Идет загрузка документа (15 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке выдачи разрешений на импорт в Украину

Министерство экономики и по вопросам европейской интеграции Украины
Порядок, Приказ от 06.03.2003 № 52
редакция действует с 26.06.2015

Про порядок видачі дозволів на імпорт в Україну

Наказ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
від 6 березня 2003 року N 52

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
18 березня 2003 р. за N 213/7534

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
наказами Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
від 21 січня 2004 року N 19
,
 від 26 лютого 2004 року N 73
,
 
наказами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
від 12 вересня 2011 року N 51
,
 від 28 вересня 2011 року N 65
,
 від 7 листопада 2011 року N 204
,
 від 26 травня 2015 року N 538

(У тексті наказу та Порядку, затвердженого цим наказом,  слова "управління нетарифного регулювання та контрактного обліку" в усіх відмінках замінено словами "управління нетарифного регулювання" у відповідному відмінку згідно з наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 26 лютого 2004 року N 73)

Відповідно до Закону України від 22 грудня 1998 року N 332-XIV "Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

Порядок видачі дозволів на імпорт в Україну товарів, щодо яких застосовані заходи нагляду або регіонального нагляду згідно з рішеннями Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (додається);

Інструкцію з оформлення дозволів на імпорт (додається);

Інструкцію із заповнення заяви на оформлення дозволу на імпорт (додається).

2. Покласти функції з видачі дозволів на імпорт в Україну товарів, щодо яких Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі застосовуються заходи нагляду, на відділ державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 28.09.2011 р. N 65
,
 від 26.05.2015 р. N 538)

3. Відділу державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності на підставі щомісячної інформації, яка надається Державною фіскальною службою України, про проходження через митний кордон товарів, що є об'єктом заходів нагляду, та про видані дозволи на імпорт цих товарів в Україну подавати після закінчення кожного кварталу відповідний звіт управлінню інструментів торговельного захисту.

(пункт 3 із змінами, внесеними згідно з наказами Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 28.09.2011 р. N 65
,
 від 26.05.2015 р. N 538)

4. Управлінню торговельних обмежень та недобросовісної конкуренції разом з управлінням правового забезпечення зовнішньоекономічної політики подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установлений законодавством термін та забезпечити його подальше супроводження.

5. Управлінню торговельних обмежень та недобросовісної конкуренції після державної реєстрації цього наказу довести його до відома Державної митної служби України, Міністерства економіки Автономної Республіки Крим, відповідних підрозділів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Стеценка В. О.

 

Міністр економіки та з питань
європейської інтеграції України
 

 
В. Хорошковський 

 

ПОРЯДОК
видачі дозволів на імпорт в Україну товарів, щодо яких застосовані заходи нагляду або регіонального нагляду згідно з рішеннями Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі

(У тексті Порядку слова "Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України", "департамент державної політики у сфері зовнішньої торгівлі, торговельних обмежень та контролю за зовнішньоекономічною діяльністю", "управління нетарифного регулювання" в усіх відмінках замінено відповідно словами "Міністерство економічного розвитку і торгівлі України", "департамент зовнішньоекономічної діяльності", "управління регулювання зовнішньоекономічної діяльності" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 28 вересня 2011 року N 65)

(У тексті Порядку слова "управління регулювання зовнішньоекономічної діяльності" у всіх відмінках замінено словами "відділ державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 26 травня 2015 року N 538)

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок визначає механізм видачі дозволів на імпорт в Україну товарів, щодо яких застосовуються заходи нагляду або регіонального нагляду (далі - заходи нагляду) згідно з відповідними рішеннями Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (далі - Комісія).

1.2. Дія цього Порядку поширюється на всіх імпортерів товарів, щодо яких застосовані заходи нагляду згідно з рішеннями Комісії.

1.3. Дозволи видаються на імпорт в Україну товарів, щодо яких застосовані заходи нагляду згідно з рішеннями Комісії.

1.4. Термін дії дозволу на імпорт на митній території України - 90 днів від дати його видачі. Строк дії виданих дозволів може обмежуватись рішеннями Комісії відповідно до п. 1 частини першої статті 16 Закону України "Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну" (далі - Закон).

2. Порядок розгляду заяви на оформлення дозволу на імпорт

2.1. Право на подання заяви мають імпортери товарів, щодо яких застосовані заходи нагляду згідно з рішеннями Комісії.

2.2. Приймання заяви здійснюється в установлений час та в спеціально визначеному керівництвом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (далі - Міністерство) приміщенні фахівцями відділу державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

2.3. Для оформлення дозволу на імпорт подається заява на оформлення дозволу на імпорт.

2.4. У разі подання заяви не в установленій формі вона повертається заявнику. Імпортер товару може знову звернутися до Міністерства з питання надання йому дозволу за умови правильного оформлення заяви.

2.5. Днем подання заяви вважається день її реєстрації в Міністерстві, що підтверджується відповідним записом у журналі реєстрації.

2.6. Розгляд заяви здійснюється відділом державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, яке оформлює та видає дозвіл на імпорт або готує мотивовану відмову у його видачі.

3. Порядок видачі дозволу на імпорт

3.1. Дозвіл на імпорт оформляється та видається в порядку, передбаченому статтями 14, 15 Закону, відповідним рішенням Комісії та цим Порядком.

3.2. Рішення про видачу або про відмову у видачі дозволу на імпорт приймається протягом двох робочих днів з дати реєстрації заяви Міністерством.

3.3. Заяви розглядаються Міністерством у порядку їх надходження, установленому згідно з датами реєстрації таких заяв.

3.4. Дозволи на імпорт або листи з відмовою у видачі дозволів мають право підписувати перший заступник Міністра, заступник Міністра - керівник апарату, заступник Міністра згідно з розподілом обов'язків, директор департаменту регулювання зовнішньоекономічної діяльності або особа, яка його заміщує.

(пункт 3.4 в редакції наказу Міністерства економіки та з
 питань європейської інтеграції України від 26.02.2004 р. N 73
,
 наказу Міністерства економічного
 розвитку і торгівлі України від 07.11.2011 р. N 204
,
 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 26.05.2015 р. N 538)

3.5. Дозвіл на імпорт, підписаний відповідальною особою, засвідчується відповідною печаткою.

3.6. Видача заявнику дозволу на імпорт здійснюється відділом державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності лише за наявності оформленого доручення на його одержання.

3.7. Дозвіл на імпорт видається в одному примірнику.

3.8. Рішення про відмову у видачі дозволу на імпорт має бути мотивованим і надсилатися заявнику в письмовій формі.

(пункт 3.8 в редакції наказу Міністерства економіки та з
 питань європейської інтеграції України від 21.01.2004 р. N 19)

3.9. Рішення Міністерства про відмову у видачі дозволу на імпорт може бути оскаржено заявником у встановленому чинним законодавством України порядку.

 

Керівник департаменту
торговельних обмежень та контролю
 за зовнішньоекономічною діяльністю

 
 
І. Веремій
 

Опрос