Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании договора недействительным

Высший хозяйственный суд
Постановление от 27.03.2007 № 11/519-05

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

27.03.2007 р. 

Справа N 11/519-05 

Відмовлено у порушенні провадження з перегляду
ухвалою Судової палати у господарських справах
Верховного Суду України
від 31 травня 2007 року

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: Т. Б. Дроботової - головуючого, Н. О. Волковицької, Л. І. Рогач, розглянувши матеріали касаційних скарг Відкритого акціонерного товариства "Харківська книжкова фабрика ім. М. В. Фрунзе" Державної акціонерної компанії "Українське видавничо-поліграфічне об'єднання" та касаційного подання заступника прокурора Харківської області на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 30.11.2006 року у справі N 11/519-05 господарського суду Харківської області за позовом Відкритого акціонерного товариства "Харківська книжкова фабрика ім. М. В. Фрунзе" до Товариства з обмеженою відповідальністю "СТЕДІ ПЛЮС" Приватного підприємства "Асседо", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, Державна акціонерна компанія "Українське видавничо-поліграфічне об'єднання", про визнання договору недійсним, за участю представників: позивача [...], відповідачів 1. не з'явився (про час та місце судового засідання повідомлений належним чином), 2. [...], [...], третьої особи [...], прокуратури [...], доповідач: Рогач Л. І., встановив:

Відкрите акціонерне товариство "Харківська книжкова фабрика ім. М. В. Фрунзе" звернулось до господарського суду Харківської області з позовом про визнання недійсним договору купівлі-продажу від 22.11.2004 р. нежитлових будівель по вул. Донець-Захаржевського, 6/8 в м. Харкові, укладеного між ВАТ "Харківська книжкова фабрика ім. М. В. Фрунзе" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Торговий будинок Харківський шиферний завод" та визнання недійсним договору купівлі-продажу від 26.11.2004 р. нежитлових будівель по вул. Донець-Захаржевського, 6/8 в м. Харкові, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю "Торговий будинок Харківський шиферний завод" та Приватним підприємством "Асседо", з підстав, передбачених статтями 203, 215 Цивільного кодексу України; про зобов'язання приватного підприємства "Асседо" повернути нежитлові будівлі по вул. Донець-Захаржевського, 6/8 в м. Харкові ВАТ "Харківська книжкова фабрика ім. М. В. Фрунзе. Також 27.02.2006 р. позивач доповнив позовну заяву вимогою про визнання його права власності на нежитлові приміщення літ. А-6 загальною площею 14622,3 кв. м. та літ. Б-3, загальною площею 1468,7 кв. м., розташованих за адресою вул. Донець-Захаржевського, 6/8 в м. Харкові (т. 2, а. с. 91), які були прийняті судом до розгляду (т. 3, а. с. 67 - 68).

Позовні вимоги вмотивовано підписанням договору купівлі-продажу від 22.11.2004 р. зі сторони позивача особою, що не мала належних повноважень на вчинення правочину, суперечністю договору від 22.11.2004 р. актам цивільного законодавства та моральним засадам суспільства, порушенням економічних та соціальних інтересів держави, відчуженням майна всупереч частини 5 статті 75 Господарського кодексу України за відсутності згоди ДАК "Укрвидавполіграфія"; з огляду на викладене спірне майно вибуло з володіння ВАТ "Харківська книжкова фабрика ім. М. В. Фрунзе" не з волі позивача, тобто, ПП "Асседо" не може вважатись його добросовісним набувачем.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос