Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании договора аренды недействительным и возмещении убытков

Высший хозяйственный суд
Постановление от 02.06.2005 № 38/319

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

02.06.2005 р. 

Справа N 38/319 

Відмовлено у порушенні провадження з перегляду
ухвалою Судової палати у господарських справах
Верховного Суду України
від 4 серпня 2005 року

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: [...], розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Авто Бізнес Центр" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 7 лютого 2005 р. у справі N 38/319 за позовом першого заступника Генерального прокурора України в інтересах держави в особі Управління справами Апарату Верховної Ради України до автобази Управління справами Апарату Верховної Ради України, товариства з обмеженою відповідальністю "Авто Бізнес Центр", 3-я особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Фонд державного майна України, про визнання договору оренди недійсним, відшкодування збитків, встановив:

У серпні 2004 р. перший заступник Генерального прокурора України в інтересах держави в особі Управління справами Апарату Верховної Ради України звернувся в суд з вказаним позовом, посилаючись на те, що 28.11.96 р. між автобазою Управління справами Верховної Ради України та ТОВ "Авто Бізнес Центр" було укладено договір оренди виробничих площ розміром 787,4 м2 та відкритих площ розміром 782 м2 строком на 49 років.

Оскільки в порушення вимог ст. ст. 5, 9 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" договір було укладено без дозволу Фонду державного майна України, яка була необхідна в зв'язку з тим, що площа нерухомого майна, що здавалось в оренду, перевищувала 200 м2, не погоджено з Фондом державного майна України розрахунок орендної плати, просив визнати вказаний договір недійсним на підставі ст. 48 ЦК УРСР.

Крім того, у зв'язку з тим, що орендна ставка була встановлена значно нижчою, ніж передбачено Методикою розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна, затвердженою постановою Кабінету Міністрів від 04.10.95 р. N 786, позивачем понесені збитки у вигляді неодержаних орендних платежів, розрахованих у відповідності з вимогами Методики, у розмірі 316154,46 грн., які також просив стягнути на користь позивача.

Рішенням господарського суду м. Києва від 19.11.2004 р. в задоволенні позову відмовлено.

Опрос