 Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна", пунктів 13, 19, 21 постанови Кабінету Міністрів України від 06.06.2007 "Про затвердження Порядку відчуження об'єктів державної власності", Указу Президента України від 02.10.2007 "Питання Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд". Позивачі вказують на те, що, незважаючи на запроваджений зазначеними нормами права мораторій на реалізацію державного майна, без погодження плану санації органом управління державним майном Міністерством промислової політики України, без затвердження господарським судом плану санації та без проведення оцінки майна Державного підприємства "Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд", без проведення аукціону, який мав передувати біржовим торгам, без попередньої публікації інформації про продаж цього майна у загальнодержавних друкованих засобах масової інформації, керуючий санацією самостійно, без дотримання положень Закону, уклав договір купівлі-продажу державного майна.

Ухвалою господарського суду Кіровоградської області від 02.11.2010 прийнято позовні заяви до розгляду, позовні заяви об'єднано і порушено провадження у справі N 11/83.

Рішенням господарського суду Кіровоградської області від 30.04.2010 у справі N 11/83 в задоволенні позовних вимог відмовлено повністю.

Опрос