Идет загрузка документа (12 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка создания и использования резерва пестицидов для борьбы с особо опасными вредителями сельскохозяйственных растений

Министерство аграрной политики
Порядок, Приказ от 18.02.2004 № 44
Утратил силу

Про затвердження Порядку створення і використання резерву пестицидів для боротьби з особливо небезпечними шкідниками сільськогосподарських рослин

Наказ Міністерства аграрної політики України
від 18 лютого 2004 року N 44

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
4 березня 2004 р. за N 292/8891

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України
від 11 квітня 2013 року N 253)

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 1999 року N 181 "Про затвердження Порядку фінансування запобіжних заходів щодо поширення, локалізації та ліквідації карантинних і особливо небезпечних шкідливих організмів, а також контрольних обстежень сільськогосподарських угідь за рахунок коштів Державного бюджету України" НАКАЗУЮ:

1. Департаменту ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва (Лаврик О. М.), Головній державній інспекції захисту рослин (Колісніченко В. С.) створити резерв пестицидів для надання допомоги сільгосптоваровиробникам при реальній загрозі втрат врожаю від особливо небезпечних шкідників сільськогосподарських рослин.

2. Затвердити Порядок створення і використання резерву пестицидів для боротьби з особливо небезпечними шкідниками сільськогосподарських рослин, що додається.

3. Головній державній інспекції захисту рослин (Колісніченко В. С.) забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Скасувати наказ Міністерства агропромислового комплексу України від 14 квітня 1999 року N 160.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Сороку В. І.

 

Міністр 

В. А. Слаута 

 

Порядок
створення і використання резерву пестицидів для боротьби з особливо небезпечними шкідниками сільськогосподарських рослин

1. Цей Порядок розроблений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 1999 року N 181 "Про затвердження Порядку фінансування запобіжних заходів щодо поширення, локалізації та ліквідації карантинних і особливо небезпечних шкідливих організмів, а також контрольних обстежень сільськогосподарських угідь за рахунок коштів Державного бюджету України".

Дія Порядку поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, які створюють та використовують резерв пестицидів для боротьби з особливо небезпечними шкідниками сільськогосподарських рослин.

Резерв пестицидів створюється у періоди прогнозованого масового розвитку і поширення шкідливих організмів.

Головним розпорядником резерву пестицидів є Міністерство аграрної політики України, а Головна державна інспекція захисту рослин спрямовує його використання за призначенням.

2. Обсяги та асортимент резерву пестицидів формується Головною державною інспекцією захисту рослин шляхом отримання обґрунтованої заявки від державних станцій захисту рослин Автономної Республіки Крим та областей, складеної на підставі пропозицій державних станцій захисту рослин районів та узгодженої з Міністерством агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим та головними управліннями сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій.

Закупівлю пестицидів для створення резерву пестицидів здійснює Головна державна інспекція захисту рослин відповідно до процедури державних закупівель згідно з чинним законодавством у межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України за бюджетною програмою КПКВ 2801200 "Заходи по боротьбі з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур". Одночасно укладається угода з переможцем процедури закупівлі про відповідальне зберігання пестицидів та доставку їх у регіони використання.

Бухгалтерський облік резерву пестицидів, робіт і послуг із захисту сільськогосподарських рослин проводиться відповідно до законодавства.

Відповідно до заявки державних станцій захисту рослин Автономної Республіки Крим та областей Головна державна інспекція захисту рослин передає пестициди безоплатно зазначеним станціям з подальшою передачею сільськогосподарським товаровиробникам (далі - сільгосптоваровиробники), які використовують їх за призначенням.

Застосування пестицидів з резерву здійснюють сільгосптоваровиробники власними технічними засобами, а при необхідності можуть використовувати технічні засоби інших суб'єктів господарської діяльності на договірній основі за власні кошти чи за договором з Головною державною інспекцією захисту рослин. Після використання пестицидів тара з-під них повертається переможцю процедури закупівлі.

Контроль за своєчасним здійсненням заходів щодо використання пестицидів, додержанням установлених регламентів їх застосування здійснюють державні станції захисту рослин Автономної Республіки Крим, областей і районів.

Після використання пестицидів з резерву сільгосптоваровиробниками в 10-денний термін складається акт приймання робіт із захисту сільськогосподарських культур від шкідливих організмів за формою, наведеною в додатку до Порядку фінансування запобіжних заходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 1999 року N 181 "Про затвердження Порядку фінансування запобіжних заходів щодо поширення, локалізації та ліквідації карантинних і особливо небезпечних шкідливих організмів, а також контрольних обстежень сільськогосподарських угідь за рахунок коштів Державного бюджету України".

3. Державні станції захисту рослин районів щомісяця узагальнюють акти приймання робіт із захисту сільськогосподарських рослин від особливо небезпечних шкідників за рахунок резерву пестицидів і складають відповідні реєстри на використання пестицидів з резерву для боротьби з особливо небезпечними шкідниками сільськогосподарських рослин (додаток), які погоджуються начальниками районних управлінь сільського господарства і продовольства, і передають їх до 5-го числа наступного місяця державним станціям захисту рослин Автономної Республіки Крим і областей.

4. Державні станції захисту рослин Автономної Республіки Крим і областей щокварталу в установлені строки надсилають Головній державній інспекції захисту рослин реєстри на використання пестицидів з резерву для боротьби з особливо небезпечними шкідниками сільськогосподарських рослин для підготовки бухгалтерського звіту Мінагрополітики за формами, установленими Держказначейством.

5. Відповідальним за якісне зберігання пестицидів є переможець процедури закупівлі, а за використання пестицидів з резерву за призначенням - сільгосптоваровиробники, державні станції захисту рослин Автономної Республіки Крим, областей і районів.

Контроль за цільовим використанням коштів державного бюджету, що направляються на створення резерву пестицидів, здійснюється Міністерством аграрної політики України.

 

Начальник Головної державної
інспекції захисту рослин
Мінагрополітики України
 

 
 
В. С. Колісніченко
 

 

РЕЄСТР
на використання пестицидів з резерву для боротьби з особливо небезпечними шкідниками сільськогосподарських
рослин _________________________ району
______________________ області в 200_ році

N
з/п 

Назва підприємства, установи, організації 

Назва культури 

Оброблено,
га 

Назва пестицидів 

Використано пестицидів, л/кг 

На суму,
тис. грн. 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

РАЗОМ 

  

  

  

  

  

 

Начальник Державної
станції захисту рослин 

  

  

____________ району 

____________
(підпис) 

______________
(ініціали, прізвище) 

____________ області 

  

  

____________

Опрос