Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным решения Антимонопольного комитета Украины

Высший хозяйственный суд
Постановление от 12.02.2008 № 12/197

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

12.02.2008 р. 

N 12/197 

Відмовлено у порушенні провадження з перегляду
ухвалою Судової палати у господарських справах
Верховного Суду України
від 27 березня 2008 року

Вищий господарський суд України у складі: суддя Селіваненко В. П. - головуючий, судді: Бенедисюк І. М. і Львов Б. Ю., розглянув касаційну скаргу відкритого акціонерного товариства "Науково-дослідний і конструкторський інститут емальованого хімічного обладнання і нових технологій "Колан", м. Полтава (далі - Інститут "КОЛАН"), на постанову Київського апеляційного господарського суду від 15.11.2007 зі справи N 12/197 за позовом Інституту "КОЛАН" до Антимонопольного комітету України, м. Київ (далі - АМК) про визнання недійсним рішення, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - товариство з обмеженою відповідальністю наукове-виробниче підприємство "Емальхімобладнання", м. Полтава (далі - ТОВ НВП "Емальхімобладнання").

Судове засідання проведено за участю представників: позивача - Н. В. М., відповідача - Б. О. В., третьої особи - не з'яв.

За результатами розгляду касаційної скарги Вищий господарський суд України встановив:

Позов було подано про визнання недійсним рішення державного уповноваженого АМК від 19.06.2006 N 07/73-р про закриття провадження у справі N 27-26.4/36-04 про порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції (далі - рішення N 07/73-р).

Рішенням господарського суду міста Києва від 30.08.2007 (суддя Прокопенко Л. В.) позовні вимоги задоволено; рішення N 02/73-р визнано недійсним; на АМК віднесено судові витрати у справі. У прийнятті зазначеного рішення суд з посиланням, зокрема, на статтю 19 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції" виходив з обґрунтованості позовних вимог.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 15.11.2007 (колегія суддів у складі: Андрієнко В. В. - головуючий, судді Студенець В. І. і Малетич М. М.) згадане рішення місцевого господарського суду скасовано та прийнято нове рішення, яким у позові відмовлено повністю. У прийнятті зазначеної постанови суд з посиланням на статті 7, 16 Закону України "Про Антимонопольний комітет України", статті 48, 49 Закону України "Про захист економічної конкуренції", пункт 37 Правил розгляду справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції (затверджені розпорядженням АМК від 19.04.94 N 5 з подальшими змінами і доповненнями) виходив з того, що наведені в позовній заяві обставини не можуть бути підставою для визнання недійсним рішення N 02/73-р.

Опрос