Идет загрузка документа (118 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об упорядочении системы оформления, выдачи, использования и учета разрешений на международные перевозки пассажиров и грузов автомобильным транспортом

Минтранс
Порядок, Приказ от 20.08.2004 № 757
редакция действует с 01.06.2018

Про впорядкування системи оформлення, видачі, використання та обліку дозволів на міжнародні перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом

Наказ Міністерства транспорту України
від 20 серпня 2004 року N 757

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
31 серпня 2004 р. за N 1075/9674

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністерства транспорту та зв'язку України
 від 7 жовтня 2005 року N 625
,
 від 12 грудня 2005 року N 867
,
 
наказами Міністерства інфраструктури України
від 15 червня 2011 року N 155
,
 від 17 серпня 2012 року N 520
,
 від 19 квітня 2013 року N 239
,
від 20 грудня 2013 року N 1031
,
 від 23 березня 2015 року N 98
,
 від 11 вересня 2015 року N 362
,
 від 11 вересня 2015 року N 363
,
від 26 липня 2017 року N 257
,
від 4 травня 2018 року N 199

Додатково див. оголошення
 ("Офіційний вісник України", N 34, 10 травня 2013 р.)
,
 ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду
 від 24 вересня 2013 року
,
 оголошення
("Офіційний вісник України", N 90, 29 листопада 2013 р.)
,
 постанову Окружного адміністративного суду міста Києва
 від 11 грудня 2013 року
,
ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду
 від 10 квітня 2014 року

Згідно з Законом України "Про автомобільний транспорт" та з метою подальшого впорядкування системи оформлення, видачі, використання та обліку дозволів на міжнародні перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок оформлення і видачі дозволів на поїздку по територіях іноземних держав при виконанні перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, їх обміну та обліку та Порядок проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міністрів Транспорту, що додаються.

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 19.04.2013 р. N 239)

2. Пункт 2 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 17.08.2012 р. N 520,
у зв'язку з цим пункти 3 - 6 вважати відповідно пунктами 2 - 5)

2. Державному департаменту автомобільного транспорту (Закірову Є. О.) та Службі міжнародних автомобільних перевезень (Танцюрі Є. В.):

2.1. Забезпечити погодження цього наказу з Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва і подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

2.2. Після державної реєстрації цього наказу довести його до відома підприємств, установ та організацій, діяльність яких пов'язана з організацією міжнародних перевезень пасажирів та вантажів.

3. Створити Комісію з питань аналізу ефективності використання українськими перевізниками дозволів, розгляду виявлених порушень, вироблення заходів впливу на порушників. Склад Комісії затверджується наказом Міністерства інфраструктури України.

(пункт 3 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 17.08.2012 р. N 520)

4. Вважати такими, що втратили чинність, накази Міністерства транспорту України від 4 червня 2002 року N 352 "Про спрощення проїзду територією України транспортними засобами, які перетинають державний кордон", від 26 вересня 2003 року N 746 "Про впорядкування системи оформлення, видачі, використання та обліку дозволів на міжнародні перевезення вантажів автомобільним транспортом" та від 11 березня 2004 року N 198 "Про внесення змін до порядку оформлення і видачі дозволів на поїздку по територіях іноземних держав при виконанні перевезень вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, їх обміну та обліку".

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Кроля С. С.

 

Т. в. о Міністра 

В. В. Корнієнко 

 

ПОРЯДОК
оформлення і видачі дозволів на поїздку по територіях іноземних держав при виконанні перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, їх обміну та обліку

(У тексті Порядку цифри та слова "45 днів", "45 календарних днів" замінено цифрами та словом "90 днів" згідно з наказом Міністерства інфраструктури України від 23 березня 2015 року N 98)

(У тексті Порядку слова "Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті" у всіх відмінках замінено словами "уповноважений орган" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства інфраструктури України від 11 вересня 2015 року N 363)

I. Загальні положення

1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України "Про автомобільний транспорт" та міжнародних договорів України з питань міжнародних автомобільних перевезень.

1.2. Цей Порядок встановлює процедуру оформлення і видачі дозволів на поїздку територією іноземних держав під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні (далі - дозвіл), їх обміну та обліку.

1.3. Перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом територією іноземних держав або транзитом через їхні території здійснюється автомобільними перевізниками згідно з вимогами міжнародних договорів України та на підставі належним чином оформлених відповідних дозволів, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

1.4. Перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом між пунктами, розташованими на території іноземної держави, заборонено, якщо на це не отримано відповідного дозволу компетентного органу іноземної держави згідно з вимогами міжнародних договорів України.

1.5. Бланки дозволів є номерними бланками та не є документами суворої звітності.

1.6. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:

квота - кількість дозволів на проїзд автомобільного транспортного засобу з однієї країни в іншу протягом визначеного періоду;

абзац третій пункту 1.6 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363
,
 у зв'язку з цим абзац четвертий вважати абзацом третім
)

обмежена квота - квота дозволів, яка не є достатньою для забезпечення потреб автомобільних перевізників;

уповноважений орган - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті.

(пункт 1.6 доповнено абзацом четвертим згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

II. Узгодження квоти дозволів

2.1. Квота дозволів для України на наступний рік визначається компетентними органами іноземних держав згідно з міжнародними договорами України з питань міжнародних автомобільних перевезень.

2.2. Узгодження квоти дозволів для перевезення пасажирів і вантажів з урахуванням потреби автомобільних перевізників здійснює Міністерство інфраструктури України.

2.3. Уповноважений орган на підставі інформації, наданої Міністерством інфраструктури України, здійснює організацію замовлення на виготовлення бланків дозволів на в'їзд (ввезення) та рух територією України вантажного транспортного засобу у міжнародному автомобільному сполученні (додаток 1 до цього Порядку), а також бланків дозволів для здійснення відповідних перевезень пасажирів територією України згідно з вимогами наказу Міністерства транспорту України від 09 лютого 2004 року N 75 "Про затвердження Порядку організації регулярних, нерегулярних і маятникових перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 червня 2004 року за N 759/9358 (із змінами).

(пункт 2.3 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031)

2.4. Міністерство інфраструктури України щороку не пізніше 20 грудня здійснює з компетентними органами іноземних держав обмін бланків дозволів, зазначених у пункті 2.3 цього розділу, на бланки іноземних дозволів.

2.5. Отримані бланки дозволів Міністерство інфраструктури України передає в повному обсязі до уповноваженого органу для їх подальшого обліку, оформлення та видачі автомобільним перевізникам.

III. Оформлення та видача дозволів

3.1. Оформлення та видача дозволів проводяться в пунктах видачі дозволів уповноваженого органу та її територіальних органів (далі - пункт видачі дозволів).

3.2. Дозволи для перевезення вантажів оформлюються і видаються водію автомобільного транспортного засобу (автомобільному перевізнику або уповноваженій ним особі) (далі - уповноважена особа) на підставі усного звернення або письмової заяви, в якій зазначаються найменування (прізвище, ім'я, по батькові) автомобільного перевізника та його місцезнаходження (місце проживання), відомості щодо автомобільних транспортних засобів (реєстраційні номери, вантажопідйомність, повна маса), маршруту руху із зазначенням країн відправлення та призначення, а також країн прямування автомобільного транспортного засобу, вантажу (вага, загальна кількість), видів дозволів, які бажає отримати автомобільний перевізник, та пункт видачі дозволів.

Для оформлення та видачі дозволу уповноважена особа при усному зверненні та поданні письмової заяви пред'являє документ, що посвідчує особу, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, документи на вантаж, за винятком здійснення порожньої подачі транспортного засобу на завантаження до країни відправлення, сертифікати відповідності транспортного засобу щодо безпеки руху та екологічної безпеки вимогам країн, територією яких буде здійснюватися перевезення, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

(абзац другий пункту 3.2 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031)

Автомобільний перевізник забезпечується дозволами, передбаченими законами або міжнародними договорами України з питань міжнародних перевезень, необхідними йому тільки для конкретної поїздки, за наявності залишку дозволів та за умови пред'явлення в пункті видачі дозволів усіх отриманих раніше дозволів на автомобільний транспортний засіб.

(пункт 3.2 доповнено абзацом третім згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031
,
абзац третій пункту 3.2 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

У разі порожньої подачі транспортного засобу на завантаження до країни відправлення уповноважена особа пред'являє заявку на виконання цього перевезення в довільній формі.

(пункт 3.2 доповнено абзацом четвертим згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

Під час оформлення та видачі дозволів на перевезення пасажирів або вантажів відповідних видів та країни на автомобільний транспортний засіб автомобільний перевізник повертає раніше отримані дозволи на цей автомобільний транспортний засіб з урахуванням випадків оформлення та видачі кількох дозволів одного виду та країни, якщо маршрут та порядок їх використання на території іноземної держави протягом одного конкретного перевезення потребує їх наявності.

(пункт 3.2 доповнено абзацом п'ятим згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

3.3. Дозволи на поїздку територією іноземних держав під час виконання нерегулярних і маятникових перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні оформлюються і видаються уповноваженій особі на підставі усного звернення або письмової заяви при пред'явленні таких документів, підписаних автомобільним перевізником та засвідчених його печаткою:

схеми міжнародного маршруту;

графіка роботи та відпочинку водіїв;

копії документа про підтвердження відповідності автобусів параметрам комфортності;

копії договору, укладеного між автомобільним перевізником та замовником транспортних послуг, про здійснення міжнародних нерегулярних і маятникових перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні;

копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу на автобус, що буде виконувати перевезення.

Для отримання дозволу уповноважена особа звертається не пізніше ніж за п'ять робочих днів до здійснення відповідного перевезення пасажирів.

Автомобільний перевізник забезпечується тільки дозволами, необхідними йому для конкретної поїздки.

3.4. Дозволи видаються уповноваженій особі після пред'явлення документа, що підтверджує оплату за надання послуги з видачі відповідного дозволу.

3.5. Оформлення, видача та облік дозволів здійснюються з використанням комп'ютерного програмного забезпечення (із застосуванням штрих-коду).

3.6. У дозволі зазначаються:

найменування (прізвище, ім'я, по батькові) автомобільного перевізника, його місцезнаходження (місце проживання);

реєстраційний номер автомобільного транспортного засобу;

дата видачі дозволу.

Дозвіл підписується посадовою особою уповноваженого органу з проставленням номерного штампа такої посадової особи.

3.7. Дозволи на поїздку територією іноземних держав під час виконання нерегулярних і маятникових перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, які мають обмежені річні квоти, видаються автомобільним перевізникам за їх зверненнями на підставі рішення Державної інспекції України з безпеки на автомобільному транспорті не пізніше ніж за п'ять робочих днів до здійснення відповідного перевезення пасажирів.

3.8. Пункт 3.8 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363
,
 у зв'язку з цим пункти 3.9 - 3.28
 вважати пунктами 3.8 - 3.27 відповідно
)

3.8. Міністерством інфраструктури України з метою дотримання вимог міжнародних договорів України з питань міжнародних перевезень встановлюються обмеження щодо забезпечення дозволами, які мають обмежені річні квоти, на поїздку територією окремих іноземних держав деяких категорій транспортних засобів, а саме:

(абзац перший пункту 3.8 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031)

оформлення проводити на екологічні автомобілі: "зелений", "особливо зелений і безпечний", "Євро-3 безпечний", або тільки на "особливо зелений і безпечний", "Євро-3 безпечний", або тільки на "Євро-3 безпечний" та вищої категорії екологічної безпеки;

оформлення проводити на завантажені автомобілі;

оформлення проводити на певні види перевезень;

оформлення проводити на автомобілі, повна маса яких перевищує 10 тонн.

Обмеження щодо дозволів, які мають обмежені річні квоти на поїздку територією окремих іноземних держав деяких транспортних засобів, наведено в додатку 2 до цього Порядку.

(пункт 3.8 доповнено абзацом шостим згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031)

3.9. Міністерство інфраструктури України утворює Комісію з розгляду питань, пов'язаних з оформленням, видачею, обліком та аналізом ефективності використання дозволів на поїздку по територіях іноземних держав (далі - Комісія), у складі не менш як десяти членів з представників відповідних структурних підрозділів Міністерства інфраструктури України, уповноваженого органу, громадських і професійних об'єднань, асоціацій, а також представників підприємств, установ, організацій, їх об'єднань, що входять до сфери управління Міністерства інфраструктури України, які не здійснюють міжнародних автомобільних перевезень.

Для забезпечення прозорості розгляду питань, а також рівноправності у прийнятті рішень склад Комісії формується таким чином, щоб кількість представників державних органів, а також підприємств, установ, організацій, що входять до складу цієї Комісії, не перевищувала кількості представників громадських і професійних об'єднань, асоціацій.

Засідання Комісії веде голова Комісії, а у разі його відсутності - заступник голови Комісії. Комісія скликається за рішенням голови Комісії або його заступника, але не рідше одного разу на місяць.

(пункт 3.9 у редакції наказу Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

3.10. Засідання Комісії є правомочним, якщо на ньому присутні більше половини від її складу.

Рішення Комісії приймаються на засіданнях відкритим голосуванням простою більшістю голосів присутніх. У разі рівного розподілу голосів голос головуючого на засіданні є вирішальним.

Рішення Комісії оформлюється протоколом та затверджується наказом Міністерства інфраструктури України, що оприлюднюється шляхом розміщення на офіційному сайті Міністерства інфраструктури України.

(пункт 3.10 у редакції наказу Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

3.11. Комісія на своїх засіданнях розглядає та приймає рішення з таких питань:

достатність забезпечення автомобільних перевізників - резидентів дозволами;

ефективність використання дозволів українськими автомобільними перевізниками;

введення додаткових обмежень тимчасового характеру у разі недостатнього залишку квоти дозволів певного виду, на завантаження, за екологічними параметрами автомобільного транспортного засобу, за повною масою автомобільного транспортного засобу, за видами перевезень до вирішення питання щодо виділення для України додаткової квоти зазначеного виду дозволів.

(пункт 3.11 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031
,
 у редакції наказу Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

3.12. Пункт 3.12 виключено

(пункт 3.12 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031
,
 виключено згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

3.13. Пункт 3.13 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

3.14. Пункт 3.14 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

3.15. Пункт 3.15 виключено

(пункт 3.15 у редакції наказу Міністерства
 інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031
,
 виключено згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

3.16. Пункт 3.16 виключено

(розділ III доповнено новим пунктом 3.16 згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031
,
пункт 3.16 виключено згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363
,
 у зв'язку з цим пункти 3.17 - 3.27
 вважати відповідно пунктами 3.12 - 3.22
)

3.12. Автомобільні перевізники, які систематично порушують строки повернення дозволів (мають п'ять або більше неповернутих дозволів), заносяться до відповідного переліку, що розміщується на веб-сайті уповноваженого органу. Таким автомобільним перевізникам припиняється видача дозволів. Видача дозволів відновлюється після повернення автомобільним перевізником виданих йому дозволів, які не були повернуті протягом 90 днів з дати отримання.

(розділ III доповнено новим пунктом 3.12 згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031
,
 пункт 3.12 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

3.13. Пункт 3.13 виключено

(розділ III доповнено новим пунктом 3.13 згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031
,
пункт 3.13 виключено згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

3.14. Пункт 3.14 виключено

(розділ III доповнено новим пунктом 3.14 згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031
,
пункт 3.14 виключено згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

3.15. Пункт 3.15 виключено

(розділ III доповнено новим пунктом 3.15 згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031
,
пункт 3.15 виключено згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

3.16. Пункт 3.16 виключено

(розділ III доповнено новим пунктом 3.16 згідно з наказом
Міністерства інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031,
у зв'язку з цим пункти
3.16 - 3.18
 вважати відповідно пунктами 3.17 - 3.19,
пункт 3.16 виключено згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

3.17. Пункт 3.17 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

3.18. Пункт 3.18 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

3.19. Пункт 3.19 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

3.20. Пункт 3.20 виключено

(розділ III доповнено пунктом 3.20 згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031
,
пункт 3.20 виключено згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

3.21. Пункт 3.21 виключено

(розділ III доповнено пунктом 3.21 згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031
,
пункт 3.21 виключено згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

3.22. Пункт 3.22 виключено

(розділ III доповнено пунктом 3.22 згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031
,
пункт 3.22 виключено згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

IV. Порядок використання та повернення дозволів

4.1. При оформленні та видачі дозволів автомобільний перевізник інформується про особливості їх використання, умови здійснення перевезень територією іноземних держав та строки повернення використаних та невикористаних дозволів.

4.2. Автомобільний перевізник забезпечує:

належне використання, збереження та обов'язкове своєчасне повернення виданого дозволу в пункт видачі дозволів уповноваженого органу протягом 90 днів з дня оформлення та видачі йому такого дозволу;

наявність всіх дозвільних документів, передбачених законами України або міжнародними договорами України з питань міжнародних перевезень, на виконання конкретного перевезення при здійсненні документального контролю за дотриманням автомобільними перевізниками законодавства України щодо міжнародних автомобільних перевезень.

(пункт 4.2 у редакції наказу Міністерства
 інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031)

4.3. Передача дозволу іншому автомобільному перевізнику та здійснення будь-яких виправлень у ньому забороняються, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України з питань міжнародних перевезень.

(пункт 4.3 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031)

4.4. Пункт 4.4 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363
,
 у зв'язку з цим пункт 4.5 вважати пунктом 4.4 відповідно
)

4.5. Пункт 4.5 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031,
у зв'язку з цим пункт 4.6 вважати пунктом 4.5)

4.4. Автомобільні перевізники, які отримали дозвіл та не використали його протягом 90 днів з дати отримання дозволу, зобов'язані повернути його в пункти видачі дозволів до 15 лютого року, наступного за звітним.

(пункт 4.4 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031)

V. Контроль за оформленням, видачею, використанням і поверненням дозволів та аналіз ефективності використання дозволів

5.1. Уповноважений орган згідно з покладеними на неї функціями забезпечує контроль за оформленням, видачею та обліком дозволів.

Уповноважений орган знімає з обліку та анульовує виданий(і) автомобільному перевізнику дозвіл(оли), який (які) не був (не були) ним повернуті у зв'язку з його (їх) втратою, викраденням, вилученням, зіпсуванням.

Зняття з обліку та анулювання втраченого (викраденого, вилученого, зіпсованого) автомобільним перевізником дозволу здійснюється за умови подання ним до уповноваженого органу:

письмового звернення автомобільного перевізника про зняття з обліку та анулювання втраченого (викраденого, вилученого, зіпсованого) дозволу;

копії примірника друкованого засобу масової інформації з оголошенням про втрату (викрадення) дозволу;

копії документа, що підтверджує факт втрати (викрадення, вилучення) дозволу;

оригінал зіпсованого дозволу.

(пункт 5.1 у редакції наказу Міністерства
 інфраструктури України від 23.03.2015 р. N 98)

5.2. Пункт 5.2 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

5.3. Пункт 5.3 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

5.4. Пункт 5.4 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

5.5. Пункт 5.5 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

5.6. Пункт 5.6 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363)

5.7. Пункт 5.7 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 інфраструктури України від 11.09.2015 р. N 363
,
 у зв'язку з цим пункти 5.8 та 5.9
 вважати пунктами 5.2 та 5.3 відповідно
)

5.2. Для знищення невикористаних, бракованих та зіпсованих бланків дозволів, а також використаних дозволів уповноваженим органом утворюється комісія з утилізації бланків дозволів у складі не менше п'яти осіб.

5.3. Використані дозволи знищуються двічі на рік (за I, II квартали - до 15 жовтня поточного року, за III, IV квартали - до 01 квітня року, наступного за звітним).

Невикористані, браковані та зіпсовані бланки дозволів знищуються до 01 квітня року, наступного за звітним.

VI. Облік і зберігання бланків дозволів

6.1. Облік, зберігання та передача бланків дозволів між територіальними органами уповноваженого органу забезпечуються уповноваженим органом.

6.2. У випадках втрати бланків дозволів призначається службове розслідування кожного такого випадку.

 

Директор Департаменту
автомобільного транспорту

Д. В. Петухов

 

Дозвіл на в'їзд (ввезення) та рух територією України вантажного транспортного засобу у міжнародному автомобільному сполученні

Особливі умови

Цей дозвіл є чинним для в'їзду (ввезення) та руху територією України вантажного автомобільного транспортного засобу, який зареєстровано в іноземній державі.

Цей дозвіл не дає права на здійснення перевезень між населеними пунктами України.

При в'їзді (ввезенні) та русі територією України оригінал бланка дозволу повинен бути на борту автомобільного транспортного засобу і надаватись для здійснення контролю компетентним органам України разом з документами на вантаж та документами на автомобільний транспортний засіб.

Цей дозвіл може використовуватись тільки автомобільним перевізником, зазначеним у пункті 2 цього дозволу, і не повинен передаватись іншій особі.

Цей дозвіл вважається недійсним і не дає права на в'їзд (ввезення) та рух територією України за наявності в ньому виправлень або ознак механічного втручання.

Власник цього дозволу зобов'язаний дотримуватись положень чинного законодавства про автомобільний транспорт та вимог міжнародних договорів України з питань міжнародних автомобільних перевезень.

Special conditions

This authorization is valid for the entry (import) and journey through the territory of Ukraine by a goods vehicle, registered in a foreign state.

This authorization does not entitle transportation between two points of Ukraine.

When entering (importing) and making journey through the territory of Ukraine, the original authorization should be carried in the vehicle and, coupled with shipping and vehicle documentation, be presented for inspection to competent authorities of Ukraine.

Only the holder of the authorization, referred to in item 2, must use this authorization. It is not transferable to other person.

This authorization is not valid for the entry (import) and journey through the territory of Ukraine in case it is corrected or has mechanical damage.

The holder of this authorization is required to observe the provisions of the applicable legislation on road transport and requirements of international agreements of Ukraine regarding the international road transportations.

Примітка. Усі пункти цього дозволу, крім позначених (*), заповнюються автомобільним перевізником.

Note. All the items of this authoriazation except those marked with (*) are to be filled in by the road carrier.

(додаток 1 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031)

(Порядок із змінами, внесеними згідно з наказами
 Міністерства транспорту та зв'язку України від 07.10.2005 р. N 625
,
від 12.12.2005 р. N 867
,
 наказом Міністерства інфраструктури
 України від 17.08.2012 р. N 520
,
 у редакції наказу Міністерства інфраструктури
 України від 19.04.2013 р. N 239)

 

Обмеження щодо дозволів, які мають обмежені річні квоти, на поїздку територією окремих іноземних держав деяких транспортних засобів

N з/п

Країна

Вид дозволу

Обмеження

щодо завантаження (за винятком транспортних засобів, що здійснюють перевезення пошти, медикаментів, легкових автомобілів, контейнерів, наливних вантажів (цистерни) та вантажів, що потребують перевезення в напівпричепах-рефрижераторах, автомобільних транспортних засобів (далі - АТЗ) з відкритими напівпричепами та причепами-платформами, скловозів, призначених для перевезення негабаритних та великовагових вантажів, сідельних тягачів)

за екологічними параметрами АТЗ

за повною масою АТЗ

за видами перевезень

1

2

3

4

5

6

7

1

Австрія

універсальні Євро-2 (не дійсні для транзиту)

Без обмежень

На екологічні АТЗ (Євро-3, Євро-4, Євро-5)

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Для двосторонніх перевезень та перевезень в/з третіх країн

універсальні Євро-3

універсальні Євро-3 (не дійсні для транзиту)

універсальні Євро-4

універсальні Євро-5

універсальні Євро-5 (не дійсні для транзиту)

2

Азербайджан

універсальні

На завантажені АТЗ у двосторонньому сполученні між Україною та Азербайджаном

На екологічні АТЗ (Євро-2, Євро-3, Євро-4, Євро-5)

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Без обмежень

в/з третіх країн

На завантажені АТЗ

Для перевезень в/з третіх країн

3

Білорусь

двосторонні

На завантажені АТЗ

Без обмежень

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Без обмежень

двосторонні ДЗ

Без обмежень

транзитні ДЗ

в/з третіх країн

На завантажені АТЗ

На екологічні АТЗ (Євро-2, Євро-3, Євро-4, Євро-5)

Для перевезень в/з третіх країн

в/з третіх країн ДЗ

Без обмежень

Без обмежень

Без обмежень

4

Великобританія

універсальні

Без обмежень

На екологічні АТЗ (Євро-2, Євро-3, Євро-4, Євро-5)

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Без обмежень

5

Вірменія

універсальні

Без обмежень

На екологічні АТЗ (Євро-2, Євро-3, Євро-4, Євро-5)

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Для двосторонніх перевезень

в/з третіх країн

Без обмежень

Без обмежень

6

Греція

універсальні

Без обмежень

На екологічні АТЗ (Євро-2, Євро-3, Євро-4, Євро-5)

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Без обмежень

в/з третіх країн

На завантажені АТЗ до Греції

7

Грузія

універсальні та треті країни

Без обмежень

На екологічні АТЗ (Євро-2, Євро-3, Євро-4, Євро-5)

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Без обмежень

8

Італія

універсальні

Без обмежень

На екологічні АТЗ (Євро-3 безпечні, Євро-4 безпечні, Євро-5 безпечні)

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Для двосторонніх перевезень

універсальні Євро-3 безпечні

Без обмежень

універсальні Євро-5

Без обмежень

9

Казахстан

універсальні

На завантажені АТЗ у двосторонньому сполученні між Україною та Казахстаном

На екологічні АТЗ (Євро-2, Євро-3, Євро-4, Євро-5)

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Для двосторонніх перевезень

в/з третіх країн

На завантажені АТЗ

На екологічні АТЗ (Євро-3, Євро-4, Євро-5)

Для перевезень в/з третіх країн

10

Німеччина

універсальні

Без обмежень

На екологічні АТЗ (Євро-2, Євро-3, Євро-4, Євро-5)

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Без обмежень

універсальні Євро-1

Без обмежень

універсальні S

Без обмежень

На екологічні АТЗ (особливо зелені та безпечні, Євро-3 безпечні, Євро-4 безпечні, Євро-5 безпечні)

універсальні Євро-3 безпечні

Без обмежень

універсальні Євро-4 безпечні

Без обмежень

універсальні Євро-5 безпечні

Без обмежень

11

Росія

в/з третіх країн з двома обмеженнями

На завантажені АТЗ

На екологічні АТЗ (Євро-3, Євро-4, Євро-5)

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Для перевезень в/з третіх країн

в/з третіх країн з трьома обмеженнями

На завантажені АТЗ

12

Румунія

універсальні

Без обмежень

На екологічні АТЗ (Євро-2, Євро-3, Євро-4, Євро-5)

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Без обмежень

в/з третіх країн

На завантажені АТЗ

Для перевезень в/з третіх країн

13

Сербія

в/з третіх країн

Без обмежень

На екологічні АТЗ (Євро-3 безпечні, Євро-4 безпечні, Євро-5 безпечні)

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Без обмежень

14

Словаччина

двосторонні

Без обмежень

На екологічні АТЗ (Євро-2, Євро-3, Євро-4, Євро-5)

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Без обмежень

транзитні

Без обмежень

в/з третіх країн

Без обмежень

15

Словенія

транзитні

Без обмежень

На екологічні АТЗ (Євро-2, Євро-3, Євро-4, Євро-5)

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Без обмежень

транзитні та треті країни

Без обмежень

16

Туреччина

двосторонні

На завантажені АТЗ

На екологічні АТЗ (Євро-2, Євро-3, Євро-4, Євро-5)

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Без обмежень

в/з третіх країн

На завантажені АТЗ

На екологічні АТЗ (Євро-3, Євро-4, Євро-5)

Для перевезень в/з третіх країн

для порожніх АТЗ

Без обмежень

Без обмежень

17

Туркменистан

універсальні

На завантажені АТЗ у двосторонньому сполученні між Україною та Туркменистаном або транзитом через Туркменистан

На екологічні АТЗ (Євро-2, Євро-3, Євро-4, Євро-5)

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Без обмежень

в/з третіх країн

На завантажені АТЗ

Для перевезень в/з третіх країн

18

Угорщина

універсальні Євро-3 безпечні

Без обмежень

На екологічні АТЗ (Євро-3 безпечні, Євро-4 безпечні, Євро-5 безпечні)

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Без обмежень

універсальні Євро-4 безпечні

Без обмежень

універсальні Євро-4 безпечні О

Без обмежень

транзитні Євро-3 безпечні

Без обмежень

транзитні Євро-4 безпечні

Без обмежень

в/з третіх країн Євро-3 безпечні

На завантажені АТЗ

Для перевезень в/з третіх країн

в/з третіх країн Євро-4 безпечні

На завантажені АТЗ

Для перевезень в/з третіх країн

19

Узбекистан

двосторонні

На завантажені АТЗ у двосторонньому сполученні між Україною та Узбекистаном

На екологічні АТЗ (Євро-3, Євро-4, Євро-5)

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Для двосторонніх перевезень

транзитні та треті країни з ДЗ

На завантажені АТЗ

Для транзитних перевезень або перевезень в/з третіх країн

20

Фінляндія

універсальні

Без обмежень

На екологічні АТЗ (Євро-2, Євро-3, Євро-4, Євро-5)

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Без обмежень

в/з третіх країн

Без обмежень

21

Чехія

двосторонні

Без обмежень

На екологічні АТЗ (Євро-2, Євро-3, Євро-4, Євро-5)

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Без обмежень

універсальні

На завантажені АТЗ

універсальні та треті країни

На завантажені АТЗ

22

Швеція

універсальні

Без обмежень

На екологічні АТЗ (Євро-2, Євро-3, Євро-4, Євро-5)

На АТЗ, повна маса яких перевищує 10 тонн

Без обмежень

універсальні Євро-1

універсальні Євро-2

в/з третіх країн

(Порядок доповнено додатком 2 згідно з наказом
 Міністерства інфраструктури України від 20.12.2013 р. N 1031)

____________

Опрос