Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным договора поставки

Высший хозяйственный суд
Постановление от 14.07.2005 № 1/9пд(3/20пд)

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

14.07.2005 р. 

Справа N 1/9пд(3/20пд) 

Відмовлено в допуску до провадження за винятковими обставинами
ухвалою Судової палати у господарських справах
Верховного Суду України
від 22 вересня 2005 року

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: [...] розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Києві касаційну скаргу Відкритого акціонерного товариства "Свердловський машинобудівний завод" на ухвалу Луганського апеляційного господарського суду від 25 квітня 2005 р. за позовом Державної податкової інспекції у м. Свердловську до: 1) Приватного підприємства "УкрТех", 2) Відкритого акціонерного товариства "Свердловський машинобудівний завод" про визнання недійсним договору поставки N 129/1 від 25.10.2001.

Державною податковою інспекцією у м. Свердловську у серпні 2003 р. заявлений позов, з урахуванням уточнень, про визнання недійсною, на підставі статті 49 Цивільного кодексу УРСР, угоди, укладеної між Відкритим акціонерним товариством "Свердловський машинобудівний завод" і Приватним підприємством "УкрТех", з метою, що суперечить інтересам держави із застосуванням наслідків, передбачених приписами статті 49 Цивільного кодексу УРСР; та визнання безпідставним віднесення ВАТ "Свердловський машинобудівний завод" у жовтні 2001 року 25256,40 грн. до складу податкового кредиту і збільшення валових витрат у IV кварталі 2001 року на 126282 грн. за даним договором. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішенням Ворошиловського районного суду м. Донецька від 21.02.2002 р. визнані недійсними установчі документи ПП "УкрТех" з моменту їх реєстрації, через те, що реєстрація вказаного підприємства була здійсненна на підставну особу. Наведене дало підстави податковій службі вважати договір N 129/1 від 25.10.2001 укладений з боку ПП "УкрТех" з метою, що завідомо суперечить інтересам держави.

Рішенням господарського суду Луганської області від 3 березня 2005 р., що ухвалене суддею Мінською Т. М., позовні вимоги задоволені в частині визнання недійсним договору підряду, укладеного між ВАТ "Свердловський машинобудівний завод" і ПП "УкрТех". Рішення господарського суду вмотивоване доведеністю матеріалами справи факту укладання угоди з метою завідомо суперечною інтересам держави і суспільства та наявності в діях ПП "УкрТех" умислу. В решті позову провадження у справі припинено з огляду на приписи статті 12, пункту 1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвалою Луганського апеляційного господарського суду від 29 березня 2005 року апеляційна скарга Відкритого акціонерного товариства "Свердловський машинобудівний завод" на рішення господарського суду Луганської області від 03.03.2005 р. у даній справі була повернута скаржникові без розгляду на підставі приписів пунктів 3, 4 статті 97 Господарського процесуального кодексу України. В ухвалі суду зазначено про недотримання підприємством встановленого порядку сплати державного мита та відсутність поважних причин пропуску строку на апеляційне оскарження.

Відкрите акціонерне товариство "Свердловський машинобудівний завод" 15 квітня 2005 року повторно звернулось до Луганського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою на рішення господарського суду Луганської області від 03.03.2005 р. Ухвалою Луганського апеляційного господарського суду від 25 квітня 2005 року апеляційна скарга Відкритого акціонерного товариства "Свердловський машинобудівний завод" була повернута скаржникові без розгляду. Ухвала суду вмотивована відсутністю поважних причин пропуску строку на апеляційне оскарження.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос