Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным биржевого соглашения купли-продажи

Высший хозяйственный суд
Постановление от 20.01.2009 № 2/65

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

20.01.2009 р. 

Справа N 2/65 

Відмовлено у порушенні провадження з перегляду
ухвалою Судової палати у господарських справах
Верховного Суду України
від 23 квітня 2009 року

Колегія суддів Вищого господарського суду України у складі: головуючого-судді - Кузьменка М. В., суддів Васищака І. М., Палій В. М., розглянувши касаційну скаргу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області та касаційне подання заступника прокурора Рівненської області на рішення господарського суду Рівненської області від 04.09.2008 р. та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 20.10.2008 р. у справі N 2/65 господарського суду Рівненської області за позовом заступника прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненської області до відповідача Відкритого акціонерного товариства "Рівненський радіотехнічний завод", Малого приватного підприємства "Фірма "Промсервіс", третя особа - Рівненська міжрегіональна універсальна товарно-майнова біржа "Прайс", про визнання угоди недійсною (за участю представників: РВ ФДМУ по Рівненської області - Б. І. Ю.; ВАТ "Рівненський радіотехнічний завод" - С. О. І.; МПП "Фірма "Промсервіс" - Ч. В. І.; Рівненська міжрегіональна універсальна товарно-майнова біржа "Прайс" - не з'явилися; ГПУ - С. О. В.), встановила:

Заступник прокурора м. Рівне звернувся до господарського суду Рівненської області в інтересах держави в особі Фонду державного майна по Рівненській області з позовом та просив суд:

- визнати недійсним біржову угоду купівлі-продажу від 28.02.2003 р., яка укладена між відповідачами у справі - Відкритим акціонерним товариство "Рівненський радіотехнічний завод" та Малим приватним підприємством "Фірма "Промсервіс", на підставі ст. 48 ЦК УРСР;

- повернути у власність ВАТ "Рівненський радіотехнічний завод" адміністративно-лабораторний корпус N 3 загальною площею 9845 м2, що знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Д. Галицького, 25.

В обґрунтування заявлених вимог, прокурор посилається на те, що спірна угода суперечить п. 140 Державної програми приватизації на 2000 - 2002 рр., оскільки залишкова вартість об'єкта купівлі-продажу за спірною угодою перевищує встановлену у цьому пункті межу, у зв'язку з чим відчуження зазначеного майна заборонено. Крім того, прокурор посилається також на те, що, в порушення вимог п. 23 Положення про порядок відчуження основних засобів, що є державною власністю, затвердженого наказом Фонду державного майна України N 1477 від 30.07.99 р., майно, яке є об'єктом купівлі-продажу за умовами спірної угоди, передано для реалізації Рівненській міжрегіональній універсальній товарно-майновій біржі "Праця" без отримання дозволу на відчуження (т. 1, а. с. 3 - 5).

Опрос