Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Заставодателем имущества может быть его владелец, имеющий право отчуждать заложенное имущество на основаниях, предусмотренных законом. Имущество, в том числе акции, переданные учредителем (акционером) в уставный фонд акционерного общества, является собственностью акционерного общества

Высший арбитражный суд
Постановление от 23.05.2001

ВИЩИЙ АРБІТРАЖНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 23 травня 2001 року

Судова колегія по перегляду рішень, ухвал, постанов Вищого арбітражного суду України розглянула заяву про перевірку постанови арбітражного суду м. Києва у справі за позовом компанії "Bevalo investments limited" до акціонерної холдингової компанії "Укрнафтопродукт" про звернення стягнення на заставлене майно.

Постановою арбітражного суду м. Києва від 19.02.2001 скасовано рішення суду у цій справі, у позові компанії "Bevalo investments limited" до АХК "Укрнафтопродукт" відмовлено. Договір застави простих іменних акцій, які належать відповідачу, а саме передані ВАТ "Ексімнафтопродукт", ВАТ "Кримнафтопродукт", ВАТ "Київміськнафтопродукт", визнано недійсним.

Рішення суду мотивовано тими обставинами, що АХК "Укрнафтопродукт" не є власником пакетів акцій, переданих у заставу згідно зі статтею 11 Закону України "Про заставу", а тому договір застави цінних паперів є недійсним.

Постановою про перевірку в порядку нагляду за нововиявленими обставинами від 24.04.2001 постанова арбітражного суду м. Києва у цій справі скасована, рішення арбітражного суду м. Києва від 12.12.2000 залишено без зміни виходячи з того, що рішенням Старокиївського райсуду м. Києва у справі N 2-862/01 В встановлено, що АХК "Укрнафтопродукт" є власником переданих до його статутного фонду пакетів акцій "Кримнафтопродукту", "Ексімнафтопродукту", "Київміськнафтопродукту", а отже, звернення стягнення на заставу пакетів акцій є правомірним.

Судова колегія по перегляду рішень, ухвал, постанов Вищого арбітражного суду України всебічно і повно вивчила обставини справи та встановила таке.

Опрос