Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об урегулировании вопросов осуществления операций с применением программно-технических комплексов самообслуживания

Национальный банк
Постановление от 05.03.2008 № 53
Утратил силу

Про врегулювання питань здійснення операцій із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування

Постанова Правління Національного банку України
від 5 березня 2008 року N 53

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
31 березня 2008 р. за N 265/14956

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Правління Національного банку України
від 12 лютого 2013 року N 42)

Відповідно до статей 7, 40 Закону України "Про Національний банк України", Закону України "Про банки і банківську діяльність", статті 42 Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", з метою впорядкування здійснення банками, платіжними організаціями та/або членами платіжних систем операцій із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Операції (приймання готівки для подальшого переказу, операції за допомогою спеціальних платіжних засобів та інші операції, пов'язані з рухом коштів (далі - операції), а також отримання інформації щодо стану рахунків) із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування (далі - ПТКС), до яких згідно з їх функціональними можливостями належать банківські автомати самообслуговування, депозитні банкомати, платіжні термінали, термінали самообслуговування тощо, можуть здійснювати банки і небанківські фінансові установи, які відповідно до законодавства України отримали відповідну ліцензію/дозвіл щодо переказу коштів органів державної влади, що здійснюють державне регулювання відповідних ринків фінансових послуг, і є платіжними організаціями та/або членами платіжної системи (далі - небанківські фінансові установи), а також суб'єкти господарювання, які уклали агентські договори з банками.

2. Банки і небанківські фінансові установи мають забезпечувати:

відображення зазначених у пункті 1 цієї постанови операцій, здійснених із застосуванням ПТКС, у системі автоматизації банку (далі - САБ) або в обліковій системі небанківської фінансової установи в той самий день або не пізніше наступного робочого дня;

видачу первинного розрахункового документа (квитанції ПТКС), роздрукованого на паперовому носії за допомогою засобів ПТКС, який містить обов'язкові реквізити документа на переказ готівки і підтверджує внесення/видачу відповідної суми готівки до/з цього ПТКС та здійснення ініціювання операцій з переказу готівки.

3. Банки здійснюють контроль за дотриманням суб'єктами господарювання, з якими укладено агентські договори, законодавства України в частині здійснення операцій із застосуванням ПТКС, зазначених у пункті 1 цієї постанови, у межах цих договорів.

4. Рекомендувати банкам в агентських договорах з суб'єктами господарювання передбачати вимоги до схоронності коштів, захисту інформації під час її передавання від ПТКС до САБ, визначати порядок і спосіб здійснення інкасації, строки здійснення переказу та зберігання документів.

5. Департаментам бухгалтерського обліку (В. І. Ричаківська), інформатизації (А. С. Савченко), готівково-грошового обігу (Р. В. Кисельов) у тримісячний термін після підписання цієї постанови за потреби підготувати необхідні зміни до відповідних нормативно-правових актів Національного банку України, розробниками яких є ці департаменти.

6. Департаменту платіжних систем (Н. Г. Лапко):

розробити форми статистичної звітності щодо діяльності банків і небанківських фінансових установ стосовно здійснення фінансових операцій, пов'язаних з рухом коштів, із застосуванням ПТКС;

після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України та банків України для керівництва і використання в роботі, а банкам - до відома їх клієнтів.

7. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на виконавчого директора з питань платіжних систем та розрахунків В. М. Кравця.

8. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

 

Голова 

В. С. Стельмах 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Голова Державного комітету
фінансового моніторингу України
 

 
І. Б. Черкаський
 

Голова Державної комісії
з регулювання ринків
фінансових послуг України
 

 
 
В. Б. Альошин
 

Опрос