Идет загрузка документа (32 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об установлении поощрительных знаков отличия Государственной судебной администрации Украины

Государственная судебная администрация
Положение, Приказ от 07.03.2013 № 35
редакция действует с 01.10.2019

ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

НАКАЗ

07.03.2013

м. Київ

N 35

Про встановлення заохочувальних відзнак Державної судової адміністрації України

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказами Державної судової адміністрації України
 від 14 січня 2016 року N 8
,
від 8 липня 2016 року N 135
,
від 18 серпня 2016 року N 170
,
 від 23 грудня 2016 року N 305
,
від 1 жовтня 2019 року N 954

Відповідно до статті 150 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", з метою відзначення працівників Державної судової адміністрації України, її територіальних управлінь, працівників апаратів судів за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків

(констатуюча частина у редакції наказу Державної
 судової адміністрації України від 14.01.2016 р. N 8)

НАКАЗУЮ:

1. Установити, що заохочувальними відзнаками Державної судової адміністрації України є:

Подяка Державної судової адміністрації України;

Почесна грамота Державної судової адміністрації України;

Нагрудний знак Державної судової адміністрації України - "Знак пошани".

2. Затвердити:

2.1. Положення про заохочувальні відзнаки Державної судової адміністрації України (далі - Положення), що додається;

2.11. Положення про Комісію з розгляду питань про відзначення та нагородження заохочувальними відзнаками Державної судової адміністрації України (далі - Положення про Комісію) та склад Комісії, що додаються.

(пункт 2 доповнено підпунктом 2.11 згідно з наказом
 Державної судової адміністрації України від 14.01.2016 р. N 8)

2.2. Опис заохочувальної відзнаки Державної судової адміністрації України - Подяка Державної судової адміністрації України, що додається;

2.3. Ескіз заохочувальної відзнаки Державної судової адміністрації України - Подяка Державної судової адміністрації України, що додається;

2.4. Опис заохочувальної відзнаки Державної судової адміністрації України - Почесна грамота Державної судової адміністрації України, що додається;

2.5. Ескіз заохочувальної відзнаки Державної судової адміністрації України - Почесна грамота Державної судової адміністрації України, що додається;

2.6. Опис заохочувальної відзнаки Державної судової адміністрації України - нагрудний знак "Знак пошани", що додається;

2.7. Ескіз заохочувальної відзнаки Державної судової адміністрації України - нагрудний знак "Знак пошани", що додається;

2.8. Опис посвідчення до заохочувальної відзнаки Державної судової адміністрації України - нагрудний знак "Знак пошани", що додається;

2.9. Ескіз посвідчення до заохочувальної відзнаки Державної судової адміністрації України - нагрудний знак "Знак пошани", що додається.

3. Визнати такими, що втратили чинність:

3.1 наказ Державної судової адміністрації України від 28.11.2006 N 148, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05.12.2006 за N 1267/13141, "Про затвердження Положення про Почесну грамоту Державної судової адміністрації України та Опису бланка Почесної грамоти Державної судової адміністрації України";

3.2 наказ Державної судової адміністрації України від 04.08.2011 N 697/к "Про встановлення відомчої заохочувальної відзнаки ДСА України".

4. Відділу з питань інформаційних технологій управління з питань судового діловодства розмістити текст цього наказу та Положення на офіційному веб-порталі судової влади України.

5. Управлінню організаційного забезпечення діяльності Державної судової адміністрації України:

5.1. Ознайомити з цим наказом та Положенням заступників Голови, керівників структурних підрозділів Державної судової адміністрації України;

5.2. Довести цей наказ та Положення до відома територіальних управлінь Державної судової адміністрації України;

5.3. Надіслати текст цього наказу та Положення до Верховного Суду України, вищих спеціалізованих та апеляційних судів загальної юрисдикції;

5.4. Повідомити Міністерство юстиції України про втрату чинності наказу Державної судової адміністрації України від 28.11.2006 N 148, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.12.2006 за N 1267/13141, "Про затвердження Положення про Почесну грамоту Державної судової адміністрації України та Опису бланка Почесної грамоти Державної судової адміністрації України".

6. Начальникам територіальних управлінь Державної судової адміністрації України надіслати цей наказ та Положення до місцевих судів загальної юрисдикції.

7. Управлінню бухгалтерського обліку та звітності забезпечити планування витрат, пов'язаних із замовленням, виготовленням та врученням встановлених заохочувальних відзнак Державної судової адміністрації України.

Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

 

Голова

Р. Кирилюк

 

ПОЛОЖЕННЯ
про заохочувальні відзнаки Державної судової адміністрації України

1. Загальні положення

1.1. Подяка Державної судової адміністрації України (далі - Подяка), Почесна грамота Державної судової адміністрації України (далі - Почесна грамота), Нагрудний знак "Знак пошани" (далі - Нагрудний знак) є заохочувальними відзнаками Державної судової адміністрації України (далі - ДСА України).

1.2. Подякою відзначаються та Почесною грамотою нагороджуються працівники ДСА України, працівники територіальних управлінь ДСА України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, за сумлінну працю, сумлінне виконання службових обов'язків та високий професіоналізм.

1.3. Нагрудним знаком нагороджуються працівники ДСА України, територіальних управлінь Державної судової адміністрації України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, за значні досягнення в праці, виконання особливо важливих доручень, високий професіоналізм, ініціативу та пошук нових підходів під час реалізації завдань, покладених на органи ДСА України.

1.4. Подякою також можуть бути відзначені:

1.4.1. Працівники апаратів судів, інших органів в системі судової влади за сумлінне виконання службових обов'язків, високий професіоналізм, проявлену ініціативу та творчий підхід до виконання службових завдань тощо;

інші особи та трудові колективи підприємств, установ та організацій за плідну співпрацю, особистий внесок у діяльність і розвиток органів судової влади, їх матеріально-технічної бази.

(абзац другий підпункту 1.4.1 пункту 1.4 у редакції наказу
 Державної судової адміністрації України від 14.01.2016 р. N 8)

1.4.2. До відзначення Подякою можуть бути представлені працівники органів судової системи, які пропрацювали в зазначених органах не менше одного року.

1.5. Почесною грамотою також можуть нагороджуватися:

1.5.1. Працівники апаратів судів, інших органів у системі судової влади за значний внесок у зміцнення стану організаційного забезпечення діяльності судів;

інші особи та трудові колективи підприємств, установ та організацій за плідну співпрацю, особистий внесок у діяльність і розвиток органів судової влади, їх матеріально-технічної бази.

(підпункт 1.5.1 пункту 1.5 у редакції наказу
 Державної судової адміністрації України від 14.01.2016 р. N 8)

1.5.2. До нагородження Почесною грамотою можуть бути представлені працівники органів судової влади, які пропрацювали в системі судової влади не менше п'яти років.

(підпункт 1.5.2 пункту 1.5 у редакції наказу
 Державної судової адміністрації України від 18.08.2016 р. N 170)

1.5.3. До нагородження Почесною грамотою можуть бути представлені працівники органів судової влади без вимог до стажу роботи у виняткових випадках.

1.6. Нагрудним знаком також можуть нагороджуватися:

1.6.1. Працівники апаратів судів, інших органів у системі судової влади за тісну плідну співпрацю, значний внесок у зміцнення стану організаційного забезпечення діяльності судів.

(підпункт 1.6.1 пункту 1.6 у редакції наказу
 Державної судової адміністрації від 14.01.2016 р. N 8)

1.6.2. Інші особи за плідне співробітництво з ДСА України в процесі реалізації державної політики з організаційного забезпечення діяльності судів.

1.6.3. До нагородження Нагрудним знаком можуть бути представлені працівники органів судової влади, які пропрацювали у системі судової влади не менше десяти років та вже були відзначені Подякою та нагороджені Почесною грамотою ДСА України.

1.6.4. До нагородження Нагрудним знаком можуть бути представлені працівники органів судової влади без вимог до стажу роботи та наявності попередніх заохочувальних відзнак ДСА України у виняткових випадках.

1.7. Нагородження особи Нагрудним знаком здійснюється один раз.

1.8. До нагородження Почесною грамотою та Нагрудним знаком можуть бути представлені судді у відставці.

(розділ 1 доповнено новим пунктом 1.8 згідно з наказом
 Державної судової адміністрації України від 23.12.2016 р. N 305
,
 у зв'язку з цим пункт 1.8 вважати відповідно пунктом 1.9
)

1.9. Гранична кількість заохочувальних відзнак Державної судової адміністрації України не повинна перевищувати в рік:

500 Подяк, 200 Почесних грамот та 50 нагрудних знаків.

(пункт 1.9 у редакції наказу Державної судової
 адміністрації України від 08.07.2016 р. N 135)

2. Порядок представлення до заохочувальних відзнак ДСА України

2.1. Висунення кандидатур для відзначення (нагородження) заохочувальними відзнаками ДСА України здійснюється гласно, як правило у трудовому колективі, де працює особа, яка представляється до відзначення (нагородження) або за ініціативою керівництва Державної судової адміністрації України.

2.2. Подання про відзначення (нагородження) заохочувальними відзнаками ДСА України вноситься на ім'я Голови ДСА України заступниками Голови, керівниками самостійних структурних підрозділів Державної судової адміністрації України за погодженням із заступниками Голови відповідно до розподілу функціональних обов'язків, начальниками територіальних управлінь ДСА України, головами Верховного Суду, вищих спеціалізованих та апеляційних судів.

(абзац перший пункту 2.2 із змінами, внесеними згідно з наказами
 Державної судової адміністрації України від 23.12.2016 р. N 305,
від 01.10.2019 р. N 954)

Подання на ім'я Голови ДСА України (особи, яка виконує обов'язки Голови) вноситься за тридцять календарних днів до дати настання події.

(пункт 2.2 доповнено абзацом згідно з наказом
 Державної судової адміністрації України від 14.01.2016 р. N 8)

2.3. Пункт 2.3 виключено

(згідно з наказом Державної судової
 адміністрації України від 23.12.2016 р. N 305,
 у зв'язку з цим пункт 2.4, 2.5
 вважати відповідно пунктами 2.3, 2.4)

2.3. У поданні зазначаються конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання, та додається біографічна довідка.

2.4. Про відзначення (нагородження) працівників заохочувальними відзнаками ДСА України видається наказ ДСА України.

3. Порядок вручення заохочувальних відзнак ДСА України

3.1. Заохочувальні відзнаки ДСА України вручаються в урочистій обстановці Головою ДСА України або за його дорученням заступниками Голови ДСА України, начальниками територіальних управлінь ДСА України, Головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, ректором Національної школи суддів України, головами Верховного Суду, вищих спеціалізованих, апеляційних і місцевих судів або іншими керівниками установ, державних підприємств (за місцем роботи нагородженої особи).

(пункт 3.1 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Державної судової адміністрації України від 23.12.2016 р. N 305,
у редакції наказу Державної судової
 адміністрації України від 01.10.2019 р. N 954)

3.2. Вручення заохочувальних відзнак ДСА України, як правило, приурочується до загальнодержавних свят, урочистих подій, ювілейних дат.

3.3. В особовій справі та трудовій книжці особи, відзначеної (нагородженої) заохочувальною відзнакою ДСА України, робляться відповідні записи із зазначенням дати і номера наказу.

3.4. Особі, нагородженій Нагрудним знаком, видається посвідчення про заохочувальну відзнаку нагрудний знак Державної судової адміністрації України -"Знак пошани", за формою та описом згідно з додатками 1 і 2, за підписом Голови ДСА України (особи, що виконує його обов'язки).

3.5. Нагрудний знак носиться з правого боку грудей і розміщується нижче знаків державних нагород України.

3.6. Повторне заохочення особи може бути не раніше ніж через три роки після попереднього нагородження.

(пункт 3.6 у редакції наказу Державної
 судової адміністрації України від 23.12.2016 р. N 305)

3.7. Втрачений Нагрудний знак повторно не видається.

3.8. Пункт 3.8 виключено

(згідно з наказом Державної судової
 адміністрації України від 01.10.2019 р. N 954)

 

Начальник управління організаційного
забезпечення діяльності Державної
судової адміністрації України

О. Сімановський

 

ОПИС
ескізу заохочувальної відзнаки Державної судової адміністрації України - Подяка Державної судової адміністрації України

Бланк Подяки Державної судової адміністрації України виготовляється на розташованому вертикально паперовому носії, який має розмір 210 х 297 мм. По периметру бланка розташовується рамка золотистого та блакитного кольорів, яку покладено на світло-бежевий фоновий градієнт.

У верхній третині аркуша, посередині, розміщено малий Державний Герб України, під яким, у три рядки, розташовуються написи: "ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ"; "ПОДЯКА".

У центрі аркуша передбачено поле для розміщення прізвища, імені та по батькові нагородженого, а також витяг з наказу.

У нижній частині аркуша, у два рядки розташовуються написи: "Голова"; "Наказ від "___" ____________ 20__ р. N _____ ".

Напис "ПОДЯКА" - золотистого кольору; всі інші - синього.

 

Начальник управління організаційного
забезпечення діяльності Державної
судової адміністрації України

О. Сімановський

 

ЕСКІЗ
заохочувальної відзнаки Державної судової адміністрації України - Подяка Державної судової адміністрації України

  

М 1:2

 

Начальник управління організаційного
забезпечення діяльності Державної
судової адміністрації України

О. Сімановський

 

Опис
заохочувальної відзнаки Державної судової адміністрації України - Почесна грамота Державної судової адміністрації України

Бланк Почесної грамоти Державної судової адміністрації України виготовляється на розташованому горизонтально паперовому носії, який має розмір 297 х 210 мм.

На всій площині бланка нанесена захисна сітка блакитного кольору, з лівого і правого боку виконаний орнамент із калини і дубового листя, обрамлений символічною жовто-блакитною стрічкою, знизу розміщений декоративний орнамент у світло-коричневому та синьому тонах.

У лівій частині Почесної грамоти розміщено художнє зображення античного образу богині правосуддя - Феміди.

Зверху в центрі: - розгорнута стрічка жовто-блакитного кольору, на якій розташовано зображення малого Державного Герба України.

Нижче по центру тисненням під золото нанесено надпис:

"ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

в синьо-жовтих тонах - надпис:

"ПОЧЕСНА ГРАМОТА"

в коричневих тонах надпис:

"Нагороджується"

У нижній частині бланка - місце для підпису Голови Державної судової адміністрації України, що засвідчується гербовою печаткою, місце для розшифрування підпису.

Нижче ліворуч - номер та дата наказу про нагородження Почесною грамотою.

 

Начальник управління організаційного
забезпечення діяльності Державної
судової адміністрації України

О. Сімановський

 

ЕСКІЗ
заохочувальної відзнаки Державної судової адміністрації України - Почесна грамота Державної судової адміністрації України

  

 

Начальник управління організаційного
забезпечення діяльності Державної
судової адміністрації України

О. Сімановський

 

ОПИС
заохочувальної відзнаки Державної судової адміністрації України - нагрудний знак "Знак пошани"

Відзнака має форму стилізованого рівностороннього золотистого хреста, вертикальні та горизонтальні лапи якого прикрашені сріблястими променями.

Хрест накладений на круглий лавровий вінок, розміщений в центрі стилізованого золотисто-сріблястого сяйва.

По середині відзнаки розташовано круглий золотистий медальйон, який має синій обідок з двома пружками та написом "ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ". У центрі медальйона, на сріблястому тлі з зображенням будівлі Державної судової адміністрації України, розташовано "судові важелі" та дві лаврові гілки.

У верхній частині відзнаки розміщено малий Державний Герб України.

Діаметр відзнаки - 45 мм.

На зворотному боці відзнаки розташовано напис по колу "ЗНАК ПОШАНИ", а також передбачено місце для порядкового номера та розміщено застібку для кріплення до одягу (нарізний штифт з гайкою).

Стрічка до відзнаки муарова шириною 28 мм, сірого кольору з поздовжніми кольоровими симетричними смужками: з країв сині по 1 мм, далі до центру золотисті по 2 мм, на відстані 9 мм від країв - золотисті по 1 мм кожна; по центру - синя 5 мм.

Планка до відзнаки - 28 х 12 мм, обтягнута відповідною стрічкою.

 

Начальник управління організаційного
забезпечення діяльності Державної
судової адміністрації України

О. Сімановський

 

ЕСКІЗ
заохочувальної відзнаки Державної судової адміністрації України - нагрудний знак "Знак пошани"

  

М 1:1

 

Начальник управління організаційного
забезпечення діяльності Державної
судової адміністрації України

О. Сімановський

 

ОПИС
посвідчення до заохочувальної відзнаки Державної судової адміністрації України - нагрудний знак "Знак пошани"

Посвідчення має розмір в розгорнутому стані 160 х 110 мм, в складеному 78 х 110 мм.

Обкладинка посвідчення бордового кольору з зображенням імітації мармуру.

На першій сторінці обкладинки розташовано малий Державний Герб України та напис - "ПОСВІДЧЕННЯ", золотистого кольору.

З внутрішнього боку обкладинки посвідчення розташовано два бланки розміром 70 х 105 мм.

На лівому бланку посвідчення зверху розташовано напис у три рядки: "ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ".

Під написом передбачено поле для розміщення зображення відповідної відзнаки та її порядкового номера.

Фон бланка посвідчення світло-блакитний муаровий.

На правому бланку посвідчення у верхній половині розташовано три горизонтальні смужки для розміщення прізвища, імені та по батькові нагородженого. Під кожною з смужок є відповідний напис: "прізвище"; "ім'я"; "по батькові". По середині сторінки розташовано напис у три рядки: "НАГОРОДЖУЄТЬСЯ заохочувальною відзнакою - нагрудним знаком". Під написом "нагрудним знаком" розташовано напис "ЗНАК ПОШАНИ". У нижній частині сторінки, у п'ять рядків, розташовано написи: "Наказ Державної судової адміністрації України від "___" ____________ 20__ р. N ___"; "Голова ____________________"; "М. П.".

Всі написи - чорного кольору.

 

ЕСКІЗ
посвідчення до заохочувальної відзнаки Державної судової адміністрації України - нагрудний знак "Знак пошани"

  

М 1:1

____________

Опрос