Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным контракта купли-продажи корпоративных прав в виде простых именных акций

Высший хозяйственный суд
Постановление от 29.05.2002

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 29 травня 2002 року

Постанову скасовано
постановою Судової палати у господарських справах
Верховного Суду України
від 18 березня 2008 року

Колегія суддів Вищого господарського суду України розглянула касаційну скаргу корпорації "Seagroup International, Inc" (далі - Корпорація) на постанову Київського апеляційного господарського суду від 14 березня 2002 р. у справі за позовом ФДМ до ЗАТ "Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія "Укртатнафта" (далі - Компанія), Корпорації, треті особи - ЗАТ "Кременчуцька нафтова компанія" (далі - Товариство 1), АТ "Татнафта" (далі - Товариство 2), ВАТ "Татнафтохімінвестхолдінг" (далі - Товариство 3), про визнання недійсною угоди.

ФДМ звернувся до господарського суду м. Києва з позовом про визнання недійсним доповнення N 1 до контракту від 1 червня 1999 р., який укладено Компанією та Корпорацією, на підставі ст. 48 ЦК України, посилаючись на невідповідність його вимогам статей 11, 33 Закону України "Про господарські товариства", ст. 12 Закону України "Про обіг векселів в Україні".

До вирішення спору по суті заявлених вимог позивач, скориставшись правом, наданим йому ст. 22 ГПК, доповнив позов вимогами про визнання недійсним контракту від 1 червня 1999 р., посилаючись на невідповідність його вимогам Закону України "Про цінні папери та фондову біржу", Правил виготовлення і використання вексельних бланків, затверджених постановою КМУ і НБУ від 10 вересня 1992 р. N 528, та зобов'язання ВАТ "Фінансова компанія "Укрнафтогаз" внести відповідні зміни до реєстру власників іменних паперів Компанії.

Ухвалами від 29 жовтня 2001 р. та 22 листопада 2001 р. до участі у справі як третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача залучено Товариство 1, Товариство 2, Товариство 3.

Опрос