Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отмене решения административной коллегии территориального отделения АМК

Высший хозяйственный суд
Постановление от 27.06.2006 № 19/448А

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

27.06.2006 р. 

N 19/448А 

Відмовлено у порушенні провадження з перегляду
ухвалою Судової палати у господарських справах
Верховного Суду України
від 28 вересня 2006 року

Вищий господарський суд України у складі: суддя Селіваненко В. П. - головуючий, судді Джунь В. В. і Львов Б. Ю. розглянув касаційну скаргу Донецького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Донецьк (далі - територіальне відділення АМК), на постанову господарського суду Донецької області від 08.02.2006 та ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 28.03.2006 зі справи N 19/448А за позовом відкритого акціонерного товариства "Укртелеком", м. Київ, в особі Донецької філії відкритого акціонерного товариства "Укртелеком", м. Донецьк (далі - ВАТ "Укртелеком"), до територіального відділення АМК про скасування рішення адміністративної колегії територіального відділення АМК від 04.10.2005 зі справи N 01-26-19/2005, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - товариство з обмеженою відповідальністю "Телефонна компанія "Дейта-Експрес", м. Донецьк (далі - ТОВ "ТК "Дейта-Експрес"). Судове засідання проведено за участю представників сторін: позивача - не з'явився, відповідача - [...], третьої особи - не з'явився. За результатами розгляду касаційної скарги Вищий господарський суд України встановив:

Постановою господарського суду Донецької області від 08.02.2006 (суддя Дучал Н. М.), залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного господарського суду від 28.03.2006 (колегія суддів у складі: Українська Р. М. - головуючий, судді Москальова І. В. і Шевкова Т. А.), позов задоволено частково: скасовано пункти 2 і 3 рішення адміністративної колегії територіального відділення АМК від 04.10.2005 зі справи N 01-26-19/2005 (далі - оспорюване рішення); у решті позовних вимог відмовлено; відшкодовано за рахунок державного бюджету України судові витрати ВАТ "Укртелеком" в сумі 3,40 грн. У прийнятті зазначених судових рішень місцевий та апеляційний господарські суди виходили з наявності підстав для часткового скасування оспорюваного рішення на підставі приписів статті 59 Закону України "Про захист економічної конкуренції" (далі - Закон); водночас попередні судові інстанції не погодилися з доводами позивача зі справи щодо відсутності у нього монопольного (домінуючого) становища на ринку товару і не знайшли підстав для скасування пункту 1 оспорюваного рішення.

У касаційній скарзі до Вищого господарського суду України територіальне відділення АМК просить оскаржувані ухвалу та постанову попередніх судових інстанцій скасувати та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити. Скаргу мотивовано порушенням та неправильним застосуванням названими судовими інстанціями у розгляді даної справи норм матеріального і процесуального права, в тому числі статті 19 Конституції України, статей 18, 20 Закону України "Про телекомунікації", пунктів 19 - 22 Правил приєднання мереж електрозв'язку операторів різних форм власності до мереж електрозв'язку загального користування (затверджені наказом Державного комітету зв'язку та інформації України від 21.06.99 N 113, далі - Правила приєднання), приписів Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) та Кодексу адміністративного судочинства України.

У відзиві на касаційну скаргу ВАТ "Укртелеком" заперечує проти доводів скаржника, зазначаючи про їх необґрунтованість та про правильність застосування попередніми судовими інстанціями норм матеріального і процесуального права, та просить оскаржувані судові рішення залишити без змін, а касаційну скаргу - без задоволення.

Учасників судового процесу відповідно до статті 1114 ГПК України належним чином повідомлено про час і місце розгляду касаційної скарги.

Згідно з частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. А згідно з частиною другою статті 4 названого Кодексу юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення. Відповідно ж до приписів статті 60 Закону рішення органів Антимонопольного комітету України оскаржуються до господарського суду.

У пункті 4 інформаційного листа Верховного Суду України від 26.12.2005 N 3.2-2005 також зазначено: "Закони України можуть передбачати вирішення певних категорій публічно-правових спорів в порядку іншого судочинства (наприклад, стаття 60 Закону України "Про захист економічної конкуренції" встановлює, що заявник, відповідач, третя особа мають право оскаржити рішення органів Антимонопольного комітету України до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення)".

Опрос