Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О некоторых вопросах практики решения споров, связанных с признанием недействительными актов государственных и других органов

Высший хозяйственный суд
Письмо от 24.07.2001 № 01-8/824

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

 ЛИСТ 

від 24.07.2001 р. N 01-8/824

Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з визнанням недійсними актів державних та інших органів

Вищий господарський суд України в порядку інформації надсилає огляд практики вирішення судовою колегією Вищого арбітражного суду України по перегляду рішень, ухвал, постанов спорів, пов'язаних з визнанням недійсними актів державних та інших органів.

1. Акт державного органу може бути визнано недійсним лише у разі його невідповідності вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт.

Рішенням судової колегії Вищого арбітражного суду України по розгляду спорів відмовлено у задоволенні позовних вимог відкритого акціонерного товариства (далі - товариство) до Кабінету Міністрів України про визнання частково недійсною його постанови, якою затверджено порядок застосування санкцій за порушення законодавства про електроенергетику.

Рішення мотивовано тим, що згадану постанову прийнято у відповідності з чинним законодавством та у межах компетенції Кабінету Міністрів України.

У заяві до Вищого арбітражного суду України товариство просило скасувати рішення зі справи з огляду на невідповідність викладених у ньому висновків обставинам справи та задовольнити позов.

Розглянувши матеріали справи та доводи заявника, судова колегія Вищого арбітражного суду України по перегляду рішень, ухвал, постанов встановила таке.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 19.07.2000 N 1139 "Про затвердження Порядку застосування санкцій за порушення законодавства про електроенергетику", яким встановлено механізм застосування санкцій за порушення енергопостачальником законодавства про електроенергетику.

Пунктами 7 - 25, 27 згаданого Порядку, які оспорюються товариством, урегульовано підстави та порядок призначення керуючого (тимчасової адміністрації) для управління енергопостачальником.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос