Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным договора купли-продажи ценных бумаг

Высший хозяйственный суд
Постановление от 25.02.2008 № 11/122
редакция действует с 13.05.2008

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

25.02.2008 р. 

N 11/122 

Про визнання недійсним договору купівлі-продажу цінних паперів

Постанову скасовано
(згідно з постановою Судової палати у господарських справах
Верховного Суду України
 від 13 травня 2008 року)

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: Карабаня В. Я. - головуючого, Ковтонюк Л. В., Чабана В. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали касаційної скарги Закритого акціонерного товариства "Торговець цінними паперами "Восток-Маклер", м. Харків, на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 09.07.2007 р. у справі господарського суду Рівненської області N 11/122 за позовом ОСОБА_1, с. Карпилівка, Рівненської обл., до Відкритого акціонерного товариства "Рівненський завод тракторних агрегатів", м. Рівне, Закритого акціонерного товариства "Торговець цінними паперами "Восток-Маклер" Закритого акціонерного товариства "Рівненський завод опалювальної техніки", Рівненська обл., Відкритого акціонерного товариства "Рівне-Реєстр", м. Рівне, за участі на стороні третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, відповідачів Державна податкова інспекція у м. Рівне, Товариство з обмеженою відповідальністю "Фірма "Восток", м. Харків, про визнання недійсним договору купівлі-продажу цінних паперів (за участю представників сторін: від ЗАТ "ТЦП "Восток-Маклер" - О. О. В.; від інших сторін - не з'явилися), установив:

12.03.2007 р. ОСОБА_1 звернулася до господарського суду Рівненської області з позовом про визнання недійсним договору купівлі-продажу цінних паперів N К-100Ю/Т-34 від 30.03.2004 р., укладеного між ВАТ "Рівненський завод тракторних агрегатів" (продавець) від імені якого діяли ЗАТ "Торговець цінними паперами "Восток-Маклер" (повірений) та ОСОБА_1 (покупець), відповідно до умов якого продавець зобов'язувався передати, а покупець прийняти та оплатити прості іменні акції ЗАТ "Рівненський завод тракторних агрегатів". В обґрунтування своїх вимог зазначала, що з 08.09.2000 р. все майно і майнові зобов'язання ЗАТ "Рівненський завод тракторних агрегатів" знаходились в податкові заставі. Ухвалою господарського суду Рівненської області від 12.12.2003 р. було порушено провадження у справі N 9/83 про банкрутство ЗАТ "Рівненський завод тракторних агрегатів" та накладено арешт на все майно та грошові кошти останнього. Тому, зважаючи на те, що продавець, у порушення вимог норм діючого законодавства, не повідомив покупця про права третіх осіб на цінні папери, які придбавались за договором N К-100Ю/Т-34, тобто договір укладено під впливом омани, позивач просив визнати його недійсним з моменту укладення.

04.05.2007 р. рішенням господарського суду Рівненської області (суддя Грязнов В. В.), залишеним без змін 09.07.2007 р. постановою Львівського апеляційного господарського суду (суддя: Краєвська М. В. - головуючий, Кордюк Г. Т., Давид Л. Л.) позов задоволено, визнано недійсним з моменту укладення договір купівлі-продажу цінних паперів N К-100Ю/Т-34 від 30.03.2004 р. Суди виходили з того, що при укладенні договору N К-100Ю/Т-34 з ОСОБА_1, ВАТ "Рівненський завод тракторних агрегатів" свідомо приховали існування податкової застави та судового арешту, ввівши позивача в оману, що відповідно до вимог норм діючого законодавства є підставою для визнання такого договору недійсним.

Опрос