Идет загрузка документа (165 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Порядка расследования и ведения учета несчастных случаев с военнослужащими Службы безопасности Украины

СБУ
Порядок, Приказ от 12.12.2002 № 443
редакция действует с 14.11.2014

Про затвердження Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків з військовослужбовцями Служби безпеки України

Наказ Служби безпеки України
від 12 грудня 2002 року N 443

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
8 січня 2003 р. за N 11/7332

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказом Служби безпеки України
 від 18 жовтня 2006 року N 686
,
 наказом Центрального управління Служби безпеки України
 від 3 жовтня 2014 року N 636

Відповідно до статті 10 Закону України "Про Службу безпеки України" та з метою врегулювання питань, пов'язаних з розслідуванням і веденням обліку нещасних випадків, що сталися з військовослужбовцями Служби безпеки України (далі - СБУ), НАКАЗУЮ:

(преамбула у редакції наказу Служби
 безпеки України від 18.10.2006 р. N 686)

1. Затвердити Порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків з військовослужбовцями Служби безпеки України (далі - Порядок), що додається.

2. Розслідування нещасних випадків, що сталися із співробітниками-військовослужбовцями та військовослужбовцями строкової служби під час виконання обов'язків військової служби, проводити з урахуванням вимог цього Порядку.

3. З наказом і Порядком ознайомити військовослужбовців Служби безпеки України.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Інспекцію технічного і пожежного нагляду та охорони праці в СБУ Департаменту забезпечення оперативно-службової діяльності Служби безпеки України.

5. Наказ Голови Служби безпеки України від 31 березня 1999 року N 77 "Про затвердження Положення про розслідування та облік нещасних випадків з військовослужбовцями Служби безпеки України", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 5 травня 1999 року за N 283/3576, вважати таким, що втратив чинність.

 

Т. в. о. Голови Служби 

Ю. Землянський 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Голова Державного комітету
України з нагляду за охороною праці
 

 
С. Сторчак
 

 

ПОРЯДОК
розслідування та ведення обліку нещасних випадків з військовослужбовцями Служби безпеки України

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок визначає процедуру розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з військовослужбовцями Служби безпеки України (далі - військовослужбовці) під час виконання обов'язків військової служби.

(пункт 1.1 у редакції наказу Центрального управління
 Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

1.2. Розслідуванню підлягають раптове погіршення стану здоров'я, поранення, травми, у тому числі отримані внаслідок тілесних ушкоджень, заподіяних іншою особою, отруєння, теплові удари, опіки, обмороження, утоплення, ураження електричним струмом, блискавкою, іонізуючим випромінюванням, а також ушкодження, отримані внаслідок аварій, пожеж, стихійного лиха (землетруси, зсуви, повені, урагани та інші надзвичайні події), контакту з тваринами, комахами та іншими представниками фауни і флори, що призвели до втрати військовослужбовцем працездатності на один чи більше робочих днів, а також смертельні випадки з військовослужбовцями під час виконання обов'язків військової служби (далі - нещасні випадки).

(пункт 1.2 із змінами, внесеними згідно з наказом Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

1.3. За результатами розслідування нещасних випадків, що сталися з військовослужбовцями під час виконання обов'язків військової служби, складається акт про нещасний випадок за формою НВС-1 (додаток 1).

Військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов'язки військової служби:

а) на шляху прямування на службу або зі служби, під час службових поїздок, повернення до місця служби;

б) на території підрозділу Центрального управління, регіонального органу, закладу, установи, організації, підприємства Служби безпеки України, навчального військового підрозділу Служби безпеки України у складі іншого навчального закладу, Штабу Антитерористичного центру при Службі безпеки України (далі - підрозділи, органи, заклади СБУ) або в іншому місці служби (роботи, занять) протягом службового (робочого, навчального) часу, включаючи перерви, встановлені розпорядком (розкладом занять);

в) за межами території підрозділу, органу, закладу СБУ, якщо перебування там відповідає обов'язкам військовослужбовця або його було направлено туди за наказом відповідного командира (начальника);

г) під час виконання державних обов'язків, у тому числі у випадках, якщо ці обов'язки не були пов'язані з військовою службою;

ґ) під час виконання обов'язку з урятування людського життя, охорони державної власності, підтримання військової дисципліни та охорони правопорядку;

д) використання власного транспортного засобу в інтересах підрозділу, органу, закладу СБУ з дозволу або за дорученням керівництва підрозділу, органу, закладу СБУ в установленому законодавством порядку.

(пункт 1.3 із змінами внесеними згідно з
 наказом Служби безпеки України від 18.10.2006 р. N 686
,
 у редакції наказу Центрального управління
 Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

1.4. Нещасні випадки, пов'язані із заподіянням тілесних ушкоджень іншою особою, вогнепальні поранення або вбивство військовослужбовця під час виконання обов'язків військової служби розслідуються відповідно до цього Порядку незалежно від початку кримінального провадження. Про такі нещасні випадки складається акт за формою НВС-1, крім випадків з'ясування потерпілим особистих стосунків, якщо з приводу цих дій є висновок компетентних органів.

(пункт 1.4 із змінами, внесеними згідно з наказом Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

1.5. Нещасні випадки, що сталися під час виконання обов'язків військової служби внаслідок раптового погіршення стану здоров'я військовослужбовців (серцевої недостатності, інсульту тощо), розслідуються відповідно до цього Порядку, і про них складається акт за формою НВС-1 за умови, що погіршення стану здоров'я сталося внаслідок впливу небезпечних чи шкідливих виробничих факторів або якщо потерпілий не проходив медичного огляду, а робота, що виконувалася, була протипоказана потерпілому відповідно до медичного висновку.

1.6. Нещасні випадки, що сталися з військовослужбовцями на території підрозділу, органу, закладу СБУ або в іншому місці служби під час перерви для відпочинку та харчування, а також під час проведення службових нарад, отримання грошового забезпечення, проходження медогляду тощо, розслідуються відповідно до цього Порядку.

Розслідування нещасних випадків, що сталися з військовослужбовцями, які перебували у відрядженні за кордоном, проводяться згідно з цим Порядком, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.

(пункт 1.6 доповнено абзацом другим згідно з
 наказом Служби безпеки України від 18.10.2006 р. N 686)

Розслідування нещасних випадків, що сталися з військовослужбовцями під час їх участі в антитерористичних операціях, на шляху прямування в район проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбиття збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення цих об'єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою, виконання обов'язків військової служби в місцевостях, де введено воєнний стан (далі - особливі нещасні випадки), проводяться відповідно до вимог цього Порядку.

(пункт 1.6 доповнено абзацом третім згідно з наказом Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

1.7. За результатами розслідування не складається акт за формою НВС-1 про нещасні випадки, що сталися з військовослужбовцями:

а) під час використання ними з особистою метою транспортних засобів підрозділу, органу, закладу СБУ без дозволу керівництва підрозділу, органу закладу СБУ, а також устаткування, механізмів, інструментів, крім випадків, що сталися внаслідок несправності цього устаткування, механізмів, інструментів;

б) через отруєння алкоголем, наркотичними або іншими отруйними речовинами, а також унаслідок їх дії (асфіксія, інсульт, зупинка серця тощо) за наявності медичного висновку, якщо це не викликано вживанням цих речовин за письмовою рекомендацією лікувального закладу або застосуванням цих речовин при виконанні службових завдань, дотриманні визначених нормативними документами технологічних процесів, розпоряджень начальників, або порушенням вимог безпеки щодо їх зберігання і транспортування, або якщо потерпілий, який перебував у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, був усунутий від служби до настання нещасного випадку, а також у разі підтвердженого відповідним медичним висновком алкогольного чи токсичного сп'яніння, не зумовленого виконанням службової діяльності, яке стало основною причиною нещасного випадку за відсутності технічних та організаційних причин його настання;

(підпункт "б" пункту 1.7 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Служби безпеки України від 18.10.2006 р. N 686)

в) під час скоєння злочинів або інших правопорушень, якщо ці дії підтверджені рішенням суду;

г) у разі природної смерті, за винятком випадків, зазначених у п. 1.5 цього Порядку, або самогубства, що підтверджені висновками судово-медичної експертизи та органів прокуратури.

1.8. Якщо за результатами роботи комісії з розслідування прийнято рішення, що про нещасний випадок не повинен складатися акт за формою НВС-1, то про такий нещасний випадок складається акт про нещасний випадок за формою НТВС (додаток 2).

2. Повідомлення про нещасні випадки, їх розслідування та ведення обліку

2.1. Про кожний нещасний випадок військовослужбовець (свідок), який його виявив, або сам потерпілий повинні негайно повідомити безпосереднього чи прямого начальника потерпілого (далі - начальник потерпілого) та начальника підрозділу, органу, закладу СБУ, де стався нещасний випадок (при особливих нещасних випадках - також начальника підрозділу, органу, закладу СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий), і вжити заходів щодо надання необхідної допомоги потерпілому.

(пункт 2.1 із змінами, внесеними згідно з наказом Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

2.2. Начальник підрозділу, органу, закладу СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий, або начальник підрозділу, органу, закладу СБУ, де стався нещасний випадок, зобов'язаний:

а) терміново організувати надання медичної допомоги потерпілому і в разі необхідності доставити його до лікувально-профілактичного закладу;

б) якщо потерпілий є представником іншого підрозділу, органу, закладу СБУ, повідомити начальника цього підрозділу, органу, закладу СБУ;

в) зберегти до прибуття комісії з розслідування обстановку та устаткування в такому стані, у якому вони були на момент події (якщо це не загрожує життю та здоров'ю інших людей і не призведе до більш тяжких наслідків), а також вжити заходів щодо недопущення подібних випадків (при особливих нещасних випадках здійснюється за можливості).

Також при особливих нещасних випадках старший за службовим становищем військовослужбовець СБУ (у разі відсутності такого - старший за військовим званням), якому підпорядковувався або підлеглим якого був потерпілий на момент нещасного випадку, за можливості невідкладно:

а) опитує свідків нещасного випадку і осіб, причетних до нього, отримує їх пояснення (за згодою осіб, які опитуються або надають пояснення), вживає заходів щодо отримання копій (витягів) розпорядчих актів персонального характеру, відповідно до яких потерпілий виконував обов'язки військової служби на момент нещасного випадку;

б) складає довідку, у якій зазначаються:

дата і час нещасного випадку;

місце нещасного випадку і стисла характеристика місця нещасного випадку;

відомості про потерпілого: прізвище, ім'я, по батькові, рік народження, посада, військове звання, місце служби, характер травм або поранень;

стислий опис обставин і ймовірні причини нещасного випадку;

відомості про свідків нещасного випадку та осіб, причетних до нього;

дата, час складання довідки, посада, військове звання, підпис, прізвище, ініціали військовослужбовця СБУ, який склав довідку;

в) надсилає начальнику підрозділу, органу, закладу СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий, отримані пояснення свідків нещасного випадку і осіб, причетних до нього, копії (витяги) документів та складену ним довідку.

(пункт 2.2 у редакції наказу Центрального управління
 Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

2.3. Начальники підрозділів, органів, закладів СБУ, де стався нещасний випадок (при особливих нещасних випадках - начальники підрозділів, органів, закладів СБУ, військовослужбовцями яких є потерпілі), які мають у своєму складі підрозділи роботи з особовим складом, отримавши повідомлення про нещасний випадок, організовують його розслідування, для чого наказом призначають комісію, до складу якої входять:

спеціаліст з охорони праці підрозділу, органу, закладу СБУ або особа, відповідальна за організацію роботи з охорони праці (голова комісії);

начальник або заступник начальника структурного підрозділу СБУ, де стався нещасний випадок, а при особливих нещасних випадках - начальник або заступник начальника структурного підрозділу СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий;

посадова особа підрозділу роботи з особовим складом.

Начальники підрозділів Центрального управління СБУ, де стався нещасний випадок (при особливих нещасних випадках - начальники підрозділів, органів, закладів СБУ, військовослужбовцями яких є потерпілі), які не мають у своєму складі підрозділів роботи з особовим складом, готують накази про призначення комісії з розслідування у вищевказаному складі за підписом керівництва Служби безпеки України.

У разі потреби до складу комісії можуть входити й інші посадові особи та спеціалісти.

Потерпілий або особа, яка представляє його інтереси, не включається до складу комісії, але має право брати участь у її засіданнях, висловлювати свої пропозиції, додавати до матеріалів розслідування документи, що стосуються нещасного випадку, давати відповідні пояснення, у тому числі викладати в усній і письмовій формах особисту думку щодо обставин і причин нещасного випадку та одержувати від голови комісії інформацію про хід проведення розслідування.

У підрозділах, органах, закладах СБУ, де немає штатних спеціалістів з охорони праці, головою комісії з розслідування нещасного випадку призначається особа, відповідальна за організацію роботи з охорони праці, на яку покладено виконання таких функцій наказом начальника цього підрозділу, органу, закладу СБУ.

При особливих нещасних випадках комісія з розслідування нещасного випадку призначається незалежно від надходження матеріалів, визначених пунктом 2.2 розділу 2 цього Порядку.

(пункт 2.3 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Служби безпеки України від 18.10.2006 р. N 686
,
 у редакції наказу Центрального управління
 Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

2.4. Строк розслідування нещасного випадку становить три робочих дні з дати утворення комісії з розслідування нещасного випадку. Протягом цього строку комісія зобов'язана:

а) за можливості обстежити місце нещасного випадку, опитати свідків і осіб, які причетні до нього, та отримати пояснення потерпілого (у разі якщо при особливих нещасних випадках отримано матеріали, визначені пунктом 2.2 розділу 2 цього Порядку, - також опрацювати такі матеріали);

б) визначити відповідність умов служби вимогам нормативно-правових актів, у тому числі з охорони праці (при особливих нещасних випадках - за можливості);

в) з'ясувати обставини і причини, що призвели до нещасного випадку, визначити, пов'язаний чи не пов'язаний цей випадок з виконанням обов'язків військової служби, дотриманням визначених нормативними документами технологічних процесів, розпоряджень начальників;

г) визначити осіб, які порушили вимоги нормативно-правових актів, у тому числі з охорони праці, а також розробити заходи щодо запобігання подібним нещасним випадкам;

ґ) скласти акт розслідування нещасного випадку, що стався, за формою НВС-2 (додаток 3) у трьох примірниках, а також акт за формою НВС-1 або акт за формою НТВС у п'яти примірниках і подати їх на затвердження начальнику підрозділу, органу, закладу СБУ, який призначив комісію з розслідування нещасного випадку.

У разі потреби встановлений абзацом першим цього пункту строк розслідування може бути продовжений посадовою особою, яка призначила комісію з розслідування нещасного випадку. У випадках, зазначених у пункті 2.11 розділу 2 цього Порядку, строк розслідування продовжується щонайменше до отримання матеріалів відповідних державних органів нагляду за безпекою руху.

До першого примірника акта розслідування за формою НВС-2 (далі - акт розслідування нещасного випадку) додаються пояснення свідків, потерпілого, а також витяги з експлуатаційної документації, схеми, фотографії та інші документи, що характеризують стан службового місця (устаткування, машин, механізмів, апаратури і військової техніки), медичний висновок щодо діагнозу ушкодження здоров'я потерпілого внаслідок нещасного випадку, а також про наявність в організмі потерпілого алкоголю чи наркотичних речовин, у разі необхідності, матеріали розслідування відповідних державних органів нагляду за безпекою руху та інші необхідні матеріали, отримані від державних органів, закладів чи установ. При особливих нещасних випадках до акта розслідування нещасного випадку також додаються копії (витяги) розпорядчих актів персонального характеру, відповідно до яких потерпілий виконував обов'язки військової служби на момент нещасного випадку, та інші документи, що надійшли в порядку, визначеному пунктом 2.2 розділу 2 цього Порядку.

Нещасні випадки, про які складаються акти за формою НВС-1 або НТВС, беруться на облік і реєструються підрозділом, органом, закладом СБУ в журналі реєстрації потерпілих від нещасних випадків (додаток 4).

(пункт 2.4 у редакції наказу Центрального управління
 Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

2.5. Начальник підрозділу, органу, закладу СБУ повинен розглянути і затвердити акт розслідування нещасного випадку, акти за формою НВС-1 або НТВС протягом доби після закінчення розслідування, а щодо нещасних випадків, які сталися за межами підрозділу, органу, закладу СБУ, - протягом доби після отримання необхідних матеріалів.

Зазначені акти протягом трьох діб надсилаються:

начальнику структурного підрозділу, де стався нещасний випадок, для здійснення заходів щодо запобігання подібним випадкам - акт за формою НВС-1 або НТВС;

до Центру охорони праці і пожежно-технічного нагляду СБУ (далі - ЦОП і ПН) - акт за формою НВС-1 або НТВС разом з актом розслідування нещасного випадку;

спеціалісту з охорони праці підрозділу, органу, закладу СБУ або посадовій особі, на яку покладено виконання функцій з питань охорони праці (далі - спеціаліст з охорони праці підрозділу, органу, закладу СБУ), - акт за формою НВС-1 або НТВС разом з першим примірником акта розслідування нещасного випадку та іншими матеріалами розслідування;

до підрозділу роботи з особовим складом підрозділу, органу, закладу СБУ для долучення до особової справи потерпілого військовослужбовця - акт за формою НВС-1 або НТВС;

потерпілому або особі, яка представляє його (її) інтереси, - акт за формою НВС-1 або НТВС разом з актом розслідування нещасного випадку.

(пункт 2.5 у редакції наказу Центрального управління
 Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

2.6. Акти розслідування нещасного випадку, акти за формою НВС-1 або НТВС разом з матеріалами розслідування підлягають зберіганню протягом 45 років у підрозділі, органі, закладі СБУ, військовослужбовцем якого є (був) потерпілий.

У разі ліквідації підрозділу, органу, закладу СБУ акти розслідування нещасного випадку, акти за формою НВС-1 або НТВС підлягають передачі правонаступникові або до державного архіву.

2.7. Після закінчення періоду тимчасової непрацездатності або в разі смерті потерпілого начальник підрозділу, органу, закладу СБУ, який бере на облік нещасний випадок, складає повідомлення про наслідки нещасного випадку за формою НВС-3 (додаток 5) і в десятиденний термін надсилає його підрозділам та посадовим особам, яким надсилався акт за формою НВС-1 або НТВС.

Повідомлення про наслідки нещасного випадку є обов'язковим додатком до акта за формою НВС-1 або НТВС і підлягає зберіганню разом з ним відповідно до цього Порядку.

2.8. Нещасний випадок, про який своєчасно не повідомили начальника потерпілого та начальника підрозділу, органу, закладу СБУ, де стався нещасний випадок (при особливих нещасних випадках - начальника підрозділу, органу, закладу СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий), незалежно від терміну, коли він стався, або внаслідок якого втрата працездатності настала не одразу, незалежно від терміну, коли він стався, розслідується згідно з цим Порядком протягом місяця після надходження письмового повідомлення від потерпілого чи особи, яка представляє його інтереси. Питання про складання акта за формою НВС-1 вирішується комісією з розслідування нещасного випадку.

(пункт 2.8 у редакції наказу Центрального управління
 Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

2.9. Нещасний випадок з військовослужбовцем (окрім особливого нещасного випадку) іншого підрозділу, органу, закладу СБУ під час виконання ним службового завдання або перебування у відрядженні розслідується комісією підрозділу, органу, закладу СБУ, де стався нещасний випадок, за участю представників підрозділу, органу, закладу СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий, про що складається акт за формою НВС-1, і випадок береться на облік підрозділом, органом, закладом СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий. Начальник підрозділу, органу закладу СБУ несе відповідальність за прибуття представника свого підрозділу.

(абзац перший пункту 2.9 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Центрального управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

Підрозділ, орган, заклад СБУ, де стався нещасний випадок, зберігає у себе один примірник затвердженого акта за формою НВС-1.

2.10. Нещасні випадки із слухачами і курсантами вищих військових навчальних закладів СБУ, що сталися під час проходження ними навчальної практики та стажування, розслідуються і беруться на облік підрозділом, органом, закладом СБУ, де вони проходили практику чи стажування. У розслідуванні повинен брати участь представник навчального закладу СБУ.

2.11. Нещасні випадки, що сталися з військовослужбовцями в результаті дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), розслідуються відповідно до цього Порядку з обов'язковим використанням матеріалів розслідування відповідних державних органів нагляду за безпекою руху.

Висновки зазначених органів про причини нещасного випадку й осіб, які порушили вимоги нормативних актів, долучаються підрозділом, органом, закладом СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий, або головою комісії з розслідування нещасного випадку до інших матеріалів щодо цього нещасного випадку незалежно від початку кримінального провадження.

(абзац другий пункту 2.11 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Центрального управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

Притягнення до відповідальності водія за порушення вимог безпеки руху, у результаті якого стався нещасний випадок, не може бути підставою для відмови в складанні акта за формою НВС-1 та взяття на облік цього нещасного випадку.

2.12. Особливі нещасні випадки, а також нещасні випадки, що сталися з військовослужбовцями, які були залучені до виконання робіт на підприємствах, в установах та організаціях міністерств і інших центральних органів виконавчої влади за договором (угодою) з підрозділом, органом, закладом СБУ, розслідуються і беруться на облік підрозділом, органом, закладом СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий (при потребі залучається представник підприємства, установи або організації, де стався нещасний випадок).

(пункт 2.12 із змінами, внесеними згідно з наказом Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

2.13. Контроль за своєчасністю й об'єктивністю розслідування нещасних випадків, документальним оформленням та обліком, виконанням заходів щодо усунення їх причин здійснюється спеціалістом з охорони праці підрозділу, органу, закладу СБУ, а також ЦОП і ПН.

(абзац перший пункту 2.13 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Центрального управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

ЦОП і ПН має право вимагати від начальника підрозділу, органу, закладу СБУ складання акта за формою НВС-1 або його перегляду, якщо встановлено, що допущено порушення вимог цього Порядку або інших нормативно-правових актів, у тому числі з охорони праці.

(абзац другий пункту 2.13 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Центрального управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

У разі відмови підрозділу, органу, закладу СБУ скласти акти про нещасний випадок за формами НВС-1 і НВС-2 чи незгоди потерпілого або особи, яка представляє його інтереси, зі змістом зазначеного акта, надходження скарги, або незгоди з висновками про обставини та причини нещасного випадку, або його приховування посадова особа ЦОП і ПН має право надавати начальнику підрозділу, органу, закладу СБУ обов'язкові для виконання приписи за встановленою формою НВС-4 (додаток 6) щодо необхідності проведення розслідування (повторного розслідування) нещасного випадку, затвердження чи перегляду затвердженого акта за формами НВС-1 і НВС-2.

(абзац третій пункту 2.13 у редакції наказу Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

2.14. У разі відмови підрозділу, органу, закладу СБУ скласти акт про нещасний випадок за формою НВС-1 чи незгоди потерпілого або особи, яка представляє його інтереси, із змістом акта розслідування нещасного випадку, акта за формою НВС-1 питання вирішується в порядку, визначеному чинним законодавством України.

Рішення комісії щодо результатів повторного розслідування обставин і причин нещасного випадку може бути оскаржено тільки у судовому порядку.

(пункт 2.14 доповнено абзацом другим згідно з наказом Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

3. Спеціальне розслідування нещасних випадків

3.1. Спеціальному розслідуванню підлягають:

а) нещасні випадки із смертельним наслідком;

б) групові нещасні випадки, які сталися одночасно з двома і більше військовослужбовцями, незалежно від тяжкості ушкодження їх здоров'я;

в) випадки смерті військовослужбовця під час виконання обов'язків військової служби;

г) випадки зникнення військовослужбовця під час виконання обов'язків військової служби;

ґ) нещасні випадки з тяжкими наслідками, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого.

(пункт 3.1 доповнено підпунктом "ґ" згідно з
 наказом Служби безпеки України від 18.10.2006 р. N 686)

3.1.1. При нещасних випадках, що підлягають спеціальному розслідуванню, дотримуються вимог розділів 1, 2, 4, 5 цього Порядку з урахуванням особливостей, встановлених цим розділом.

(пункт 3.1 доповнено підпунктом 3.1.1 згідно з наказом Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

3.2. Про нещасні випадки, зазначені у пункті 3.1 розділу 3 цього Порядку (окрім особливих нещасних випадків), начальник підрозділу, органу, закладу СБУ, де він стався, зобов'язаний негайно скласти повідомлення про нещасний випадок (додаток 7) та доповісти керівництву Служби безпеки України, у ЦОП і ПН.

При нещасних випадках, зазначених у пункті 3.1 розділу 3 цього Порядку, які належать до особливих нещасних випадків:

1) старший за службовим становищем військовослужбовець СБУ (у разі відсутності такого - старший за військовим званням), якому підпорядковувався або підлеглим якого був потерпілий на момент нещасного випадку, за можливості невідкладно:

а) опитує свідків нещасного випадку і осіб, причетних до нього, отримує їх пояснення (за згодою осіб, які опитуються або надають пояснення), вживає заходів щодо отримання копій (витягів) розпорядчих актів персонального характеру, відповідно до яких потерпілий виконував обов'язки військової служби на момент нещасного випадку;

б) складає довідку, у якій зазначаються:

дата і час нещасного випадку;

місце нещасного випадку і стисла характеристика місця нещасного випадку;

відомості про потерпілого: прізвище, ім'я, по батькові, рік народження, посада, військове звання, місце служби, характер травм або поранень;

стислий опис обставин і ймовірні причини нещасного випадку;

відомості про свідків нещасного випадку та осіб, причетних до нього;

дата, час складання довідки, посада, військове звання, підпис, прізвище, ініціали військовослужбовця СБУ, який склав довідку;

в) надсилає начальнику підрозділу, органу, закладу СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий, отримані пояснення свідків нещасного випадку та осіб, причетних до нього, копії (витяги) документів та складену ним довідку.

2) начальник підрозділу, органу, закладу СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий, негайно після отримання інформації з будь-яких достовірних джерел про нещасний випадок (не очікуючи надходження до нього матеріалів, передбачених підпунктом 1 цього пункту) складає повідомлення про нещасний випадок (додаток 7) та доповідає керівництву Служби безпеки України, в ЦОП і ПН, а також повідомляє про це орган прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері за місцем настання нещасного випадку.

3.2.1. Повідомлення про нещасний випадок (додаток 7) надсилається також у разі, якщо смерть потерпілого настала внаслідок нещасного випадку, що стався раніше. Спеціальне розслідування щодо цього випадку здійснюється в установленому законодавством порядку з використанням матеріалів раніше проведеного розслідування.

(пункт 3.2 у редакції наказу Центрального управління
 Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

3.3. Нещасні випадки, зазначені в п. 3.1 цього Порядку, належать до надзвичайних подій у Службі безпеки України.

Спеціальне розслідування цих випадків проводиться комісією, яка призначається наказом керівництва Служби безпеки України.

До складу комісії входять:

посадова особа ІПН та ОП (заступник голови комісії);

спеціаліст з охорони праці підрозділу, органу, закладу СБУ або особа, відповідальна за організацію роботи з охорони праці;

(абзац п'ятий пункту 3.3 у редакції наказу Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

начальник або заступник начальника структурного підрозділу, де стався нещасний випадок, а при особливих нещасних випадках - начальник підрозділу, органу, закладу СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий;

(абзац шостий пункту 3.3 у редакції наказу Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

У разі необхідності до складу комісії залучаються інші посадові особи та спеціалісти.

Потерпілий або особа, яка представляє його інтереси, не включається до складу спеціальної комісії, але має право брати участь у засіданнях комісії, висловлювати свої пропозиції, додавати до матеріалів розслідування документи, що стосуються нещасного випадку, викладати особисту думку щодо обставин і причин нещасного випадку та одержувати від голови комісії інформацію про хід проведення розслідування.

(пункт 3.3 доповнено абзацом п'ятим згідно з
 наказом Служби безпеки України від 18.10.2006 р. N 686)

3.4. Спеціальне розслідування нещасних випадків проводиться протягом 10 робочих днів. У разі потреби встановлений строк може бути продовжений посадовою особою Служби безпеки України, яка призначила розслідування.

За результатами розслідування складається акт за формою НВС-2, а також оформляються інші матеріали, передбачені п. 3.10 цього Порядку.

Акт розслідування нещасного випадку підписується головою і всіма членами комісії зі спеціального розслідування та затверджується начальником підрозділу, органу, закладу СБУ, де стався нещасний випадок (при особливих нещасних випадках - начальником підрозділу, органу, закладу СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий, або посадовою особою, яка призначила комісію зі спеціального розслідування нещасного випадку).

(абзац третій пункту 3.4 у редакції наказу Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

Акт за формою НВС-1 стосовно кожного потерпілого складається відповідно до акта розслідування нещасного випадку у трьох примірниках, підписується головою та членами комісії зі спеціального розслідування і затверджується начальником підрозділу, органу, закладу СБУ, де стався нещасний випадок (при особливих нещасних випадках - начальником підрозділу, органу, закладу СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий, або посадовою особою, яка призначила комісію зі спеціального розслідування нещасного випадку), протягом доби після отримання ним цих документів.

(абзац четвертий пункту 3.4 у редакції наказу Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

3.5. У разі розбіжності думок членів комісії із спеціального розслідування посадова особа Служби безпеки України, яка призначила комісію, розглядає матеріали розслідування і може призначити нове розслідування або видати письмове розпорядження щодо складання акта за формою НВС-1 і взяття його на облік.

3.6. Комісія зі спеціального розслідування має право вимагати від начальника підрозділу, органу, закладу СБУ, де стався нещасний випадок (при особливих нещасних випадках - від начальника підрозділу, органу, закладу СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий, або від посадової особи, яка призначила комісію зі спеціального розслідування нещасного випадку), залучення за рахунок відповідного підрозділу, органу, закладу СБУ до розслідування експертів-спеціалістів науково-дослідних, проектно-конструкторських та інших організацій для встановлення причин нещасного випадку і розроблення заходів щодо запобігання подібним випадкам.

(пункт 3.6 у редакції наказу Центрального управління
 Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

3.7. На вимогу комісії зі спеціального розслідування підрозділ, орган, заклад СБУ, де стався нещасний випадок (при особливих нещасних випадках - будь-який підрозділ, орган, заклад СБУ), зобов'язаний:

(абзац перший пункту 3.7 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Центрального управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

а) зробити, у разі потреби, фотознімки місця нещасного випадку, пошкодженого об'єкта, устаткування, інструменту, а також надати технічну документацію та інші необхідні матеріали;

б) надати транспортні засоби, засоби зв'язку, службові приміщення для роботи комісії із спеціального розслідування;

в) організувати в разі розслідування гострого отруєння (захворювання) проведення медичного обстеження всього особового складу підрозділу, органу, закладу СБУ, який працює на ділянці, де сталося отруєння (захворювання);

г) забезпечити проведення лабораторних досліджень і випробувань, виконання технічних розрахунків та інших робіт;

ґ) організувати друкування, розмноження й оформлення в необхідній кількості матеріалів спеціального розслідування;

д) забезпечити отримання з інших державних органів, органів місцевого самоврядування, військових формувань, підприємств, установ, організацій необхідних матеріалів, що стосуються обставин нещасного випадку.

(пункт 3.7 доповнено новим абзацом сьомим згідно з наказом
 Центрального управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636
,
 у зв'язку з цим абзаци сьомий - дев'ятий
 вважати відповідно абзацами восьмим - десятим
)

Члени комісії мають право в ході розслідування отримувати письмові пояснення від особового складу підрозділу, органу, закладу СБУ (при особливих нещасних випадках - будь-який підрозділ, орган, заклад СБУ), та свідків події або проводити їх опитування щодо обставин події.

(абзац восьмий пункту 3.7 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Центрального управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

Витрати підрозділів, органів, закладів СБУ, що безпосередньо пов'язані з діяльністю комісії із спеціального розслідування та залучених до її роботи спеціалістів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, підприємств чи організацій, здійснюються за рахунок їх кошторисів та виключно в межах асигнувань, передбачених на зазначену мету.

Медичні заклади, заклади судово-медичної експертизи, органи прокуратури (військової прокуратури) і внутрішніх справ та інші органи зобов'язані безоплатно надавати на запит голови спеціальної комісії відповідні матеріали та висновки, що стосуються нещасного випадку.

(пункт 3.7 доповнено абзацом десятим згідно з
 наказом Служби безпеки України від 18.10.2006 р. N 686)

3.8. Члени комісії із спеціального розслідування повинні зустрітися з потерпілими або членами їхніх сімей, особою, яка представляє їх інтереси, розглянути і вирішити на місці соціальні питання або внести пропозиції про їх вирішення відповідним органам, а також дати роз'яснення потерпілим (сім'ям, особі, яка представляє їх інтереси) щодо їх прав та належної компенсації відповідно до чинного законодавства України.

3.9. Начальник підрозділу, органу, закладу СБУ, де стався нещасний випадок (при особливих нещасних випадках - начальник підрозділу, органу, закладу СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий), який має у своєму складі підрозділ роботи з особовим складом, у п'ятиденний строк з дати підписання акта розслідування нещасного випадку чи одержання припису посадової особи ЦОП і ПН щодо взяття на облік нещасного випадку зобов'язаний розглянути ці матеріали і видати наказ про здійснення запропонованих заходів щодо запобігання подібним випадкам, а також про притягнення до відповідальності осіб, які порушили вимоги нормативно-правових актів.

Начальник підрозділу, органу, закладу СБУ, де стався нещасний випадок (при особливих нещасних випадках - начальник підрозділу, органу, закладу СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий), який не має у своєму складі підрозділу роботи з особовим складом, у п'ятиденний строк з дати підписання акта розслідування нещасного випадку чи одержання припису посадової особи ЦОП і ПН щодо взяття на облік нещасного випадку зобов'язаний розглянути ці матеріали і надати пропозиції керівництву Служби безпеки України про здійснення запропонованих заходів щодо запобігання виникненню подібних випадків.

Начальник підрозділу, органу, закладу СБУ, де стався нещасний випадок (при особливих нещасних випадках - начальник підрозділу, органу, закладу СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий), у строк, зазначений в акті розслідування, якщо відповідним наказом керівництва Служби безпеки України не встановлені інші строки, у письмовій формі повідомляє в ЦОП і ПН про здійснення запропонованих комісією заходів.

(пункт 3.9 у редакції наказу Центрального управління
 Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

3.10. До матеріалів спеціального розслідування нещасного випадку належать:

а) витяг з наказу Служби безпеки України про організацію спеціального розслідування нещасного випадку;

б) акт розслідування нещасного випадку (форма НВС-2);

в) протокол огляду місця події нещасного випадку, що стався (додаток 8);

г) ескіз місця нещасного випадку, що стався (додаток 9), необхідні плани, схеми, фотознімки місця події тощо;

ґ) припис посадової особи ЦОП і ПН за формою НВС-4 (якщо він видавався);

(підпункт "ґ" пункту 3.10 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Центрального управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

д) акт за формою НВС-1 на кожного потерпілого окремо;

(підпункт "д" пункту 3.10 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Центрального управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

е) висновок експертизи (науково-технічної, медичної тощо), якщо вона проводилася;

є) медичний висновок про причини смерті або характер травми потерпілого, а також про наявність в його організмі алкоголю, наркотичних або токсичних речовин (у разі потреби);

ж) протоколи опитування потерпілих, свідків та інших осіб, причетних до нещасного випадку, що стався (додаток 10), та пояснювальні записки потерпілих, свідків та інших осіб, причетних до нещасного випадку, що стався (додаток 11);

з) копії документів про проходження потерпілим навчання та інструктажів з охорони праці;

и) копії приписів з охорони праці, що стосуються нещасного випадку, наданих начальнику підрозділу, органу, закладу СБУ (начальнику структурного підрозділу) ЦОП і ПН (спеціалістом з охорони праці підрозділу, органу, закладу СБУ) до настання нещасного випадку і під час його розслідування;

(підпункт "и" пункту 3.10 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Центрального управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

і) витяги з нормативно-правових актів, у тому числі з охорони праці, вимоги яких були порушені;

(підпункт "і" пункту 3.10 у редакції наказу Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

ї) довідка про заподіяну нещасним випадком матеріальну шкоду та про надання потерпілому чи членам його сім'ї матеріальної допомоги;

й) копія наказу начальника підрозділу, органу, закладу СБУ або керівництва Служби безпеки України згідно з пунктом 3.9 цього Порядку;

к) копії (витяги) розпорядчих актів персонального характеру, відповідно до яких потерпілий виконував обов'язки військової служби на момент нещасного випадку.

(пункт 3.10 доповнено підпунктом "к" згідно з наказом Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

3.11. Начальник підрозділу, органу, закладу СБУ, де стався нещасний випадок (при особливих нещасних випадках - голова комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку), у п'ятиденний строк після закінчення розслідування нещасного випадку забезпечує надсилання матеріалів, зазначених у пункті 3.10 розділу 3 цього Порядку, до ЦОП і ПН, а також до підрозділу, органу, закладу СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий.

Перший примірник матеріалів розслідування залишається у підрозділі, органі, закладі СБУ, де стався нещасний випадок (при особливих нещасних випадках - у підрозділі, органі, закладі СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий).

Потерпілому або членам його сім'ї чи особі, яка представляє його інтереси, надсилається затверджений акт за формою НВС-1 або НТВС разом з актом розслідування нещасного випадку.

(пункт 3.11 у редакції наказу Центрального управління
 Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

4. Звітність про нещасні випадки, аналіз їх причин

4.1. Підрозділи, органи, заклади СБУ на підставі актів за формою НВС-1 здійснюють облік та аналіз нещасних випадків і складають річний звіт про травматизм за встановленою формою та надсилають його до ЦОП і ПН.

(пункт 4.1 із змінами, внесеними згідно з наказом Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

4.2. ЦОП і ПН:

(абзац перший пункту 4.2 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Центрального управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

проводить аналіз нещасних випадків з військовослужбовцями за квартал, півріччя і рік та вживає заходів щодо виявлення та усунення порушень вимог цього Порядку;

здійснює аналіз причин нещасних випадків;

готує огляди про травматизм та стан охорони праці і надсилає їх у підрозділи, органи, заклади СБУ.

4.3. Облік усіх нещасних випадків за формою НВС-1, що сталися в підрозділах, органах, закладах СБУ, здійснюється ЦОП і ПН на підставі повідомлень та матеріалів розслідувань, надісланих на його адресу.

(пункт 4.3 із змінами, внесеними згідно з наказом Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

5. Прикінцеві положення

5.1. Начальники підрозділів, органів, закладів СБУ та посадові особи цих підрозділів, органів, закладів, які проводили розслідування нещасних випадків:

несуть відповідальність згідно із законодавством за своєчасне і правильне розслідування та прийняті рішення;

розробляють та виконують заходи щодо запобігання нещасним випадкам.

 

Начальник Інспекції технічного
і пожежного нагляду та охорони
праці в СБУ Департаменту
забезпечення оперативно-службової
діяльності Служби безпеки України
 

 
 
 
 
А. Катещенок
 

 

Форма НВС-1

АКТ N ____
про нещасний випадок, пов'язаний з виконанням обов'язків військової служби

____________________________________________________________________________________
                                                                            (прізвище, ім'я та по батькові потерпілого)
____________________________________________________________________________________
                                                                                     (місце проживання потерпілого)
1. Дата і час нещасного випадку _________________________________________________________
                                                                                                               (число, місяць, рік, година, хвилина)
2. Підрозділ, орган, заклад СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий: _____________________
____________________________________________________________________________________
                                                                                                (найменування)
2.1. Місце знаходження підрозділу, органу, закладу СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий:
Автономна Республіка Крим,
область ______________________________________________________________________________
район _______________________________________________________________________________
населений пункт ______________________________________________________________________
2.2. Належність підрозділу, об'єкта, закладу, де стався нещасний випадок
_____________________________________________________________________________________
2.3. Форма власності ___________________________________________________________________
2.4. Виключено
2.4. Місце нещасного випадку ____________________________________________________________
3. Відомості про потерпілого:
3.1. Стать: чоловіча, жіноча _____________________________________________________________
3.2. Число, місяць, рік народження _______________________________________________________
3.3. Посада, військове звання____________________________________________________________
3.4. Календарна вислуга років ___________________________________________________________
3.5. Вислуга років за посадою, під час зайняття якої стався нещасний випадок
______________________________________________________________________________________
4. Проведення навчання з потерпілим та інструктажу з охорони праці:
4.1. Навчання за професією чи видом роботи, під час виконання якої стався нещасний випадок ______________________________________________________________________________________
                                                                                               (число, місяць, рік)
Проведення інструктажу:
4.2. Вступного_________________________________________________________________________
                                                                                                (число, місяць, рік)
4.3. Первинного_______________________________________________________________________
                                                                                                 (число, місяць, рік)
4.4. Повторного _______________________________________________________________________
                                                                                                  (число, місяць, рік)
4.5. Цільового _________________________________________________________________________
                                                                                                 (число, місяць, рік)
4.6. Перевірка знань за професією або виду роботи, під час виконання якої стався нещасний випадок (для робіт підвищеної небезпеки) _________________________________________________________
                                                                                                                              (число, місяць, рік)
5. Проходження медичного огляду:
5.1. Попереднього _____________________________________________________________________
                                                                                                  (число, місяць, рік)
5.2. Періодичного _____________________________________________________________________
                                                                                                 (число, місяць, рік)
6. Обставини, за яких стався нещасний випадок ____________________________________________
_____________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
6.1. Вид події _________________________________________________________________________
6.2. Шкідливий або небезпечний фактор і його значення _____________________________________
_____________________________________________________________________________________
7. Причини нещасного випадку:
7.1. Основна __________________________________________________________________________
7.2. Супутні ___________________________________________________________________________
8. Устаткування, машини, механізми, транспортні засоби, експлуатація яких призвела до нещасного випадку, ______________________________________________________________________________
                                                 (найменування, тип, марка, рік випуску, підприємство-виготовлювач)
9. Діагноз: _____________________________________________________________________________
9.1. Перебування потерпілого в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння
______________________________________________________________________________________
                                                                                                        (так, ні)
10. Особи, які порушили вимоги нормативно-правових актів, у тому числі з охорони праці:

_____________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові, посада, підрозділ, орган, заклад СБУ,
_____________________________________________________________________________________
порушення вимог нормативно-правових актів,
___________________________________________________________________________________
у тому числі з охорони праці, із зазначенням статей, пунктів)
11. Свідки нещасного випадку ____________________________________________________________
                                                                                   (прізвище, ім'я, по батькові, місце служби, постійне місце проживання)
12. Заходи щодо усунення причин нещасного випадку _______________________________________
_____________________________________________________________________________________ 

Голова комісії: 

__________________
(посада, військове звання) 

__________
(підпис) 

____________________
(прізвище, ініціали) 

Члени комісії: 

__________________
(посада, військове звання) 

__________
(підпис) 

____________________
(прізвище, ініціали) 

  

__________________
(посада, військове звання) 

__________
(підпис) 

____________________
(прізвище, ініціали) 

___ ____________ 20__ р.

(додаток 1 у редакції наказу Служби
 безпеки України від 18.10.2006 р. N 686
,
 із змінами, внесеними згідно з наказом Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

 

ПОЯСНЕННЯ
щодо заповнення акта за формою НВС-1 та формою НТВС

(назва пояснення із змінами, внесеними згідно з
 наказом Служби безпеки України від 18.10.2006 р. N 686)

Усі пункти акта від 1 до 12 заповнюються чітко і розбірливо, пункти 2.2, 2.3, 5,6, 6.1, 6.2, 7, 8, 9, 9.1, 10 та 12 заповнюються згідно з поясненням:

Пункти 2.2, 2.3. Відомча належність. Форма власності заповнюються, якщо нещасний випадок стався на об'єкті, що не належить Службі безпеки України.

Пункт 6. Обставини... Під час опису обставин нещасного випадку дається стисла характеристика умов служби та дій потерпілого, викладається послідовність подій, що відбувалися перед настанням випадку, описується, як проходив процес служби під час виконання завдання, а також зазначається, хто керував або організовував виконання даного завдання.

Пункт 6.1. Вид події. Заповнюється відповідно до зазначеного нижче класифікатора - підрозділ I.

Пункт 6.2. Шкідливий або небезпечний фактор та його значення. Заповнюється відповідно до ГОСТу 12.03.003 "Небезпечні та шкідливі виробничі фактори. Класифікація".

Пункт 7. Причини нещасного випадку. Заповнюються дві причини нещасного випадку відповідно до зазначеного нижче класифікатора - підрозділ II.

Пункт 8. Устаткування, машини, механізми... Основні класи і підкласи наведено в підрозділі III (Устаткування, машини, механізми...)

Пункт 9. Діагноз за листком непрацездатності. Зазначається діагноз ушкодження здоров'я за листком непрацездатності або довідкою лікувально-профілактичного закладу.

Пункт 9.1. Перебування потерпілого... У разі перебування потерпілого в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння запис робиться на підставі висновку, що складається лікарем, який проводив огляд потерпілого.

Пункт 10. Особи, які... Зазначаються особи, у тому числі й потерпілий, які порушили вимоги нормативно-правових актів, у тому числі з охорони праці, дії чи бездіяльність яких стали основною або супутньою причиною нещасного випадку (відповідно до п. 7).

Якщо порушення допущено військовослужбовцями іншого підрозділу, органу, закладу СБ України, то це зазначається у цьому пункті.

Пункт 12. Зазначається кожний захід окремо. Не слід уносити до цього пункту відомості про накладення стягнень.

1. Вид події, що призвела до нещасного випадку

1.1. Дорожньо-транспортна пригода, у тому числі наїзд транспортних засобів.

1.2. Падіння потерпілого, у тому числі:

а) падіння потерпілого під час пересування;

б) падіння потерпілого з висоти;

в) падіння потерпілого в колодязь, ємність, яму тощо.

1.3. Падіння, обрушення, обвалення предметів, матеріалів, породи, ґрунту тощо:

а) обрушення, обвалення будівель, споруд та їх елементів;

б) обвалення та обрушення породи, ґрунту тощо.

1.4. Дія предметів та деталей, що рухаються, розлітаються, обертаються, у тому числі:

а) дія рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів;

б) дія предметів, що розлітаються в результаті вибуху або руйнування приладів, посудин, які перебувають під тиском, у вакуумі.

1.5. Ураження електричним струмом,

у тому числі при доторканні до ЛЕП та пошкоджених електромереж.

1.6. Дія екстремальних температур (крім пожеж).

1.7. Дія шкідливих та токсичних речовин.

1.8. Дія іонізуючих випромінювань.

1.9. Фізичні перевантаження.

1.10. Нервово-психічні перевантаження.

1.11. Ушкодження внаслідок контакту з тваринами, комахами та іншими представниками флори і фауни.

1.12. Утоплення.

1.13. Асфіксія.

1.14. Навмисне вбивство або травма, заподіяна іншою особою.

1.15. Стихійне лихо.

1.16. Пожежа.

1.17. Вибух.

1.18. Травмування (вбивство) під час ведення бойових дій.

1.19. Травмування під час проведення занять (змагань) з фізичної та вогневої підготовки.

1.20. Інші.

2. Причини нещасного випадку

2.1. Технічні:

2.1.1. Конструктивні недоліки, недосконалість, недостатня надійність засобів виробництва.

2.1.2. Конструктивні недоліки, недосконалість, недостатня надійність транспортних засобів.

2.1.3. Неякісна розробка або відсутність проектної документації на будівництво, реконструкцію виробничих об'єктів, будівель, споруд, обладнання тощо.

2.1.4. Неякісне виконання будівельних робіт.

2.1.5. Недосконалість, невідповідність вимогам безпеки технологічного процесу.

2.1.6. Незадовільний технічний стан:

а) виробничих об'єктів, будинків, споруд, території;

б) засобів виробництва;

в) транспортних засобів.

2.1.7. Незадовільний стан виробничого середовища.

2.2. Організаційні:

2.2.1. Незадовільне функціонування, недосконалість або відсутність системи управління охороною праці.

2.2.2. Недоліки під час навчання безпечним прийомам праці, у тому числі:

а) відсутність або неякісне проведення інструктажу;

б) допуск до роботи без навчання та перевірки знань з охорони праці.

2.2.3. Неякісна розробка, недосконалість інструкцій з охорони праці або їх відсутність.

2.2.4. Відсутність у посадових інструкціях функціональних обов'язків з питань охорони праці.

2.2.5. Порушення режиму праці та відпочинку.

2.2.6. Відсутність або неякісне проведення медичного обстеження (профвідбору).

2.2.7. Невикористання засобів індивідуального захисту через незабезпеченість ними.

2.2.8. Виконання робіт з відключеними, несправними засобами колективного захисту, системами сигналізації, вентиляції, освітлення тощо.

2.2.9. Залучення до роботи працівників не за спеціальністю (професією).

2.2.10. Порушення технологічного процесу.

2.2.11. Порушення вимог безпеки під час експлуатації устаткування, машин, механізмів тощо.

2.2.12. Порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів.

2.2.13. Порушення правил дорожнього руху.

2.2.14. Незастосування засобів індивідуального захисту (за їх наявності).

2.2.15. Незастосування засобів колективного захисту (за їх наявності).

2.2.16. Порушення трудової і виробничої дисципліни, у тому числі:

а) невиконання посадових обов'язків;

б) невиконання вимог інструкцій з охорони праці.

2.2.17. Ведення бойових дій.

2.2.18. Необережне поводження зі зброєю.

2.2.19. Порушення вимог безпеки під час застосування, використання вогнепальної зброї.

2.3. Психофізіологічні:

2.3.1. Алкогольне, наркотичне сп'яніння, токсикологічне отруєння.

2.3.2. Низька нервово-психічна стійкість.

2.3.3. Незадовільні фізичні дані або стан здоров'я.

2.3.4. Незадовільний психологічний клімат у колективі.

2.3.5. Травмування внаслідок протиправних дій інших осіб.

2.3.6. Травмування внаслідок виконання вправ з фізичної та вогневої підготовки.

2.3.7. Інші причини.

3. Устаткування, машини, механізми, транспортні засоби, експлуатація яких призвела до нещасного випадку

3.1. Устаткування енергетичне.

3.2. Устаткування підйомно-транспортне (крани).

3.3. Устаткування підйомно-транспортне (конвеєри).

3.4. Устаткування підйомно-транспортне (крім кранів і конвеєрів).

3.5. Устаткування і рухомий склад залізниць.

3.6. Машини електричної малої потужності.

3.7. Електродвигуни змінного струму потужністю від 0,25 кВт і більше.

3.8. Електродвигуни вибухозахищені.

3.9. Машини електричні постійного струму.

3.10. Генератори змінного струму, перетворювачі, підсилювачі електромашинні, електростанції та електроагрегати живлення.

3.11. Машини електричні великі, агрегати електромашинні, турбо- і гідрогенератори

3.12. Трансформатори і трансформаторне устаткування, апаратура високовольтна, силова перетворювальна техніка, прилади силові напівпровідникові, детектори ядерних і нейтронних випромінювань.

3.13. Апарати електричні напругою до 1000 B.

3.14. Комплектне обладнання напругою до 1000 B.

3.15. Устаткування спеціальне технологічне, шинопроводи низької напруги.

3.16. Електротранспорт (крім засобів міського транспорту і мотор-вагонних поїздів), електроустаткування для електротранспорту і підйомно-транспортних машин.

3.17. Устаткування світлотехнічне і вироби електроустановлювальні, лампи електричні, вироби культурно-побутового призначення і широкого вжитку.

3.18. Джерела струму хімічні, фізичні, генератори електрохімічні й термоелектричні.

3.19. Устаткування хімічне і запасні частини до нього.

3.20. Насоси (відцентрові, парові та привідні поршневі).

3.21. Устаткування кисневе, компресорне, холодне, насоси, комплектні технологічні лінії, установки та агрегати.

3.22. Верстати металорізальні.

3.23. Машини ковальсько-пресові (без машин з ручним і ножним приводами).

3.24. Устаткування деревообробне.

3.25. Устаткування для гальванопокриття.

3.26. Устаткування для зварювання.

3.27. Автомобілі.

3.28. Автомобілі спеціалізовані, автомобілі-тягачі, причепи, тролейбуси, автонавантажувачі, мотоцикли.

3.29. Трактори.

3.30. Машини для землерийних робіт.

3.31. Устаткування і машини будівельні.

3.32. Устаткування технологічне і запасні частини до нього для торгівлі, блоків харчування, устаткування холодильне і запасні частини до нього, вироби культурно-побутового та господарського вжитку.

3.33. Устаткування поліграфічне і запасні частини до нього.

3.34. Устаткування медичне.

3.35. Устаткування технологічне для медичної промисловості і запасні частини до нього.

3.36. Військова техніка, обладнання військового та спеціального призначення.

 

Начальник Інспекції технічного і
пожежного нагляду та охорони праці
СБУ Департаменту забезпечення
оперативно-службової діяльності
Служби безпеки України 

 
 
 
 
А. Катещенок
 

(пояснення із змінами, внесеними згідно з наказом Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

 

Форма НТВС

АКТ N ___
про нещасний випадок, не пов'язаний з виконанням обов'язків військової служби

______________________________________________________________________________________
                                                                           (прізвище, ім'я та по батькові потерпілого)
______________________________________________________________________________________
                                                                                  (місце проживання потерпілого)
1. Дата і час нещасного випадку __________________________________________________________
                                                                                                              (число, місяць, рік, година, хвилина)
2. Підрозділ, орган, заклад СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий: _______________________
______________________________________________________________________________________
                                                                                            (найменування)
2.1. Місце знаходження підрозділу, органу, закладу СБУ, військовослужбовцем якого є потерпілий:
Автономна Республіка Крим,
область _______________________________________________________________________________
район ________________________________________________________________________________
населений пункт _______________________________________________________________________
2.2. Належність підрозділу, об'єкта, закладу, де стався нещасний випадок
______________________________________________________________________________________
2.3. Форма власності ____________________________________________________________________
2.4. Виключено
2.4. Місце нещасного випадку ____________________________________________________________
3. Відомості про потерпілого:
3.1. Стать: чоловіча, жіноча ______________________________________________________________
3.2. Число, місяць, рік народження ________________________________________________________
3.3. Посада, військове звання _____________________________________________________________
3.4. Календарна вислуга років ____________________________________________________________
3.5. Вислуга років за посадою, під час зайняття якої стався нещасний випадок
______________________________________________________________________________________
4. Проведення навчання з потерпілим та інструктажу з охорони праці:
4.1. Навчання за професією чи видом роботи, під час виконання якої стався нещасний випадок
______________________________________________________________________________________
                                                                                           (число, місяць, рік)
Проведення інструктажу:
4.2. Вступного _________________________________________________________________________
                                                                                          (число, місяць, рік)
4.3. Первинного _______________________________________________________________________
                                                                                          (число, місяць, рік)
4.4. Повторного _______________________________________________________________________
                                                                                           (число, місяць, рік)
4.5. Цільового _________________________________________________________________________
                                                                                          (число, місяць, рік)
4.6. Перевірка знань за професією або виду роботи, під час виконання якої стався нещасний випадок (для робіт підвищеної небезпеки) _________________________________________________________
                                                                                                                         (число, місяць, рік)
5. Проходження медичного огляду:
5.1. Попереднього ______________________________________________________________________
                                                                                              (число, місяць, рік)
5.2. Періодичного ______________________________________________________________________
                                                                                             (число, місяць, рік)
6. Обставини, за яких стався нещасний випадок _____________________________________________
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
6.1. Вид події __________________________________________________________________________
6.2. Шкідливий або небезпечний фактор і його значення ______________________________________
______________________________________________________________________________________
7. Причини нещасного випадку:
7.1. Основна __________________________________________________________________________
7.2. Супутні ___________________________________________________________________________
8. Устаткування, машини, механізми, транспортні засоби, експлуатація яких призвела до нещасного випадку, ______________________________________________________________________________
                                                     (найменування, тип, марка, рік випуску, підприємство-виготовлювач)
9. Діагноз: _____________________________________________________________________________
9.1. Перебування потерпілого в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння
______________________________________________________________________________________
                                                                                                           (так, ні)
10. Особи, які порушили вимоги нормативно-правових актів, у тому числі з охорони праці:

_____________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові, посада, підрозділ, орган, заклад СБУ,
_____________________________________________________________________________________
порушення вимог нормативно-правових актів,
___________________________________________________________________________________
у тому числі з охорони праці, із зазначенням статей, пунктів)
11. Свідки нещасного випадку ____________________________________________________________
                                                                                   (прізвище, ім'я, по батькові, місце служби, постійне місце проживання)
12. Заходи щодо усунення причин нещасного випадку _______________________________________
_____________________________________________________________________________________ 

Голова комісії: 

__________________
(посада, військове звання) 

__________
(підпис) 

____________________
(прізвище, ініціали) 

Члени комісії: 

__________________
(посада, військове звання) 

__________
(підпис) 

____________________
(прізвище, ініціали) 

  

__________________
(посада, військове звання) 

__________
(підпис) 

____________________
(прізвище, ініціали) 

___ ____________ 20__ р. 

(додаток 2 у редакції наказу Служби
 безпеки України від 18.10.2006 р. N 686
,
 із змінами, внесеними згідно з наказом Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

 

Форма НВС-2

АКТ
(спеціального) розслідування нещасного випадку, що стався

___ ____________ 20__ р. о ___ год. ___ хв.

у ___________________________________________________________________________________
                                 (найменування підрозділу, органу, закладу СБУ, де стався нещасний випадок)
___________________________________________________________________________ 

_____________________________
                 (дата складання акта) 

             ___________________________
                   (місце складання акта) 

Комісія призначена наказом
від ___ ___ 20__ р. N ___ _______________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________
                                          (найменування підрозділу, органу, закладу СБУ, яким призначена комісія)
у складі: 

_______________________
   (прізвище, ім'я та по батькові)  

           ______________________ - голова комісії
                    (посада, військове звання) 

членів комісії: 

  

______________________
  (прізвище, ім'я та по батькові)  

_________________________________________
(посада, військове звання) 

______________________
  (прізвище, ім'я та по батькові)  

_________________________________________
(посада, військове звання) 

за участю: 

  

______________________
  (прізвище, ім'я та по батькові)  

_________________________________________
(посада, військове звання) 

______________________
   (прізвище, ім'я та по батькові)  

_________________________________________
(посада, військове звання) 

керуючись вимогами Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків з військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого наказом СБУ від 12 грудня 2002 року N 443, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 08 січня 2003 року за N 11/7332, провела за період з ___ ____________ 20__ р. до ___ _____________ 20__ р.
(спеціальне) розслідування нещасного випадку, що стався ____________________________________
_____________________________________________________________________________________
                             (зазначається місце події і кількість потерпілих, у тому числі зі смертельним наслідком)
_____________________________________________________________________________________ 

1. Відомості про потерпілого (потерпілих)

Прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, військове звання, посада, календарна вислуга років на даній посаді (за професією), час проходження навчання, інструктажу, перевірки знань з охорони праці, медичного огляду (профвідбору). Наслідки нещасного випадку.

У разі групових нещасних випадків зазначаються відомості окремо щодо кожного потерпілого.

Відомості про членів сім'ї, які перебувають на утриманні потерпілого, - прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, сімейні відносини, рід занять. Ці відомості можуть бути викладені у формі таблиці.

Відомості про членів сім'ї, батьків та утриманців потерпілого - прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, сімейні відносини, рід занять. Ці відомості можуть бути викладені у формі таблиці. Члени сім'ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця визначаються відповідно до Сімейного кодексу України, а утриманці - відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

2. Характеристика об'єкта та місця, де стався нещасний випадок

У стислій характеристиці об'єкта та місця, де стався нещасний випадок, наводяться відомості про проектний, затверджений та фактичний режим роботи об'єкта (устаткування) до настання нещасного випадку.

Описується стан об'єкта (дільниці), устаткування (конструкцій) і матеріалів, що застосовувалися перед нещасним випадком, а також дається висновок про їх відповідність нормативним вимогам.

Зазначається наявність аналогічних нещасних випадків, якщо вони раніше мали місце в підрозділі, органі, закладі СБУ.

Описується організація роботи з охорони праці в підрозділі, органі, закладі СБУ та її недоліки.

3. Обставини, за яких стався нещасний випадок

Описуються всі події, що відбувалися, та робота, що проводилася до настання нещасного випадку, хто керував роботою і які давав вказівки, дії потерпілого (потерпілих) та інших військовослужбовців, пов'язані з нещасним випадком.

Викладається послідовність подій, наводяться небезпечні та шкідливі виробничі фактори, які впливали на потерпілого, вказуються конкретно машина, інструмент, устаткування, експлуатація яких призвела до нещасного випадку, наявність небезпечних умов і небезпечні дії потерпілого або інших осіб.

4. Причини нещасного випадку

Наводяться основні технічні та організаційні причини нещасного випадку, включаючи перевищення граничнодопустимих норм небезпечних і шкідливих виробничих факторів, невідповідність та недостатність засобів колективного, індивідуального та медичного захисту встановленим чинним вимогам (якщо ці причини вплинули на подію). Після кожної причини вказується, які конкретні вимоги нормативно-правових актів, у тому числі з охорони праці, інструкцій з безпечного ведення робіт, посадових інструкцій були порушені (з посиланням на відповідні статті, розділи, пункти).

5. Заходи щодо усунення причин нещасного випадку

Запропоновані заходи повинні складатися із:

заходів щодо ліквідації наслідків нещасного випадку;

заходів щодо усунення безпосередніх причин нещасного випадку і запобігання подібним випадкам.

Ці заходи можуть бути викладені у вигляді таблиці або перелічені в тексті із зазначенням змісту заходів, термінів і посадових осіб, які відповідають за їх своєчасне виконання.

6. Висновок комісії

У цьому розділі зазначаються особи, у тому числі потерпілий, дії або бездіяльність яких призвели до нещасного випадку. Вказуються конкретні порушення нормативно-правових актів, у тому числі з охорони праці, посадових інструкцій тощо (із зазначенням статей, параграфів та пунктів).

Якщо порушення допущено військовослужбовцями іншого підрозділу, органу, закладу СБУ або сторонньою особою, цей факт обов'язково зазначається у цьому пункті.

Наприкінці даються пропозиції щодо притягнення до відповідальності осіб, з вини яких стався нещасний випадок. У висновку зазначається, що даний нещасний випадок підлягає (не підлягає) обліку, і про нього складається (не складається) акт за формою НВС-1 або НТВС.

Наприкінці акта робиться запис про зустріч членів комісії з розслідування з потерпілими або членами їх сімей, розгляд на місці питань надання соціальної і матеріальної допомоги, роз'яснення потерпілим та членам їх сімей прав відповідно до законодавства України.

7. Перелік матеріалів, що додаються

Голова комісії 

_____________
(підпис) 

___________________
(ініціали, прізвище) 

Члени комісії: 

_____________
(підпис) 

___________________
(ініціали, прізвище) 

(додаток 3 у редакції наказу Служби
 безпеки України від 18.10.2006 р. N 686
,
 із змінами, внесеними згідно з наказом Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

 

Зразок

ЖУРНАЛ
реєстрації потерпілих від нещасних випадків

у _________________________________
(найменування підрозділу, органу, закладу СБУ)
__________________________________

N з/п 

Дата і час події 

Прізвище, ім'я та по батькові потерпілого 

Посада (професія) 

Місце події (дільниця, об'єкт тощо) 

Обставини і причини нещасного випадку 

Наслідки нещасного випадку 

Заходи щодо запобігання подібним нещасним випадкам 

Відмітка про виконання заходів 

Дата видачі акта НВС-1 або НТВС і підпис особи, яка його одержала 

 1 

 2 

3  

4  

5  

6  

7  

8  

9  

10  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Примітка. Реєстраційний номер повинен відповідати номеру акта, що складається за формою НВС-1 або НТВС

 

Зразок

Форма НВС-3

 

Найменування органу,
підрозділу, закладу
__________________________

Дата та номер відправлення
__________________________ 

_________________________________
(найменування підрозділу, органу, закладу СБУ)

_________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові її керівника чи особи,
_________________________________
яким надсилається повідомлення, адреса) 

_____________________
(місце складання документа) 

"___" ____________ 20__ р. 

ПОВІДОМЛЕННЯ
про наслідки нещасного випадку

"___" ____________ 20__ р.

з ___________________________________________________________________
                                     (посада, військове звання, прізвище, ім'я по батькові потерпілого) 

(акт за формою НВС-1 або НТВС про нещасний випадок "___" ____________ 20__ р. N ___).

1. Діагноз за листком непрацездатності або довідкою лікувально-профілактичного закладу _________________________________________

2. Найменування лікувально-профілактичного закладу, що встановив діагноз
____________________________________________________________________

3. Наслідок нещасного випадку _________________________________________
                                                       (потерпілий одужав, установлено інвалідність I, II, III групи, помер)

4. Звільнено (за листком непрацездатності) від служби

з "___" ___________ 20__ р. до "___" ____________ 20__ р.

5. Тривалість тимчасової непрацездатності, робочих днів ___________________

6. Витрати підрозділу, органу, закладу СБУ внаслідок нещасного випадку:

6.1. Сума відшкодування витрат на виплату одноразової допомоги потерпілому (членам його сім'ї та утриманцям померлого), гривень ___

6.2. Сума відшкодування витрат потерпілому на медичну та соціальну допомогу, гривень ___

6.3. Сума відшкодування потерпілому моральної шкоди, гривень ___

6.4. Сума відшкодування витрат лікувальному закладу за лікування потерпілого, гривень ___

6.5. Інші витрати, гривень ___

6.6. Сумарні витрати, гривень ___

Начальник підрозділу, органу, закладу СБУ 

____________
(підпис) 

____________________
(прізвище, ім'я та по батькові) 

Начальник фінансового підрозділу, органу, закладу СБУ 

____________
(підпис) 

____________________
(прізвище, ім'я та по батькові) 

(печатка) 

  

  

 

Зразок

Форма НВС-4

СЛУЖБА БЕЗПЕКИ
УКРАЇНИ

ЦЕНТР ОХОРОНИ ПРАЦІ І ПОЖЕЖНО-ТЕХНІЧНОГО НАГЛЯДУ СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

  

___________________
(місце складання документа) 

"___" ____________ 20__ р. 

ПРИПИС N __

____________________________________________________________________
    (кому - посада, військове звання, ініціали, прізвище керівника підрозділу, органу, закладу СБУ) 

Мною ______________________________________________________________
                                                              (посада, військове звання, ініціали, прізвище) 

на підставі вивчення і перевірки матеріалів щодо нещасного випадку з
____________________________________________________________________
                                 (посада, військове звання, прізвище, ім'я та по батькові потерпілого) 

що стався "___" ____________ 20__ р. о ___ год. ___ хв.,

установлено:

1. Нещасний випадок з ________________________________________________
                                                                                      (ініціали, прізвище) 

стався ______________________________________________________________
                                           (стислий опис місця події із зазначенням небезпечних та  
______________________________________________________
                                                              шкідливих виробничих факторів) 

2. Обставини, за яких стався нещасний випадок ___________________________
____________________________________________________________________
  (послідовність події, дії потерпілого та інших осіб, причетних до цього нещасного випадку, тощо) 

3. Причини нещасного випадку _________________________________________
                                                                                 (зазначаються залежно від наявності, основні технічні, 
____________________________________________________________________
                                  організаційні і психофізіологічні причини нещасного випадку) 

4. Порушення вимог законодавства про охорону праці, що призвели до нещасного випадку ________________________________________________________
                       (зазначаються законодавчі та інші нормативні акти про охорону праці, що порушені, 
____________________________________________________________________
                                              з посиланням на конкретні пункти, статті тощо) 

5. Посадові особи підрозділу, органу, закладу СБУ і військовослужбовці (працівники), у тому числі потерпілий, які припустилися порушення вимог нормативних актів про охорону праці, унаслідок дій чи бездіяльності яких стався нещасний випадок
____________________________________________________________________
  (посада, військове звання, прізвище, ім'я, по батькові, місце служби, статті, пункти нормативних
                                                                        актів, що були порушені) 

Виходячи з наявності порушень законодавства про охорону праці, уважаю цей нещасний випадок таким, що пов'язаний з виконанням обов'язків військової служби.

На підставі статті 22 Закону України "Про охорону праці" пропоную скласти акт за формою НВС-1 і взяти цей нещасний випадок на облік.

________________________
(посада, військове звання) 

____________
(підпис) 

__________________
(ініціали, прізвище) 

(Печатка Інспекції) 

  

  

Припис одержав 

  

"___" ___________ 20__ р. 

________________________
(посада керівника підрозділу, органу, закладу СБУ)

____________
(підпис) 

__________________
(ініціали, прізвище) 

(додаток 6 із змінами, внесеними згідно з наказом Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

 

Зразок

_____________________
(місце складання документа) 

"___" ____________ 20__ р. 

ПОВІДОМЛЕННЯ
про нещасний випадок

Дата і час нещасного випадку.

Найменування підрозділу, органу, закладу СБУ.

Місце нещасного випадку і його стисла характеристика.

Відомості про потерпілого (потерпілих): прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, посада, військове звання, місце служби, календарна вислуга років на цій посаді, сімейний стан, характер травм.

Стислий опис обставин і ймовірні причини нещасного випадку.

Дата, час передачі інформації та прізвище особи, яка її передала.

 

(додаток 7 із змінами, внесеними згідно з наказом Центрального
 управління Служби безпеки України від 03.10.2014 р. N 636)

 

Зразок

_____________________
(місце складання документа) 

"___" ____________ 20__ р. 

ПРОТОКОЛ
огляду місця події нещасного випадку, що стався

"___" ____________ 20__ р. о ___ год. ___ хв.

з ___________________________________________________________________
                             (посада, військове звання, прізвище, ім'я та по батькові потерпілого) 

на _________________________________________________________________
                                                   (найменування підрозділу, органу, закладу СБУ) 

Комісія у складі ______________________________________________________

___________________________________________________
(посада, військове звання, прізвище, ініціали, місце служби) 

- голова комісії, 

членів комісії:

______________________
(ініціали, прізвище) 

_______________________
(посада, військове звання) 

______________________
(ініціали, прізвище) 

_______________________
(посада, військове звання) 

______________________
(ініціали, прізвище) 

_______________________
(посада, військове звання) 

у період з ___ години ___ хвилин "___" ____________ 20__ р.

до ___ години ___ хвилин "___" ____________ 20__ р.

оглянула місце нещасного випадку і встановила: __________________________
___________________________________________________________________

Голова комісії 

____________
(підпис) 

__________________
(ініціали, прізвище) 

Члени комісії: 

____________
(підпис) 

__________________
(ініціали, прізвище) 

____________
(підпис) 

__________________
(ініціали, прізвище) 

____________
(підпис) 

__________________
(ініціали, прізвище) 

 

Зразок

_________________________________
(найменування підрозділу, органу, закладу СБУ) 

  

_____________________
(місце складання документа) 

"___" ____________ 20__ р. 

ЕСКІЗ
місця нещасного випадку, що стався

"___" ____________ 20__ р. о ___ год. ___ хв.

з ___________________________________________________________________
                                        (посада, військове звання, прізвище, ім'я та по батькові) 

До події 

Після події 

Прив'язка до території підрозділу, органу, закладу СБУ - копія генплану з прив'язкою до запасних виходів 

Окремі місця, вузли, розрізи, характерні для події

Голова комісії 

____________
(підпис) 

__________________
(ініціали, прізвище) 

Члени комісії: 

____________
(підпис) 

__________________
(ініціали, прізвище) 

____________
(підпис) 

__________________
(ініціали, прізвище) 

____________
(підпис) 

__________________
(ініціали, прізвище) 

Ескіз склав __________________________________________________________
                                                           (посада, військове звання, прізвище, ім'я та по батькові) 

 

Зразок

____________________
(місце складання документа) 

"___" ____________ 20__ р. 

ПРОТОКОЛ
опитування потерпілих, свідків та інших осіб, причетних до нещасного випадку, що стався

"___" ____________ 200__ р. о ___ год. ___ хв.

з __________________________________________________________________
                                                       (посада, військове звання, прізвище, ім'я та по батькові) 

Прізвище, ім'я та по батькові ___________________________________________

Посада, військове звання ______________________________________________

Місце служби ________________________________________________________
                                                                       (підрозділ, орган, заклад СБУ) 

Домашня адреса _____________________________________________________

Про цей випадок розповів _____________________________________________

(У довільній формі викладається розповідь про подію, що розслідується. Після запису відомих опитуваному фактів йому ставляться запитання для уточнення).

Запитання:

Відповідь:

Запитання:

Відповідь:

Після закінчення запису запитань і відповідей протокол підписується в такому порядку:

"Протокол мною прочитано, записано з моїх слів правильно"

(дата, підпис, у дужках ініціали та прізвище).

"Опитування провів і протокол склав"

(ініціали, прізвище, посада та військове звання особи, уповноваженої комісією із спеціального розслідування нещасного випадку, її підпис, дата опитування).

 

Зразок

____________________
(місце складання документа) 

"___" ____________ 20__ р. 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
потерпілих, свідків та інших осіб, причетних до нещасного випадку, що стався

"___" ____________ 200__ р. о ___ год. ___ хв.

з __________________________________________________________________
                                (посада, військове звання, прізвище, ім'я та по батькові потерпілого) 

від _________________________________________________________________
                  (прізвище, ім'я та по батькові особи, що дає пояснення, її посада, місце служби) 

Домашня адреса _____________________________________________________

(У довільній формі дається пояснення відомих факторів, пов'язаних з подією, висловлюється думка щодо її обставин і причин. Указуються посадові особи, дії чи бездіяльність яких стали основною або супутньою причиною нещасного випадку, а також висловлюються пропозиції щодо запобігання подібним подіям).

Підпис і дата подання пояснювальної записки.

 

Начальник Інспекції технічного
і пожежного нагляду та охорони
праці СБУ Департаменту
забезпечення оперативно-службової
діяльності Служби безпеки України
 

 
 
 
 
А. Катещенок
 

Опрос