Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании частично недействительным и отмене свидетельства о праве собственности и признании права собственности

Высший хозяйственный суд
Постановление от 25.12.2007 № 30/40-07-867

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

25.12.2007 р. 

Справа N 30/40-07-867 

Відмовлено у порушенні провадження з перегляду
ухвалою Судової палати у господарських справах
Верховного Суду України
від 6 березня 2008 року

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: Самусенко С. С. - головуючого, Грека Б. М., Плюшка І. А., розглянувши матеріали касаційної скарги Виконавчого комітету Одеської міської ради та касаційного подання заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Міністерства освіти і науки України на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 25 вересня 2007 року у справі N 30/40-07-867 господарського суду Одеської області за позовом заступника прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Міністерства освіти і науки України до 1. Виконавчого комітету Одеської міської ради; 2. Комунального підприємства "Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості"; 3. ВАТ "Ремпобуттехніка", треті особи на стороні позивача. 1. Державний професійно-технічний навчальний заклад "Одеське вище професійне училище сфери послуг"; 2. Регіональне відділення Фонду державного майна України по Одеській області, третя особа на стороні відповідача - Одеська обласна рада, про визнання частково недійсним та скасування свідоцтва про право власності, визнання права власності та зобов'язання вчинити певні дії (за участю представників: від позивача - [...], [...], прокурор - [...], [...], особи-2 на стороні позивача - [...], від відповідача-2 та від відповідача-3 - не з'явилися, від облдержадміністрації - [...]), встановив:

Заступник прокурора Малиновського району м. Одеси в інтересах держави в особі Міністерства освіти і науки України, за участю третіх осіб на стороні позивача без самостійних вимог на предмет спору - Державного професійно-технічного навчального закладу "Одеське вище професійне училище сфери послуг", Регіонального відділення Фонду державного майна України по Одеській області, звернувся до господарського суду Одеської області із позовом до Виконавчого комітету Одеської міської ради, Комунального підприємства "Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості", третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - ВАТ "Ремпобуттехніка", про визнання частково недійсним та скасування свідоцтва про право власності на нежилі будівлі та споруди від 11.04.2001 за N 013108, що розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Мельницька, 24-а, виданого Виконкомом Одеської міської ради, та його реєстрації в електронному реєстрі від 19.08.2005; витребування із незаконного володіння ВАТ "Ремпобуттехніка" приміщення учбового корпусу Одеського вищого професійного училища сфери послуг, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Мельницька, 24-а; зобов'язання Виконкому Одеської міської ради видати свідоцтво про право власності на нежилі приміщення Одеського вищого професійного училища сфери послуг, розташовані за вищевказаною адресою, за державою в особі Міністерства освіти та науки України; зобов'язання Комунального підприємства "Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості" видати Одеському вищому професійному училищу сфери послуг технічний паспорт на нежитлові приміщення та споруди, користувачем яких є останнє; зобов'язання Комунального підприємства "Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості" визначити ідеальні частки Одеського вищого професійного училища сфери послуг та ВАТ "Ремпобуттехніка"; зобов'язання Комунального підприємства "Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості" зареєструвати право власності держави в особі Міністерства освіти та науки України на будівлі та споруди, розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Мельницька, 24-а, користувачем та балансоутримувачем яких є Одеське вище професійне училище сфери послуг.

В ході розгляду справи старшим помічником прокурора Малиновського району м. Одеси та представником Одеського вищого професійного училища сфери послуг заявлені клопотання про вжиття заходів забезпечення позову, які господарським судом Одеської області ухвалою від 05.03.2007 задоволені шляхом заборони ВАТ "Ремпобуттехніка" та будь-яким іншим особам здійснювати відчуження нежитлових приміщень NN 26-36, 103-131, 135, 197-243, 262-328, II, VIII, IX, X, XIII, XIV, XV, XVIII, XIX, XX, літ. "Х", загальною площею 6802 м2, що складає 396/1000 частин домоволодіння, розташованих у літ. "А" домоволодіння N 24а по вул. Мельницькій у м. Одесі, на період розгляду справи N 30/40-07-867.

Під час розгляду справи судом першої інстанції заступник прокурора Малиновського району м. Одеси неодноразово змінював та уточнював позовні вимоги, остаточно виклавши їх у заяві від 16.07.2007 в наступній редакції: визнати частково недійсним та скасувати Свідоцтво про право власності на нежилі будівлі та споруди від 11.04.2001 за N 013108, розташовані за адресою м. Одеса, вул. Мельницька, 24-а, видане Виконкомом Одеської міської ради, та його реєстрацію в електронному реєстрі від 19.08.2005, в частині визнання права власності ВАТ "Ремпобуттехніка" на літ. "А"; визнати за державою в особі Міністерства освіти і науки України право власності на нежилі приміщення Одеського Вищого професійного училища сфери послуг, розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Мельницька, 24-а під літ. "А" приміщення NN 26-36, 103-131, 135, 197-243, 262-328, II, VIII, IX, X, XIII, XIV, XV, XVIII, XIX, XX, літ. "Х", загальною площею 6802 м2; зобов'язати Виконком Одеської міської ради видати державі в особі Міністерства освіти і науки України Свідоцтво про право власності на вищезазначені нежилі приміщення Одеського Вищого професійного училища сфери послуг; зобов'язати Комунальне підприємство "Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості" видати Одеському вищому професійному училищу сфери послуг технічний паспорт на спірні нежитлові приміщення та споруди, користувачем яких є Одеське вище професійне училище сфери послуг; зобов'язати Комунальне підприємство "Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості" визначити ідеальні частки Одеського Вищого професійного училища сфери послуг та ВАТ "Ремпобуттехника"; зобов'язати Комунальне підприємство "Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості" зареєструвати право власності держави в особі Міністерства освіти та науки України на вищезазначені спірні будівлі та споруди, користувачем та балансоутримувачем яких є державна установа - Одеське вище професійне училище сфери послуг.

Опрос