Идет загрузка документа (27 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Порядок оформления и выдачи лицензий на право импорта, экспорта спирта этилового, коньячного и плодового, алкогольных напитков и табачных изделий

Министерство экономики и по вопросам европейской интеграции Украины
Приказ от 29.11.2002 № 359
Утратил силу

Про внесення змін до Порядку оформлення та видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів

Наказ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
від 29 листопада 2002 року N 359

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
19 грудня 2002 р. за N 984/7272

Наказ втратив чинність
(згідно з наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
 від 17 липня 2019 року N 1219)

Відповідно до Закону України від 19.12.95 N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" НАКАЗУЮ:

1. Унести зміни до Порядку оформлення та видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 14.02.2002 N 42, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25.02.2002 за N 183/6471, виклавши його в редакції, що додається.

2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Стеценка В. О.

 

Міністр економіки та з питань
європейської інтеграції України 

 
О. Шлапак
 

ПОГОДЖЕНО: 

 

Т. в. о. Голови Державного
комітету з питань регуляторної
політики та підприємництва

 
 
В. Загородній
 

 

ПОРЯДОК
оформлення та видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів

Цей Порядок визначає механізм розгляду та видачі ліцензій на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів у Міністерстві економіки та з питань європейської інтеграції України.

1. Загальні положення

1.1. Ліцензії на право імпорту, експорту алкогольних напоїв та тютюнових виробів видаються суб'єктам підприємницької діяльності, зареєстрованим в установленому порядку, незалежно від форми власності.

1.2. Ліцензії на право імпорту, експорту спирту етилового і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового видаються лише державним підприємствам або організаціям, спеціально уповноваженим на це Кабінетом Міністрів України; ліцензії на право імпорту, експорту спирту коньячного видаються лише спеціалізованим коньячним підприємствам, перелік яких затверджено Кабінетом Міністрів України.

1.3. Ліцензії на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів видаються Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України за згодою Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України.

1.4. Ліцензія на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, імпорту, експорту алкогольних напоїв, імпорту, експорту тютюнових виробів видається окремо на кожний вид зовнішньоекономічної діяльності.

1.5. У разі надання повноважень Кабінетом Міністрів України підприємствам - виробникам спирту етилового, коньячного, плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового проводити його реалізацію на експорт або через оптову торгівлю українським споживачам ці підприємства в межах обсягів власного виробництва звільняються від плати за ліцензію на експорт цієї продукції.

2. Порядок видачі ліцензії

2.1. Для одержання ліцензії подаються такі документи:

заява про одержання ліцензії на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів згідно із зразком (додаток 1);

копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності (далі - заявник), засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа;

копія документа, що підтверджує спеціальні повноваження, надані Кабінетом Міністрів України державному підприємству або організації для здійснення імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, засвідчена підписом керівника, скріпленим печаткою підприємства (у разі подання документів для одержання ліцензії на здійснення цих операцій).

2.2. Суб'єкти підприємницької діяльності України відповідають за достовірність документів, поданих до Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України.

2.3. Заява про одержання ліцензії та документи для оформлення ліцензій (далі - документи) подаються Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції України уповноваженою особою заявника або надсилаються рекомендованим листом.

Заява про одержання ліцензії та додані до неї документи приймаються особисто фахівцями управління нетарифного регулювання та контрактного обліку у спеціально визначеному приміщенні в установлений час згідно з описом документів, що додаються до заяви про одержання ліцензії згідно із зразком (додаток 2), копія якого видається заявнику з відміткою про дату прийняття заяви та документів і підписом особи, яка їх прийняла.

2.4. Під час прийняття документів здійснюється їх перевірка на комплектність та первинна реєстрація. На документах ставиться відбиток спеціальної номерної печатки "Для реєстрації" із зазначенням дати приймання документів та вхідного номера і вноситься відповідний запис у журнал реєстрації.

Заява про одержання ліцензії передається для загальної реєстрації в управління документального забезпечення Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України.

2.5. Розгляд документів для видачі ліцензій здійснюється управлінням нетарифного регулювання та контрактного обліку за участю управління контролю за зовнішньоекономічною діяльністю департаменту торговельних обмежень та контролю за зовнішньоекономічною діяльністю, управління правового забезпечення зовнішньоекономічної політики. Зазначеними управліннями згідно з цим Порядком та в межах своєї компетенції здійснюється розгляд документів з таких питань:

управлінням нетарифного регулювання та контрактного обліку супроводжується проходження документів, узагальнюються висновки відповідних управлінь та проводиться оформлення та видача ліцензій або готується мотивована відмова у видачі ліцензії;

управлінням правового забезпечення зовнішньоекономічної політики розглядаються документи на відповідність їх чинному законодавству України;

управлінням контролю за зовнішньоекономічною діяльністю розглядаються документи про плату за ліцензію.

2.6. Термін розгляду документів у кожному управлінні не повинен перевищувати одного робочого дня.

2.7. За умови позитивних висновків управлінь документи надсилаються (або передаються кур'єром) Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації для одержання згоди на видачу ліцензії.

2.8. Рішення про видачу або відмову у видачі ліцензії приймається Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України не пізніше 10 календарних днів з дня одержання зазначених у цьому порядку документів.

2.9. Оформлення та видача ліцензій здійснюються на підставі поданої заявником копії платіжного доручення (з відміткою банку про сплату) про перерахування до Державного бюджету України річної плати за ліцензію та довідки відповідного фінансового органу про фактичне надходження коштів до Державного бюджету України.

2.10. Ліцензії підписуються державними секретарями Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України або їх заступниками.

2.11. Видача ліцензії здійснюється за наявності належним чином оформленого доручення на її одержання та документа, що засвідчує особу.

2.12. Рішення про відмову у видачі ліцензії може бути прийняте в разі:

невідповідності поданих документів чинному законодавству України;

порушення заявником законодавства України у сфері зовнішньоекономічної діяльності;

неодержання згоди на видачу ліцензії від Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України.

2.13. Рішення про відмову у видачі ліцензії має бути оформлене письмово на підставі висновків управлінь Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України і Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України, якими здійснювався розгляд документів для видачі ліцензій.

У разі відмови у видачі ліцензії термін розгляду документів переривається до внесення заявником доопрацьованих документів або відповідних обґрунтувань.

Приймання доопрацьованих документів здійснюється відповідно до пункту 2.4 цього Порядку.

2.14. Заявник має право оскаржити відмову у видачі ліцензії в порядку, визначеному чинним законодавством України.

3. Положення про дію ліцензії

3.1. Ліцензії видаються терміном на 5 років, а плата за ліцензії справляється щорічно і зараховується до Державного бюджету України згідно з чинним законодавством.

3.2. Відмітка про внесення плати за ліцензію за наступний рік проставляється на зворотному боці оригіналу ліцензії.

Відмітка про внесення чергового платежу проставляється на підставі таких документів:

листа-звернення;

копії платіжного доручення (з відміткою банку про сплату) про перерахування до бюджету річної плати за ліцензію;

довідки відповідного фінансового органу про фактичне надходження коштів до бюджету.

У разі несвоєчасної сплати чергового платежу дія ліцензії призупиняється.

3.3. Дія ліцензії вважається призупиненою з моменту одержання суб'єктом підприємницької діяльності відповідного письмового розпорядження, надісланого рекомендованим листом.

Дія ліцензії поновлюється з моменту зарахування відповідного чергового платежу за ліцензію до бюджету.

3.4. Ліцензія анулюється на підставі:

заяви суб'єкта підприємницької діяльності;

рішення про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності;

несплати чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів від моменту призупинення дії ліцензії;

рішення суду про встановлення факту незаконного використання суб'єктом підприємницької діяльності марок акцизного збору (стосовно імпортерів);

рішення суду про встановлення факту торгівлі суб'єктом підприємницької діяльності алкогольними напоями або тютюновими виробами без марок акцизного збору України;

рішення суду про встановлення факту переміщення суб'єктом підприємницької діяльності алкогольних напоїв або тютюнових виробів поза митним контролем.

3.5. Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб'єктом підприємницької діяльності письмового розпорядження про її анулювання.

3.6. Розпорядження про призупинення дії або анулювання ліцензії підписуються посадовими особами, які мають право підпису ліцензій.

3.7. У разі зміни відомостей, зазначених у виданій суб'єкту підприємницької діяльності ліцензії (за винятком змін, пов'язаних з реорганізацією суб'єкта підприємницької діяльності), Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України на підставі заяви суб'єкта підприємницької діяльності протягом трьох робочих днів видає суб'єкту підприємницької діяльності ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.

3.8. У разі втрати або пошкодження ліцензії Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України на підставі заяви суб'єкта підприємницької діяльності протягом трьох робочих днів видає суб'єкту підприємницької діяльності дублікат ліцензії. Строк дії дубліката ліцензії не може перевищувати строку дії, зазначеного у втраченій або пошкодженій ліцензії.

За видачу дубліката ліцензії справляється плата в розмірі 1700 гривень, яка зараховується до бюджету згідно з чинним законодавством.

 

Заступник керівника департаменту -
 начальник управління нетарифного
регулювання та контрактного обліку

 
 
В. Богданов
 

 

ЗАЯВА
про одержання ліцензій на право імпорту, експорту спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів

Заявник _________________________________________________________
                                                                        (назва юридичної особи)
________________________________________________________________
                                                   (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи -
________________________________________________________________
                                                      суб'єкта підприємницької діяльності)
________________________________________________________________
                                                         (місцезнаходження, телефон, факс,
________________________________________________________________
                                                         місце проживання фізичної особи)
________________________________________________________________
                                      (місце реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності) 

Ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ ______________________________

Поточний рахунок у національній валюті N ___________________________

Поточний валютний рахунок N _____________________________________
в установах банку ______________________________ МФО _____________
в особі __________________________________________________________
                    (прізвище, ім'я, по батькові керівника юридичної особи, серія, номер паспорта,
_________________________________________________________________
                                              коли і ким виданий для фізичної особи -
_________________________________________________________________
                                                 суб'єкта підприємницької діяльності) 
просить видати ліцензію на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів (потрібне підкреслити) за кодами згідно з УКТ ЗЕД
________________________________________________________________.

З умовами і вимогами щодо видачі ліцензій, а також із нормативно-правовими актами, які регулюють підприємницьку діяльність у сфері, щодо якої подається заява, ознайомлений.

До заяви додані такі документи:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

________________________________________________
(посада, підпис, прізвище, ім'я, по батькові особи, що подає заяву)

тел. _____________

                                            М. П. 

 

_________________________________________________________
(керівник підприємства                      підпис                     прізвище, ім'я, по батькові)

 

Заступник керівника департаменту -
начальник управління нетарифного
регулювання та контрактного обліку 

 
 
В. Богданов
 

 

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ

ДЕПАРТАМЕНТ ТОРГОВЕЛЬНИХ ОБМЕЖЕНЬ ТА КОНТРОЛЮ ЗА ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ

ОПИС
документів, що додаються до заяви про одержання ліцензії

на _____________________________________________________________
                                                                            (вид діяльності)
від _____________________________________________________________
                                                           (назва суб'єкта господарювання) 

Дата і номер реєстрації заяви "___" ____________ 200_ р. N _____

Найменування документа 

Кількість аркушів у документі 

Відмітка про наявність документів (наявні "+", відсутні "-") 

Примітка 

Заява про одержання ліцензії на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів  

  

  

  

Копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності, засвідчена нотаріально або органом, який видав  

  

  

  

Копія платіжного доручення (з відміткою банку про сплату) про перерахування до Державного бюджету України річної плати за ліцензію 

  

  

  

Довідка відповідного фінансового органу про фактичне надходження коштів до Державного бюджету України 

  

  

  

Копія документа, що підтверджує спеціальні повноваження, надані Кабінетом Міністрів України державному підприємству здійснювати імпорт, експорт спирту етилового, коньячного і плодового, засвідчена підписом керівника і скріплена печаткою підприємства 

  

  

  

Лист-звернення заявника 

  

  

  

  

  

  

  

 

Прийняв

_____________
(цифрами)

документів 

______________________
(підпис відповідальної особи) 

______________________
(розшифрування підпису) 

Дата "___" ____________ 200_ р.

 

 

Заступник керівника департаменту -
начальник управління нетарифного
регулювання та контрактного обліку 

 
 
В. Богданов
 

Опрос