Идет загрузка документа (38 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка оформления согласования проезда крупногабаритных и (или) тяжеловесных транспортных средств автомобильными дорогами Украины

Государственная служба автомобильных дорог
Порядок, Приказ от 06.03.2003 № 92
Утратил силу

Про затвердження Порядку оформлення погодження проїзду великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами України

Наказ Державної служби автомобільних доріг України
від 6 березня 2003 року N 92

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
3 червня 2003 р. за N 430/7751

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства інфраструктури України
 від 30 січня 2015 року N 18)

Додатково див. накази
 Державної служби автомобільних доріг України
 від 12 березня 2011 року N 64
,
 від 22 березня 2011 року N 91

З метою впорядкування процедури оформлення погодження проїзду великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок оформлення погодження проїзду великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами України.

2. Юридичному відділу здійснити в установленому порядку реєстрацію Порядку оформлення погодження проїзду великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами України в Міністерстві юстиції України.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Укравтодору Гнатенка Г. Ф.

 

Голова 

В. Ф. Демішкан 

ПОГОДЖЕНО: 

 

В. о. Голови Державного комітету
України з питань технічного
регулювання та споживчої політики  

 
 
В. Задирайко
 

 

ПОРЯДОК
оформлення погодження проїзду великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами України

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок визначає процедуру оформлення погодження проїзду великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами України. Порядок розроблено відповідно до вимог постанов Кабінету Міністрів України від 2 лютого 1993 року N 83 "Про Порядок збору та використання коштів для фінансування витрат, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг загального користування", від 18 січня 2001 року N 30 "Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами" та Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року N 1306.

1.2. Метою впровадження Порядку є:

- збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів при проїзді транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні;

- недопущення руйнування доріг транспортними засобами;

- компенсація збитків за проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів шляхом установлення плати за проїзд.

1.3. У цьому Порядку наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

- автомобільний транспортний засіб - транспортний засіб (далі - ТЗ), за допомогою якого здійснюється перевезення пасажирів і вантажів автомобільними дорогами чи виконання спеціальних робочих функцій, який складається з автомобіля (автомобілів) та (або) тягача (тягачів), та (або) напівпричепа (напівпричепів), та (або) причепа (причепів);

- великогабаритний та (або) великоваговий транспортний засіб (далі - ВТЗ) - транспортний засіб, габарити та (або) максимальна маса або осьова маса якого перевищують хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху;

- вантаж - усі предмети з моменту їх прийняття для перевезень до видачі одержувачу;

- дорожні організації - організації та підприємства дорожньої галузі, що належать до сфери управління Державної служби автомобільних доріг України (Укравтодор) і вповноважені здійснювати визначення маршрутів руху великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобів та проводити оформлення і видачу погодження;

- замовник (перевізник) - юридична або фізична особа, яка замовляє погодження на проїзд та надає послуги з перевезення пасажирів та (або) вантажів великогабаритним та (або) великоваговим транспортним засобом;

- маршрут руху - шлях проходження транспортного засобу між визначеними пунктами (далі - маршрут);

- індивідуальний проект перевезення - спеціальний проект навантаження, розташування та кріплення вантажу на транспортному засобі в залежності від особливостей маршруту при перевезенні небезпечних, великовагових та (або) великогабаритних вантажів, які потребують надійного кріплення.

2. Порядок оформлення погодження проїзду великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобів

2.1. Маршрут визначається, виходячи з габаритних та вагових параметрів ВТЗ та відповідно до несучої здатності автомобільних доріг та мостів.

У разі, коли маршрут проїзду великогабаритних та великовагових засобів проходить по автомобільних дорогах загального користування кількох областей або хоча б однієї області та Автономної Республіки Крим, перевізник зобов'язаний погодити його з Державною службою автомобільних доріг України "Укравтодор" або уповноваженими нею дорожніми організаціями, що входять до сфери управління (далі - дорожні організації).

Якщо маршрут не виходить за межі однієї області чи Автономної Республіки Крим, він погоджується з відповідною організацією, уповноваженою Укравтодором в області чи в Автономній Республіці Крим.

2.2. При оформленні погодження проїзду ВТЗ (додаток 2) назва доріг державного значення (магістральних та регіональних), якими проходить маршрут руху, наводиться згідно з класифікацією, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 6 квітня 1998 року N 455 "Про класифікацію автомобільних доріг та перелік автомобільних доріг України державного значення", назва автомобільних доріг місцевого значення (територіальних, районних та сільських) наводиться у відповідності до пункту 4 вказаної постанови.

2.3. Для отримання погодження проїзду ВТЗ замовник подає до Укравтодору або до уповноважених ним дорожніх організацій, що належать до сфери його управління, оформлений належним чином лист-заявку (додаток 1).

2.4. На підставі розгляду листа-заявки дорожня організація виконує роботи, які передбачають:

- визначення та аналіз технічних параметрів транспортних засобів;

- вивчення варіантів маршруту проїзду, технічних характеристик штучних споруд тощо;

- розрахунок плати за проїзд;

- розрахунок (згідно з пунктом 13 постанови КМУ від 18 січня 2001 року N 30) додаткових витрат за спеціальні обстеження та (або) випробування будівель, споруд і мереж на маршруті та у разі потреби - укріплення штучних споруд та експертну оцінку пропускної спроможності автомобільних доріг та штучних споруд на них;

- видачу замовнику погодження проїзду ВТЗ (додаток 2) для отримання в органах ДАІ дозволу на проїзд великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами України після отримання вказаної в розрахунку плати за проїзд на розрахунковий рахунок організації, що здійснює погодження.

2.5. Погодження проїзду ВТЗ дорожньою організацією здійснюється на підставі вивчення маршруту руху та експертної його оцінки у термін не пізніше 10 днів після оплати за проїзд.

2.6. Заявки на проїзд ВТЗ в екстреному порядку (ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій, аварій тощо) розглядаються поза чергою.

2.7. Якщо маршрут проїзду ВТЗ неможливо визначити або для його руху необхідні додаткове обстеження маршруту і розробка спеціального проекту, дорожня організація, яка розглядає заявку, повинна письмово проінформувати про це заявника.

2.8. У тому разі, коли вагові та (або) габаритні параметри транспортних засобів такі, що при виборі маршруту потребують обстеження та випробування штучних споруд, а також розробки і виконання заходів для їх посилення, термін погодження збільшується на термін проведення спеціалізованих робіт. План спеціалізованих робіт узгоджується з замовником.

2.9. Якщо загальна маса великовагового транспортного засобу перевищує 60 тонн, власник автомобільних доріг чи вулиць або уповноважена ним організація, яка відповідає за їх експлуатаційне утримання, приймає рішення про проведення (за рахунок замовника) спеціального обстеження та (або) випробування будівель, споруд і мереж на маршруті та у разі потреби про укріплення штучних споруд спеціалізованими організаціями, які мають відповідну ліцензію на його проведення.

2.10. При виконанні міжнародних перевезень оформлення погодження проїзду ВТЗ по території України (при в'їзді) власникові ТЗ здійснюється Державною службою автомобільних доріг України (Укравтодор) або уповноваженими нею дорожніми організаціями, що належать до сфери її управління згідно з пунктом 2 цього Порядку.

2.11. Якщо маршрут проходить вулицями або дорогами населених пунктів, перевізник погоджує його з власниками автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноваженими ними організаціями, які відповідають за експлуатаційне утримання цих доріг, вулиць та залізничних переїздів. Власник або уповноважені організації при погодженні вказують назви вулиць та доріг, по яких буде здійснюватися перевезення в межах населеного пункту, з обов'язковим зазначенням в'їзду та виїзду з міст чи інших населених пунктів.

2.12. У тому разі, коли висота великогабаритного транспортного засобу з вантажем або без нього від поверхні дороги перевищує 4,5 метра, замовник додатково погоджує маршрут з відповідними службами електротранспорту, електромережі, електрифікації, електрозв'язку, мостового господарства.

2.13. Для визначення маси транспортних засобів та їх осьових навантажень повинні застосовуватися ваги для зважування у русі класів точності 0,5 або 1,0, які занесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, допущених до застосування в Україні, або такі, що пройшли державну метрологічну атестацію і повірку в територіальних органах Держстандарту.

Під час визначення маси транспортних засобів та їх осьових навантажень одноразовим зважуванням з результату зважування необхідно віднімати абсолютне значення допустимої похибки ваг, що застосовувались для зважування.

Допустиме максимальне перевищення показників похибки мас автотранспортних засобів має становити при зважуванні:

- не більше ±0,5 % для загальної маси (але не більше 340 кг);

- не більше ±1,0 % для навантаження на вісь (але не більше 150 кг).

У разі виникнення спірних питань проводиться повторне зважування.

За відсутності можливості зважування великовагового транспортного засобу вага ВТЗ визначається як сума ваги відповідно до паспортних даних заводу-виробника ТЗ та маси вантажу.

2.14. Загальна похибка вимірювання габаритів не повинна перевищувати:

±30 мм - для висоти; ±30 мм - для ширини; ±100 мм - для довжини.

Для проведення вимірювання транспортний засіб установлюється на опорну поверхню, яка повинна мати рівне і тверде покриття.

Тиск повітря в шинах транспортного засобу повинен відповідати вимогам, викладеним у керівництві з експлуатації.

При проведенні вимірювання застосовуються такі засоби вимірювань:

- металеві рулетки з довжиною шкали - 5, 10, 20, 30 м;

- металеві телескопічні рейки (універсальні пристрої) з довжиною шкали до - 5,5 м;

- металева лінійка з межею вимірювань - 1000 мм;

- висок прямовисний.

Засоби вимірювання габаритів ВТЗ повинні мати свідоцтва або тавро (клеймо) про метрологічну атестацію або повірку, які проведені територіальними органами Держстандарту (крім виска прямовисного).

2.15. У разі виявлення працівниками Державтоінспекції МВС України порушення перевізником Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року N 30, або параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року N 1306, оформлення і видача погодження здійснюються згідно з пунктами 2.1 - 2.12 цього Порядку.

2.16. Дорожні організації, які здійснюють оформлення погодження проїзду ВТЗ, ведуть журнали реєстрації оформлення та видачі погоджень проїзду великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобів (додаток 3).

3. Визначення терміну дії погодження проїзду великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобів

3.1. Кількість проїздів за визначеним маршрутом та їх термін указується в погодженні. Термін дії погодження на одноразовий проїзд великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобів установлюється згідно з таблицями 1 та 2 цього Порядку та визначається в залежності від протяжності маршруту перевезення, технічних характеристик ТЗ (загальної маси з вантажем).

Таблиця 1

Термін дії погодження проїзду великовагових транспортних засобів

N
з/п 

Протяжність маршруту, км 

Загальна маса ТЗ, т 

Термін дії погодження на одноразовий проїзд, діб 

До 100 

38 - 60 

60 - 100 

понад 100 

100 - 300 

38 - 60 

60 - 100 

понад 100 

300 - 700 

38 - 60 

60 - 100 

понад 100 

Понад 700 

38 - 60 

60 - 100 

понад 100 

10 

Таблиця 2

Термін дії погодження проїзду великогабаритних транспортних засобів

N
з/п 

Протяжність маршруту, км 

Габаритні розміри ВТЗ, м 

Термін дії погодження на одноразовий проїзд, діб 

до 700 

ширина від 2,65 до 3,5 

понад 700 

висота 4,0 до 4,5 

  

довжина від 20 до 24 

  

до 700 

ширина від 3,5 до 4 

понад 700 

висота 4,5 до 5,0 

  

довжина від 24 до 30 

  

до 700 

ширина понад 4 

понад 700 

висота понад 5 

10 

  

довжина понад 30 

  

3.2. У випадку перевищення осьового навантаження, при загальній масі ТЗ менше 38 т, термін дії дозволу приймається як для ТЗ загальною масою 38 - 60 т.

3.3. Термін дії погодження проїзду великогабаритного транспортного засобу з вантажем та без нього, при загальній масі до 38 т, визначається як для великовагового автопоїзда загальною масою 38 т.

3.4. Термін дії погодження наведено для одноразового проїзду без урахування вихідних та святкових днів і терміну оформлення дозволу в Державтоінспекції.

3.5. У разі здійснення постійних проїздів за одним маршрутом тим самим транспортним засобом погодження може оформлятися та видаватися на кілька проїздів, але не більше ніж на три місяці.

3.6. За наявності у замовника індивідуального проекту перевезення ВТЗ термін дії погодження проїзду великогабаритних та (або) великовагових ТЗ надається відповідно до цього проекту (але не більше 3-х місяців).

3.7. При затримці чи відміні перевезення з будь-якої причини (погодні умови, поломка транспортного засобу тощо) перевізник повинен повідомити про це організацію, що здійснила погодження проїзду, та Державтоінспекцію, що видала дозвіл на проїзд ВТЗ, до закінчення терміну дії погодження (дозволу) та уточнити перенесення, подовження або відміну проїзду. В іншому разі перевезення вважається здійсненим, плата за проїзд не повертається.

3.8. У разі відмови замовника від перевезення справлена плата за проїзд ВТЗ може бути повернена замовнику тільки після його офіційного звернення до дорожньої організації, яка видала погодження проїзду, разом із підтвердженням ДАІ про те, що дозвіл на підставі отриманого погодження не видавався або був повернутий у зв'язку з відмовою замовника.

 

Начальник управління
автомобільних доріг
 

 
О. В. Сухоносов
 

ПОГОДЖЕНО: 

 

Заступник Міністра
внутрішніх справ України 

 
В. І. Варенко
 

Заступник Голови
Держпідприємництва

 
В. П. Загородній
 

Заступник Голови
Держспоживстандарту

 
Л. С. Школьник
 

 

ЗРАЗОК

ЛИСТ-ЗАЯВКА N _____

"___" ____________ 200_ р.

Прошу погодити проїзд великогабаритного та (або) великовагового транспортного засобу автодорогами загального користування України за маршрутом:
______________________________________________________________
______________________________________________________________

1. Марка, модель та реєстраційний номер транспортного засобу:

- тягач, одиночний транспортний засіб ____________________________

- причіп, напівпричіп ___________________________________________

2. Належність транспортного засобу ______________________________
                                                                                         (найменування та адреса організації)
______________________________________________________________

Телефон ______________________________________________________

Ідентифікаційний номер _________________________________________

Свідоцтво платника ПДВ N ______________________________________

Рахунок N __________________ Назва банку _______________________

МФО __________ Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ _________________

3. Кількість рейсів ______________

4. Схема автопоїзда

Відстані між осями, м: 

  

Осьові навантаження, т

------- -------- -------- -------- -------- -------- -------- -------

Габаритні розміри, м: Довжина ______ Висота ______ Ширина ________

Загальна вага транспортного засобу з вантажем 

_____ т 

Без вантажу (якщо повертається наднормативним) 

_____ т 

Вага вантажу 

_____ т 

Найбільше навантаження на вісь 

_____ т 

Кількість шин на строєних осях (одиничні чи подвійні)

_____ 

5. Вантаж: ______________________________________________________
                                            (назва, власник, маса за транспортними документами) 

6. Термін руху з "___" ____________ 200_ року

Дата оформлення "___" ____________ 200_ року

 

Підпис _______________

___________________________
(прізвище, ім'я, по батькові) 

 

Начальник управління
автомобільних доріг
 

 
О. В. Сухоносов
 

 

ЗРАЗОК

Вих. N ________
від __________ 200_ р.

Погодження проїзду великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобів

Можливість проїзду великогабаритного і великовагового транспортного засобу для перевезення:
_____________________________________________________________
по маршруту: ________________________________________________
__________________________________________________
розглянута.

Дозволяється проїзд наступних транспортних засобів

N п/п

Склад автопоїзда 

К-ть
рей-
сів

Габарити (м) 

Загальна маса
(т)

Максимальне навантаження на вісь
(т) 

Дов

Шир

Вис

КрАЗ-256 ЧМЗАП-8386  

 

 

 

 

 

 

 

Проїзд туди 

18,6 

3,20 

2,80 

24,20 

4,60 

 

Проїзд назад 

18,6 

3,20 

2,80 

36,00 

7,80 

Схема автопоїзду (R.N 4219 ДНР/15336 АА):

 

Особливі умови перевезень:

Міська смуга Кривого Рогу, виїзд на Т12-02 - Т12-02 - об'їзна Кіровограда - виїзд на Р16 - Р16 - Олександрівка, виїзд на М04 - М04 - Миронівка, виїзд на Т10-22 - Т10-22 - Богуслав та в зворотному напрямку.
————————————————————————
При русі транспортного засобу по ділянках маршруту, що не відносяться до доріг загального користування, необхідне додаткове погодження з їх власниками.

Термін дії погодження - 5 діб з 26.08.2002 до 31.08.2002.

 

Керівник організації,
що оформила погодження

______________________
(П. І. Б.) 

______________
(підпис) 

 

Начальник управління
автомобільних доріг
 

 
О. В. Сухоносов
 

 

ЗРАЗОК

Журнал реєстрації оформлення та видачі погоджень проїзду великогабаритних та (або) великовагових транспортних засобів

N
з/п

Назва організації, яка здійснює перевезення
(адреса, тел., П. І. Б.)

Маршрут руху 

Параметри ВТЗ 

Розмір
плати 

Дата 

Термін дії погод-
жень 

     

При-
мітки

Оплати проїзду

Видачі погоджень та номер 

загальна маса, т 

довжина,
м 

ширина,
м 

висота,
м 

максимальне навантаження на вісь,
т 

10 

11 

12 

  

13 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

 

Начальник управління
автомобільних доріг
 

 
О. В. Сухоносов
 

Опрос