Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения об определении туристских парусных судов как спортивных и порядке их учета

Государственный комитет по вопросам физической культуры и спорта
Положение, Приказ от 21.05.2004 № 1561
Утратил силу

Про затвердження Положення про визначення туристських вітрильних суден як спортивних та порядок їх обліку

Наказ Державного комітету України з питань фізичної культури і спорту
від 21 травня 2004 року N 1561

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
9 липня 2004 р. за N 856/9455

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України
від 3 серпня 2012 року N 887)

Відповідно до підпункту 23 пункту 4 Положення про Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, затвердженого Указом Президента України від 26 лютого 2002 року N 191, та з метою визначення туристських вітрильних суден як спортивних та встановлення порядку їх обліку НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про визначення туристських вітрильних суден як спортивних та порядок їх обліку (далі - Положення), що додається.

2. Відділу неолімпійських видів спорту та масових фізкультурно-спортивних заходів (Білов А. В.) спільно з юридичним сектором (Коваленко Н. П.) в установленому порядку подати наказ до Міністерства юстиції України для здійснення державної реєстрації.

3. Структурним підрозділам з питань фізичної культури і спорту Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій до 1 серпня 2004 року спільно з територіальними осередками Федерації спортивного туризму України утворити регіональні комісії з обліку спортивних туристських вітрильних суден та організувати їх роботу згідно з Положенням.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Комітету Дутчака М. В.

 

Голова Комітету 

М. П. Костенко 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Перший заступник
Міністра транспорту України -
керівник апарату
 

 
 
В. Корнієнко
 

 

Положення
про визначення туристських вітрильних суден як спортивних та порядок їх обліку

1. Загальні положення

1.1. Це Положення розроблено відповідно до підпункту 23 пункту 4 Положення про Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, затвердженого Указом Президента України від 26 лютого 2002 року N 191/2002, і договору, укладеного між Державним комітетом України з питань фізичної культури і спорту (далі - Комітет) та Федерацією спортивного туризму України (далі - ФСТУ).

1.2. Спортивним туристським вітрильним судном є такий плавзасіб, що відповідає вимогам спеціальних правил побудови та безпеки експлуатації, обслуговується під час плавання спеціально підготовленими особами (екіпажем), використовується лише для занять спортом - спортивним туризмом і не використовується для комерційних перевезень вантажів та пасажирів.

1.3. Дія цього Положення поширюється тільки на спортивні вітрильні судна, що використовуються у спортивному туризмі, - катамарани, незалежно від їх підпорядкованості і форми власності.

1.4. Спортивні туристські вітрильні судна використовуються для навчально-тренувальних занять, участі в змаганнях на морі або внутрішніх водних шляхах із значним віддаленням від місць базування та схову, у тому числі в спортивних туристських походах.

1.5. Документом, який засвідчує, що судно визначене як спортивне, є Свідоцтво спортивного туристського вітрильного судна (далі - свідоцтво) затвердженого Комітетом зразка.

2. Порядок визначення туристських вітрильних суден (катамаранів) як спортивних та їх облік

2.1. Визначення туристських вітрильних суден як спортивних та їх облік здійснюють комісії, які створюються управлінням з питань фізичної культури і спорту обласних або міських державних адміністрацій (далі - регіональні комісії), до складу яких залучаються фахівці за поданням регіональних федерацій спортивного туризму. Зазначені регіональні комісії видають свідоцтва на спортивні туристські вітрильні судна.

2.2. Для визначення туристського вітрильного судна як спортивного та одержання свідоцтва власник судна, якщо він є фізичною особою, або офіційний представник власника (капітан), якщо власник є юридичною особою, подає до регіональної комісії заяву, в якій засвідчує, що судно буде використовуватися лише для занять спортом і не використовуватиметься для комерційних перевезень вантажів та пасажирів. До заяви додаються документи:

- копія документа, який засвідчує право власності на судно;

- документ, завірений у встановленому порядку, про повноваження офіційно представляти власника (якщо власник є юридичною особою);

- подання регіональної федерації спортивного туризму;

- копія вимірювального свідоцтва.

2.3. У разі визнання регіональною комісією туристського вітрильного судна спортивним, усі відомості про судно заносяться до Реєстру спортивних туристських вітрильних суден України (далі - Реєстр) і власнику судна видається свідоцтво.

2.4. Реєстр складається з розділів окремо для кожного класу туристських вітрильних суден. Класи суден встановлюються Правилами змагань зі спортивного туризму.

Реєстр ведеться у двох формах - електронній та на папері.

2.5. У разі зміни відомостей про судно це судно підлягає переобліку і до заяви із зазначенням причин додаються документи згідно з вимогами пункту 2.2 разом із довідкою від регіональної федерації спортивного туризму про участь судна в змаганнях протягом попереднього спортивного сезону.

2.6. Судно може бути вилучено з Реєстру, у тому числі тимчасово.

Вилучення судна з Реєстру здійснюється у разі:

- загибелі судна або зникнення його безвісти;

- визначення судна не придатним для подальшої експлуатації за спортивним призначенням;

- використання судна не за призначенням відповідно до вимог пункту 1.2;

- заяви власника.

Тимчасове вилучення судна з Реєстру здійснюється на підставі заяви власника в разі тимчасового припинення судном спортивної діяльності.

2.7. У разі вилучення судна з Реєстру документи, які є підставою для його реєстрації, зберігаються комісією протягом трьох років.

Документи, одержані від власника судна про тимчасове вилучення його з Реєстру, зберігаються комісією протягом терміну, зазначеного власником.

2.8. Відповідальність за додержання вимог пункту 1.2 щодо використання судна несе власник.

3. Робота комісій з обліку спортивних туристських вітрильних суден

3.1. Завданням регіональних комісій є визначення відповідності суден вимогам пунктів 1.2, 1.3, 1.4 цього Положення за наданими відповідними документами, облік таких суден шляхом занесення їх до Реєстру та видача їм свідоцтв.

3.2. Робота комісій регламентується окремим положенням Комітету.

3.3. Комісії приймають та розглядають заяви і документи з 1 січня до 30 березня кожного року. Розгляд документів в інші терміни може бути зроблений як виняток, якщо таку необхідність обґрунтує у заяві власник (новопобудоване судно, зміна власника, місця базування або інших відомостей, які заносяться до Реєстру).

Комісії повинні в двотижневий термін розглянути документи на представлене судно.

3.4. Регіональні комісії до 31 грудня кожного року подають до управління фізичного виховання та неолімпійських видів спорту Держкомспорту України списки суден, узятих на облік або вилучених з обліку в поточному році, із розподілом за класами.

 

Начальник управління фізичного
виховання та неолімпійських видів
спорту Держкомспорту України
 

 
 
Л. М. Мирський
 

Опрос