Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным договора купли-продажи

Высший хозяйственный суд
Постановление от 24.11.2009 № 6/22-08-441

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

24.11.2009 р.

N 6/22-08-441

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: головуючого судді - Разводової С. С. (доповідач), суддів: Плюшко І. А., Бернацької Ж. О., розглянувши касаційну скаргу ПП "Інвестиційна компанія "Юг-Інвест" на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 15.09.2009 р. у справі N 6/22-08-441 за позовом Одеської міської ради до ТОВ "ГРІН КОІН", ПП "Інвестиційна компанія "Юг-Інвест" про визнання недійсним договору купівлі-продажу від 03.10.2007 р. та за позовом третьої особи з самостійними вимогами на предмет спору військового прокурора Південного регіону України в інтересах держави в особі Міністерства оборони України до ТОВ "ГРІН КОІН", ПП "Інвестиційна компанія "Юг-Інвест" про визнання недійсним договору купівлі-продажу від 03.10.2007 р. з моменту укладання та повернення об'єктів нерухомості та інших споруд військового містечка N 216 Міністерству оборони України, за участю представників сторін: від позивача - не з'явилися за перв. позовом; С. І. Г. посв., Б. І. В. дов., від відповідача - К. І. І. дов., встановив:

У лютому 2008 року Одеська міська рада звернулась до господарського суду Одеської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРІН КОІН" та Приватного підприємства "Інвестиційна компанія "Юг-Інвест" про визнання недійсним договору купівлі-продажу нежитлових приміщень загальною площею 5995,5 кв. м, розташованих у м. Одесі, пров. Сільськогосподарський, 2-а від 03.10.2007 року.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що ТОВ "ГРІН КОІН" не мало правових підстав для укладання договору купівлі-продажу спірного майна, оскільки майно належало державі і знаходилось в управлінні Міністерства оборони України, ТОВ "ГРІН КОІН" не набуло право власності на спірне майно, а відтак і не мало права розпоряджатися ним. Укладання Спірного договору порушило права територіальної громади міста Одеси, оскільки порушило переважне право останньої на отримання спірного майна у власність у зв'язку з прийняттям Одеською міською радою рішення N 843-V від 26.01.2007 року "Про надання згоди на передачу з державної до комунальної власності територіальної громади м. Одеси цілісного майнового комплексу - стадіону 9-го спортивного клубу армії Південного оперативного командування, розташованого за адресою: м. Одеса, пров. Сільськогосподарський, 2-а", яке в подальшому було схвалено Указом Президента України від 24.10.2007 року N 1005/2007 "Про деякі питання підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу".

В подальшому, а саме 27.03.2008 р. Військовий прокурор Південного регіону України звернувся до господарського суду Одеської області з позовом в інтересах держави в якості третьої особи з самостійними вимогами на предмет спору на стороні позивача Міністерства оборони України до Товариства з обмеженою відповідальністю "ГРІН КОІН" та Приватного підприємства "Інвестиційна компанія "Юг-Інвест" про визнання недійсним договору купівлі-продажу нежитлових приміщень, загальною площею 5995,5 кв. м, розташованих у м. Одесі, пров. Сільськогосподарський, 2-а від 03.10.2007 року та повернення спірного нерухомого майна у власність Міністерства оборони України.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 31.03.2008 року прийнято позовну заяву військового прокурора Південного регіону України для сумісного розгляду з первісним позовом, процесуальний статус Міністерства оборони України було змінено з третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача на третю особу із самостійними вимогами на предмет спору.

Опрос