Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении изменений к Положению о присвоении соответствующих статусов субъектам племенного дела в животноводстве и Положению о соответствии субъектов племенного дела в животноводстве статусу племенного завода, племенного репродуктора и племенного птицерепродуктора

Министерство аграрной политики, Украинская академия аграрных наук
Приказ от 12.05.2003 № 129/41
Утратил силу

Про затвердження змін до Положення про присвоєння відповідних статусів суб'єктам племінної справи у тваринництві та Положення про відповідність суб'єктів племінної справи у тваринництві статусу племінного заводу, племінного репродуктора і племінного птахорепродуктора

Наказ Міністерства аграрної політики України,
Української академії аграрних наук
від 12 травня 2003 року N 129/41

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
27 травня 2003 р. за N 401/7722

Наказ втратив чинність
(у зв'язку з втратою чинності
наказом Міністерства аграрної політики України,
 Української академії аграрних наук від 17 липня 2001 року N 215/66

згідно з наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України,
Національної академії аграрних наук України
 від 19 червня 2015 року N 232/70)

З метою забезпечення виконання Закону України "Про племінну справу у тваринництві" та ведення Державного племінного реєстру й удосконалення механізму проведення державної атестації суб'єктів племінної справи у шовківництві НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити зміни до Положення про присвоєння відповідних статусів суб'єктам племінної справи у тваринництві, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук від 17.07.2001 N 215/66, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.08.2001 за N 721/5912, що додаються.

2. Затвердити зміни до Положення про відповідність суб'єктів племінної справи у тваринництві статусу племінного заводу, племінного репродуктора і племінного птахорепродуктора, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України та Української академії аграрних наук від 17.07.2001 N 215/66, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.08.2001 за N 722/5913, що додаються.

3. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією (Микитюк Д. М.) Міністерства аграрної політики України в установленому порядку подати наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією та Державному науково-виробничому концерну "Селекція" (Білоус О. В., за згодою) довести зазначені зміни до відома суб'єктів племінної справи у тваринництві.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Державного секретаря Мельника Ю. Ф. і першого віце-президента Української академії аграрних наук Ситника В. П.

 

Міністр аграрної політики України 

С. Рижук 

Президент Української
академії аграрних наук
 

 
М. Зубець
 

 

Зміни до Положення про присвоєння відповідних статусів суб'єктам племінної справи у тваринництві

1. Доповнити пункт 1.4 розділу 1 абзацом 8 такого змісту:

"у шовківництві: селекційний центр, племінна станція із шовківництва, гренажний завод".

2. Доповнити розділ 2 пунктами 2.14 та 2.15 такого змісту:

"2.14. Племінна станція із шовківництва

2.14.1. Племінна станція із шовківництва - сільськогосподарське підприємство (структурний підрозділ), що має декілька порід шовковичного шовкопряду і займається їх чистопородним розведенням, спеціалізується на виробництві племінної грени вищих репродукцій (попереднього розмноження, а також суперелітної і елітної грени) для одержання батьківських форм гібридів.

Керівництво племінною станцією із шовківництва здійснює фахівець, що має вищу зоотехнічну або ветеринарну освіту з відповідною підготовкою.

Методичне керівництво племінною роботою здійснює селекційний центр, з якого завезена порода шовковичного шовкопряду. Рівень ведення селекційно-племінної роботи відповідає статусу племінного заводу.

2.14.2. Діяльність і функції у племінному тваринництві племінної станції із шовківництва:

участь у виконанні програм селекції у тваринництві;

розмноження районованих порід (ліній) шовковичного шовкопряду, їх збереження, вивчення і поліпшення біологічних та технологічних властивостей;

розведення та добір на всіх стадіях розвитку з метою підвищення продуктивності порід для виробництва племінної грени категорії попереднього розмноження, "супереліта" та "еліта";

проведення племінної роботи з районованими породами за дворічною та трирічною схемою;

здійснення вигодівлі шовкопряду з племінної грени усіх категорій, забезпечення рівня годівлі гусені, необхідного для реалізації генетичного потенціалу;

виконання вимог щодо щорічного проведення комплексної оцінки господарсько-корисних і технологічних характеристик порід шовкопряду;

ведення офіційного обліку продуктивності в обсязі, встановленому Міністерством аграрної політики України;

забезпечення належного зоотехнічного та ветеринарного стану ведення племінного шовківництва, своєчасне виконання профілактичних і лікувальних заходів, охорона порід від інфекційних захворювань".

2.15. Гренажний завод

2.15.1. Гренажний завод - сільськогосподарське підприємство (господарство), яке виробляє промислову гібридну грену шовковичного шовкопряду для забезпечення потреб галузі шовківництва. Рівень ведення селекційно-племінної роботи відповідає статусу племінного репродуктора.

2.15.2. Діяльність і функції у племінному тваринництві гренажного заводу:

організація вигодівлі гусені з грени категорії "еліта", яку отримує від племінної станції із шовківництва;

одержання промислової грени від метеликів з коконів категорії "еліта", які отримують від вигодівлі гусені із грени категорії "еліта";

забезпечення рівня годівлі гусені, необхідного для реалізації генетичного потенціалу;

забезпечення належного зоотехнічного та ветеринарного стану ведення племінного шовківництва, своєчасне виконання профілактичних і лікувальних заходів, охорона порід від інфекційних захворювань".

3. Доповнити підпункт 3.20.2, пункту 3.20, розділу 3 абзацами 17, 18 такого змісту:

"ПШС - племінна станція із шовківництва;

ГЗ - гренажний завод".

 

Заступник начальника
Департаменту ринків продукції
тваринництва з Головною
державною племінною інспекцією
 

 
 
 
В. А. Пищолка
 

Опрос