Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О побуждении к заключению договора аренды государственного недвижимого имущества

Высший хозяйственный суд
Постановление от 10.07.2007

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 10 липня 2007 року

Постанову скасовано
постановою Судової палати у господарських справах
Верховного Суду України
від 18 березня 2008 року

Колегія суддів Вищого господарського суду України розглянула касаційну скаргу ПП "Форс 2006" (далі - Підприємство) на постанову Севастопольського апеляційного господарського суду від 20 березня 2007 р. у справі за позовом Підприємства до Фонду майна АРК (далі - Фонд), треті особи: Міністерство праці та соціальної політики України (далі - Мінпраці), спеціалізований санаторій ім. М. О. Семашка (далі - Спеціалізований санаторій), за участю прокуратури АРК, про спонукання до укладення договору оренди. Рішенням господарського суду АРК від 21 грудня 2006 р. позов задоволено. Зобов'язано відповідача укласти з Підприємством (м. Алушта) договір оренди державного нерухомого майна - санаторного корпусу N 3 "Міро-маре", літера "А", площею 599,1 кв. м, літнього кінотеатру, літера "А" площею 20,4 кв. м та об'єктів благоустрою території, розташованого у м. Ялті, що знаходиться на балансі Спеціалізованого санаторію (м. Ялта), а у разі неукладення договору протягом 10 днів з моменту набрання законної сили рішенням господарського суду АРК вважати договір укладеним у редакції позивача.

Рішення мотивоване тим, що абзацом 8 ч. 4 ст. 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" (далі - Закону) встановлено вичерпний перелік підстав відмови орендодавця у передачі державного майна в оренду, а у цьому випадку такі підстави відсутні.

Постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 20 березня 2007 р. рішення скасовано, в позові відмовлено у зв'язку з необґрунтованістю позовних вимог.

Підприємство в поданій касаційній скарзі просить постанову скасувати та прийняти нове рішення про задоволення позову, посилаючись на порушення апеляційним судом ч. 2 ст. 19 Конституції України, ст. 13 ЦК України, ст. 84 ГПК та неправильне застосування ст. 9 Закону.

Зокрема, скаржник вважає, що згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос