Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обязательстве прекратить незаконные действия на водохранилище

Высший хозяйственный суд
Постановление от 09.09.2008 № 21/228(1/695-29/184)

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

09.09.2008 р.

N 21/228(1/695-29/184)

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: головуючого - судді М. В. Кузьменка, суддів - І. М. Васищака, В. М. Палій, розглянувши касаційну скаргу Відкритого акціонерного товариства "Західенерго" на рішення господарського суду Львівської області від 25.12.2007 р. та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 27.03.2008 р. у справі N 21/228(1/695-29/184) за позовом Відкритого акціонерного товариства "Західенерго" в особі Добротвірської ТЕС до Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, 3-ті особи - 1) ВАТ "Львівський обласний виробничий рибний комбінат"; 2) Державна інспекція охорони, відтворення водних живих ресурсів і регулювання рибальства; 3) Регіональне відділення ФДМУ по Львівській області, про зобов'язання відповідача припинити незаконні дії на водосховищі Добротвірської ТЕС, не чинити перешкод в користуванні водосховищем, звільнити водосховище від майна, що йому належить, а саме: садкових ліній, рибацького будиночку, перехідного містечка, а також ліквідувати наслідки земляних робіт в 100 метровій береговій смузі (за участю представників: від позивача - М. Т. М. (довіреність [...]), від відповідача - не з'явився, від 3-тьої особи-1 - не з'явився, від 3-тьої особи-2 - не з'явився, від 3-тьої особи-3 - не з'явився), встановив:

Відкрите акціонерне товариство "Західенерго" в особі Добротвірської ТЕС звернулося до господарського суду Львівської області з позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, 3-ті особи ВАТ "Львівський обласний виробничий рибний комбінат", Державна інспекція охорони, відтворення водних живих ресурсів і регулювання рибальства, Регіональне відділення ФДМУ по Львівській області, і просило суд, з урахуванням доповнень та змін позовних вимог, зобов'язати відповідача припинити незаконні дії на водосховищі Добротвірської ТЕС, не чинити перешкод в користуванні водосховищем, звільнити водосховище від майна, що належить відповідачу, а саме: садкових ліній, рибацького будинку, перехідного містечка, а також зобов'язати ліквідувати наслідки земляних робіт в 100 метровій береговій смузі, та стягнути збитки у розмірі 4777,50 грн.

Постановою Вищого господарського суду України від 19.06.2007 р. ухвалені у справі рішення господарського суду Львівської області від 17.11.2006 р. про відмову у позові, та постанова Львівського апеляційного господарського суду від 20.02.2007 р. про залишення рішення без змін, скасовані, справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції у зв'язку з неповним встановленням всіх обставин, які входять до предмету доказування у даній справі.

Під час нового розгляду справи позивач уточнив позовні вимоги та просить суд зобов'язати відповідача припинити незаконні дії на водосховищі Добротвірської ТЕС, не чинити перешкод в користуванні водосховищем, звільнити водосховище від майна, що йому належить, а саме: садкових ліній, рибацького будиночку, перехідного містка, а також ліквідувати наслідки земляних робіт в 100 метровій береговій смузі.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається, зокрема, на те, що він є первинним водокористувачем, має Державний акт на право постійного користування землею N 153 та дозвіл на спеціальне водокористування. Водойма в урочище "Березина" використовується позивачем для подачі охолоджуючої води на турбіни Добротвірської ТЕС. Відповідач, як стверджує позивач, незаконно використовує водойму-охолоджувач для розведення риби, що підвищує температуру циркуляційної води на вході конденсатора турбіни, у нього відсутні документи, що підтверджували б право на земельну ділянку, рибогосподарська діяльність відповідача не зареєстрована у відповідності до вимог Інструкції про порядок здійснення штучного розведення, вирощування водних живих ресурсів та їх використання, не погоджена із органами у галузі використання і відтворення тваринного світу.

Рішенням господарського суду Львівської області від 25.12.2007 р. (суддя Масловська Л. З.), залишеним без змін постановою Львівського апеляційного господарського суду від 27.03.2008 р. (головуючий, суддя Кравчук Н. М., судді Гнатюк Г. М., Мирутенко О. Л.), у задоволенні позову відмовлено у зв'язку з недоведеністю позивачем вчинення відповідачем перешкод у здійсненні користування або розпорядження позивачем водосховищем.

Опрос