Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании права собственности и истребовании имущества из чужого незаконного владения

Высший хозяйственный суд
Постановление от 03.03.2005 № 03/107/2-72

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

01.03 - 03.03.2005 р.  

Справа N 03/107/2-72 

Відмовлено у порушенні провадження з перегляду
ухвалою Судової палати у господарських справах
Верховного Суду України
від 21 квітня 2005 року

Вищий господарський суд України у складі суддів: Чернова Є. В. - головуючого, Цвігун В. Л., Ходаківської І. П., за участю представників: позивача - Ю. Діхтяренко, відповідача - Г. Шамова, П. Дячук розглянув касаційну скаргу Виконавчого комітету Любомильської міської ради народних депутатів; Державного комунального підприємства "Любомльринок" на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 22.06.2004 у справі N 03/107/2-72 за позовом Волинської обласної спілки споживчих товариств до Любомильської міської ради; Любомильського госпрозрахункового ринку про визнання права власності та витребування майна з чужого незаконного володіння встановив:

Рішенням господарського суду Волинської області від 10.03.2004 (суддя Л. Сініцина) задоволені позовні вимоги Волинської обласної спілки споживчих товариств та визнано право її власності на майно Любомильського госпрозрахункового ринку, міську раду зобов'язано повернути облспоживспілці спірне майно.

Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 22.06.2004 (суддя: З. Зданкевич, І. Скрутовський, М. Слука) рішення суду по цій справі залишено без зміни, так як є преюдиційні факти встановлені рішеннями господарського суду, факт неправомірного вибуття майна з володіння позивача встановлено постановою президії Волинського обласного суду від 20.06.2002, що дає підстави для відповідного вирахування строку позовної давності та не свідчить про перебіг цього строку.

Виконавчий комітет Любомильської міської ради народних депутатів просить судові рішення по цій справі скасувати, справу передати на новий розгляд, так як строк позовної давності пропущено, рішення суду загальної юрисдикції набуло чинності та скасовано президією обласного суду лише 20.06.2001, судом безпідставно не задоволено клопотання щодо виклику для надання пояснень директора ринку, майно передано підприємству "Любомльринок" згідно з рішенням суду від 13.03.2002. ДКП "Любомльринок" зазначені вимоги підтримує.

Волинська обласна спілка споживчих товариств просить судові рішення по цій справі залишити без зміни, як такі, що відповідають вимогам чинного законодавства.

Опрос