Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О пресечении нарушения исключительного права на использование изобретения

Высший хозяйственный суд
Постановление от 18.07.2006

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 18 липня 2006 року

Постанову скасовано
постановою Судової палати у господарських справах
Верховного Суду України
від 17 жовтня 2006 року

Колегія суддів Вищого господарського суду України розглянула касаційну скаргу ВАТ "МТЗ Трансмаш" (далі - Товариство) на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 2 березня 2006 р. у справі за позовом Товариства до ДП "Харківський машинобудівний завод "ФЕД" (далі - Підприємство) про припинення порушення виключного права на використання винаходу.

Товариство звернулося до арбітражного суду Харківської області з позовом про припинення порушення його виключного права на використання винаходу за патентом України N 5338 "Магістральна частина повітророзподільника гальма залізничного транспортного засобу" шляхом негайного припинення виготовлення, пропонування до продажу і введення в господарський оборот частини магістральної 483М.010 повітророзподільника 483М відповідно до ТУ 24.05.10.062-87 "Повітророзподільники 483М. Технічні умови".

Рішенням арбітражного суду Харківської області від 28 листопада 2000 р., залишеним без змін постановою голови цього ж суду від 2 березня 2001 р., у задоволенні позову відмовлено.

Постановою Вищого господарського суду України від 23 листопада 2001 р. рішення від 28 листопада 2000 р. та постанову від 2 березня 2001 р. арбітражного суду Харківської області скасовано, а справу передано на новий розгляд до господарського суду першої інстанції.

Рішенням господарського суду Харківської області від 26 жовтня 2005., залишеним без змін постановою Харківського апеляційного господарського суду від 2 березня 2006 р., у задоволенні позову відмовлено. Прийняті судові рішення мотивовано відсутністю з боку Підприємства порушення прав Товариства.

У касаційній скарзі до Вищого господарського суду України Товариство просить судові рішення зі справи скасувати внаслідок їх прийняття з порушенням норм матеріального і процесуального права та прийняти нове рішення про задоволення позову.

Підприємство подало відзив на касаційну скаргу, в якому зазначило безпідставність її доводів та просило судові рішення зі справи залишити без змін, а скаргу - без задоволення.

Опрос