Идет загрузка документа (61 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке лицензирования импорта товаров в Украину, являющихся объектом применения специальных мер

Министерство экономики и по вопросам европейской интеграции Украины
Порядок, Приказ, Инструкция от 01.08.2002 № 232
редакция действует с 26.06.2015

Про порядок ліцензування імпорту товарів в Україну, які є об'єктом застосування спеціальних заходів

Наказ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
від 1 серпня 2002 року N 232

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
21 серпня 2002 р. за N 685/6973

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказами Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
 від 3 січня 2003 року N 5
,
 від 24 квітня 2003 року N 107
,
 від 26 лютого 2004 року N 73
,
 
наказами Міністерства економіки України
від 6 вересня 2007 року N 295
,
 від 5 лютого 2009 року N 76
,
 від 22 квітня 2009 року N 357
,
 
наказами Міністерства економічного розвитку і торгівлі України
 від 12 вересня 2011 року N 51
,
 від 28 вересня 2011 року N 65
,
 від 7 листопада 2011 року N 204
,
 від 26 травня 2015 року N 538

(У тексті наказу та Порядку, затвердженого цим наказом,  слова "управління нетарифного регулювання та контрактного обліку" в усіх відмінках замінено словами "управління нетарифного регулювання" у відповідному відмінку згідно з наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 26 лютого 2004 року N 73)

Відповідно до Закону України "Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити:

Порядок ліцензування імпорту товарів в Україну, щодо якого застосовуються спеціальні заходи згідно з рішеннями Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (додається);

Інструкцію з оформлення спеціальних ліцензій (додається);

Інструкцію з оформлення заявки на спеціальну ліцензію (додається).

2. Покласти функції з видачі спеціальних ліцензій на імпорт товарів в Україну на відділ нетарифного регулювання.

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства економіки України від 06.09.2007 р. N 295)

3. Відділу нетарифного регулювання щомісячно надавати департаменту взаємодії з СОТ та торговельного захисту інформацію про оформлені спеціальні ліцензії на імпорт товарів в Україну, які є об'єктом застосування спеціальних заходів згідно з рішеннями Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі.

(абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 26.05.2015 р. N 538)

Відділу інструментів регулювання зовнішньоекономічної діяльності щомісячно надавати департаменту взаємодії з СОТ та торговельного захисту інформацію щодо фактичного ввезення продукції, яка є об'єктом застосування спеціальних заходів, згідно з даними, що надаються Державною фіскальною службою України.

(абзац другий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 26.05.2015 р. N 538)

(пункт 3 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства економіки України від 06.09.2007 р. N 295
,
 у редакції наказу Міністерства
 економіки України від 05.02.2009 р. N 76
,
 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 28.09.2011 р. N 65)

4. Управлінню торговельних обмежень та недобросовісної конкуренції разом з управлінням правового забезпечення зовнішньоекономічної політики подати цей наказ на державну реєстрацію Міністерству юстиції України в установлений законодавством термін.

5. Управлінню торговельних обмежень та недобросовісної конкуренції після державної реєстрації цього наказу довести його до відома Державної митної служби України, Міністерства економіки Автономної Республіки Крим, відповідних підрозділів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

6. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 14.10.99 N 787 "Про заходи МЗЕЗторгу України щодо виконання Закону України "Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.11.99 за N 759/4052.

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Стеценка В. О.

 

Виконуючий обов'язки Міністра
економіки та з питань європейської
інтеграції України
 

 
 
В. Першин
 

 

ПОРЯДОК
ліцензування імпорту в Україну, щодо якого застосовуються спеціальні заходи згідно з рішеннями Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі

(У тексті слова "Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України", "управління нетарифного регулювання", "управління моніторингу зовнішньої торгівлі", "управління правового забезпечення зовнішньоекономічної політики", "управління контролю за зовнішньоекономічною діяльністю" в усіх відмінках замінено відповідно словами "Міністерство економіки України", "відділ нетарифного регулювання", "відділ моніторингу зовнішньої торгівлі", "відділ правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності", "відділ контролю за зовнішньоекономічною діяльністю" у відповідному відмінку згідно з наказом Міністерства економіки України від 6 вересня 2007 року N 295)

(У тексті Порядку слова "відділ контролю за зовнішньоекономічною діяльністю" в усіх відмінках замінено словами "відділ державного регулювання зовнішньоторговельних операцій" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства економіки України від 5 лютого 2009 року N 76)

(У тексті Порядку слова "Міністерство економіки України", "департамент державного контролю та регулювання зовнішньоекономічної діяльності", "відділ моніторингу зовнішньої торгівлі", "відділ державного регулювання зовнішньоторговельних операцій" у всіх відмінках замінено відповідно словами "Міністерство економічного розвитку і торгівлі України", "департамент зовнішньоекономічної діяльності", "відділ прогнозування та моніторингу зовнішньої торгівлі", "відділ державного регулювання зовнішньоекономічних операцій" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 28 вересня 2011 року N 65)

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок визначає механізм ліцензування імпорту в Україну товарів, щодо яких застосовуються спеціальні заходи згідно з відповідними рішеннями Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (далі - Комісія).

1.2. Дія цього Порядку поширюється на всіх імпортерів товару, щодо якого застосовані спеціальні заходи згідно з рішеннями Комісії.

1.3. Спеціальні ліцензії видаються на імпорт в Україну товарів, щодо яких застосовуються спеціальні заходи згідно з рішеннями Комісії.

1.4. Обсяг спеціальної квоти встановлюється на квотовий період та не може перевищувати обсяг, визначений відповідним рішенням Комісії.

1.5. Квотовий період та особливості розподілу квоти протягом квотового періоду визначаються відповідним рішенням Комісії.

1.6. Якщо обсяг спеціальної квоти за квотовий період використаний не повністю, то допускається перенесення його на наступний квотовий період залишку в межах 6 відсотків обсягу, установленого для квотового періоду, якщо інше не передбачене відповідним рішенням Комісії.

1.7. Заяви щодо перенесення залишків спеціальної квоти можуть подаватися протягом перших 30 днів наступного квотового періоду.

1.8. Термін дії спеціальної ліцензії на митній території України - 90 днів від дати її підписання, крім випадків, коли закінчується відповідний квотовий період.

1.9. Якщо суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності України за отриманою спеціальною ліцензією у вказаний у ній термін не імпортував встановленого обсягу товару, то відповідно до підпунктів 1.8 та 2.3 цього Порядку та за підтвердженням митного органу щодо фактичного обсягу імпорту цього товару та його залишку за цією спеціальною ліцензією Міністерство економічного розвитку і торгівлі України видає нову ліцензію на залишок цього товару.

(пункт 1 доповнено підпунктом 1.9 згідно з наказом
 Міністерства економіки України від 22.04.2009 р. N 357)

2. Порядок розгляду заяви про видачу спеціальної ліцензії (ліцензій)

2.1. Право на подання заяви мають імпортери товару, щодо якого застосовані спеціальні заходи згідно з рішеннями Комісії.

Приймання заявок на імпорт товару розпочинається за 14 робочих днів до першого дня відповідного квотового періоду.

(підпункт 2.1 пункту 2 доповнено абзацом другим згідно з наказом
 Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
 від 24.04.2003 р. N 107)

2.2. Приймання заяви здійснюється в установлений час та в спеціально визначеному керівництвом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України приміщенні фахівцями відділу нетарифного регулювання.

2.3. Для оформлення спеціальних ліцензій подаються такі документи:

лист-звернення щодо оформлення спеціальної ліцензії, у якому заявник зобов'язується сплатити державний збір за її оформлення;

заявка на спеціальну ліцензію, оформлена належним чином;

копія контракту з додержанням вимог рішення Комісії, а також усі додатки і специфікації до нього, засвідчені в установленому порядку керівником суб'єкта підприємницької діяльності;

копія свідоцтва про державну реєстрацію, засвідчена керівником підприємства в установленому порядку;

копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера платника податку;

оригінал сертифіката про проходження товару, виданого уповноваженими органами країни експорту, та його копія;

(абзац сьомий підпункту 2.3 пункту 2 в редакції наказу Міністерства
 економіки та з питань європейської інтеграції України від 03.01.2003 р. N 5)

акт експертизи товару, виданий Торгово-промисловою палатою України або регіональною торгово-промисловою палатою, з визначенням коду товару згідно з УКТ ЗЕД.

2.4. У разі невідповідності поданої заявки умовам контракту та (або) подання заявки не в установленій формі та (або) неподання повного комплекту документів, зазначених у пункті 2.3 цього Порядку, заявка повертається заявнику.

2.5. Днем подання заявки вважається день її реєстрації в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, що підтверджується відповідним записом у журналі реєстрації.

2.6. Загальний обсяг заявок від одного імпортера на одержання спеціальних ліцензій в межах установлених квот не повинен перевищувати 35 відсотків обсягу квотового періоду або іншого періоду, якщо це передбачено відповідним рішенням Комісії.

(підпункт 2.6 пункту 2 в редакції наказу Міністерства економіки
 та з питань європейської інтеграції України від 24.04.2003 р. N 107)

2.7. Розгляд заяви здійснюється відділом нетарифного регулювання за участю відділу інструментів регулювання зовнішньоекономічної діяльності, відділу правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності та відділу державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України під час розгляду заяви отримує інформацію щодо відповідності контрактних цін існуючій кон'юнктурі ринку товарів від державного підприємства "Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків" або інших спеціалізованих державних підприємств, установ і організацій, визначених Кабінетом Міністрів України.

(пункт 2.7 у редакції наказу Міністерства економічного
 розвитку і торгівлі України від 26.05.2015 р. N 538)

2.8. Відділи, зазначені в пункті 2.7 цього Порядку, у межах своєї компетенції розглядають заяви, зокрема контракти, з таких питань:

(абзац перший пункту 2.8 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства економіки України від 06.09.2007 р. N 295)

відділ інструментів регулювання зовнішньоекономічної діяльності - щодо належного використання встановленого обсягу спеціальної квоти та здійснює контроль за використанням індивідуальних обсягів спеціальної квоти для відповідних держав;

(абзац другий пункту 2.8 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 26.05.2015 р. N 538)

відділ правового забезпечення зовнішньоекономічної діяльності - щодо відповідності умов контракту чинному законодавству України;

відділ державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності - щодо застосування до суб'єктів підприємницької діяльності України та іноземних суб'єктів спеціальних санкцій згідно із статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність", а також щодо відповідності платіжних умов контракту чинному законодавству України;

(абзац четвертий пункту 2.8 із змінами, внесеними згідно з наказом
 Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 26.05.2015 р. N 538)

Абзац п'ятий пункту 2.8 виключено

(згідно з наказом Міністерства економічного
 розвитку і торгівлі України від 26.05.2015 р. N 538
,
у зв'язку з цим абзац шостий вважати абзацом п'ятим
)

відділ нетарифного регулювання - щодо приймання документів на оформлення спеціальних ліцензій, узагальнення висновків фахівців відповідних відділів, оформлення та видачі спеціальних ліцензій або підготовки мотивованої відмови у видачі.

(абзац п'ятий пункту 2.8 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства економіки України від 06.09.2007 р. N 295)

2.9. При подачі документів заявнику повідомляється про можливість забезпечення його імпортною квотою в обсязі, зазначеному в заявці на спеціальну ліцензію.

(підпункт 2.9 пункту 2 доповнено новим абзацом першим згідно з
 наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
 від 03.01.2003 р. N 5)

Якщо на момент надходження заявки відомо, що вичерпано встановлений обсяг спеціальної квоти (індивідуальний обсяг спеціальної квоти для відповідної держави), приймання та реєстрація заявок не здійснюється. Про факт вичерпання обсягу спеціальної квоти (індивідуального річного обсягу спеціальної квоти для відповідної держави) в усній формі повідомляється заявник, письмово заявник інформується тільки на подане в письмовій формі прохання.

2.10. Оригінал сертифіката про походження товару, виданого уповноваженими органами країни експорту, повертається заявнику разом з оформленою ліцензією.

(пункт 2 доповнено підпунктом 2.10 згідно з наказом
 Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
 від 03.01.2003 р. N 5
,
 підпункт 2.10 пункту 2 в редакції наказу Міністерства економіки
 та з питань європейської інтеграції України від 24.04.2003 р. N 107)

3. Порядок видачі спеціальної ліцензії (ліцензій)

3.1. Спеціальна ліцензія оформляється та видається в порядку, передбаченому статтями 16, 18 Закону України "Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну", відповідним рішенням Комісії, цим Порядком.

(підпункт 3.1 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства економіки України від 05.02.2009 р. N 76)

3.2. Рішення про видачу або про відмову у видачі спеціальної ліцензії приймається протягом 15 робочих днів з дати реєстрації Міністерством економічного розвитку і торгівлі України заявки.

3.3. У зв'язку з квотуванням імпорту в Україну товару, що є об'єктом спеціальних заходів, заявки розглядаються Міністерством економічного розвитку і торгівлі України в порядку їх надходження, який установлюється згідно з датами реєстрації таких заявок.

3.4. Підпункт 3.4 пункту 3 виключено

(згідно з наказом Міністерства
 економіки України від 05.02.2009 р. N 76,
у зв'язку з цим підпункти 3.5 - 3.14
 уважати відповідно підпунктами 3.4 - 3.13)

3.4. Право підпису спеціальних ліцензій або листів з відмовою у видачі спеціальних ліцензій мають перший заступник Міністра, заступник Міністра - керівник апарату, заступник Міністра згідно з розподілом обов'язків, директор департаменту регулювання зовнішньоекономічної діяльності або особа, яка його заміщує.

(пункт 3.4 в редакції наказу Міністерства економіки та з
 питань європейської інтеграції України від 26.02.2004 р. N 73
,
 
наказів Міністерства економіки України
 від 06.09.2007 р. N 295
,
 від 05.02.2009 р. N 76
,
 наказу Міністерства економічного
 розвитку і торгівлі України від 07.11.2011 р. N 204
,
 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 26.05.2015 р. N 538)

3.5. Спеціальна ліцензія, підписана відповідальною особою, засвідчується відповідною печаткою.

3.6. Видача заявнику спеціальної ліцензії здійснюється відділом нетарифного регулювання.

3.7. Видача спеціальної ліцензії здійснюється тільки за наявності документа, що підтверджує сплату державного збору за видачу ліцензії в розмірі, установленому постановою Кабінету Міністрів України від 18.05.2005 N 362 "Про встановлення розміру збору за видачу експортних (імпортних) ліцензій".

(пункт 3.7 у редакції наказу Міністерства
 економіки України від 06.09.2007 р. N 295)

3.8. Спеціальна ліцензія видається в одному примірнику.

3.9. Спеціальна ліцензія є підставою для митного оформлення товарів протягом терміну її дії відповідно до пункту 1.8 цього Порядку.

3.10. Спеціальна ліцензія не підлягає передачі іншим особам.

3.11. Оригінал спеціальної ліцензії, який одержав заявник, та оригінал сертифіката про походження товару додаються до вантажної митної декларації та є підставою для пропуску через митницю товару, що є об'єктом застосування спеціальних заходів.

3.12. Рішення про відмову у видачі спеціальної ліцензії має бути мотивованим і надсилатися заявнику в письмовій формі. Рішення про відмову у видачі спеціальної ліцензії приймається в разі:

невідповідності поданих документів законодавству України;

установлення, що встановлений обсяг спеціальної квоти (індивідуальний обсяг спеціальної квоти) вичерпано;

застосування до суб'єкта підприємницької діяльності України або до його іноземного контрагента спеціальної санкції у вигляді тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності відповідно до статті 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність".

(абзац четвертий підпункту 3.12 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 наказом Міністерства економіки України від 05.02.2009 р. N 76)

3.13. Рішення Міністерства економічного розвитку і торгівлі України про відмову у видачі спеціальної ліцензії може бути оскаржено заявником у встановленому чинним законодавством порядку.

 

Керівник департаменту
торговельних обмежень та контролю
за зовнішньоекономічною діяльністю
 

 
 
І. Веремій
 

 

ІНСТРУКЦІЯ
з оформлення спеціальних ліцензій

(У тексті та додатку до Інструкції слова "Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України" в усіх відмінках замінено словами "Міністерство економіки України" у відповідному відмінку згідно з наказом Міністерства економіки України від 6 вересня 2007 року N 295)

Ця Інструкція визначає єдиний порядок оформлення спеціальних ліцензій.

1. Спеціальні ліцензії оформляються згідно з встановленою формою, що додається.

2. Спеціальні ліцензії мають бути виготовлені друкарським способом. Скорочення слів повинно відповідати вимогам чинних стандартів України.

3. Назви реквізитів та їх коди повинні відповідати загальноукраїнським класифікаторам техніко-економічної інформації (ЗКТЕІ).

4. Коди реквізитів, що підлягають обробленню засобами обчислювальної техніки, розміщуються праворуч від назви.

5. У реквізиті 1 зазначається повна назва імпортера товару, щодо якого застосовані спеціальні заходи згідно з рішеннями Комісії, його місцезнаходження, номер телефону, телефаксу, код згідно з ЄДРПОУ, номери рахунків та банки (повна назва банку, місцезнаходження, МФО або прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання, номер телефону та ідентифікаційний номер платника податку (далі - заявник).

6. У реквізиті 2 - вхідний номер та дата реєстрації.

(Інструкцію доповнено новим пунктом 6 згідно з наказом
 Міністерства економіки України від 05.02.2009 р. N 76,
у зв'язку з цим пункти 6 - 25
 уважати відповідно пунктами 7 - 26)

7. У реквізиті 3 - назва суб'єкта підприємницької діяльності - споживача товару та його місцезнаходження.

8. У реквізиті 4 - продавець товару та його місцезнаходження.

9. У реквізиті 5 - десятизначний код імпортного товару згідно з УКТ ЗЕД.

10. У реквізиті 6 - одиниця виміру імпортного товару та її код згідно з УКТ ЗЕД.

11. У реквізиті 7 - загальний обсяг імпортного товару.

12. У реквізиті 8 - вартість імпортного товару в тисячах доларів США.

13. Реквізит 10 - заповнюється за наявності.

(Інструкцію доповнено новим пунктом 13 згідно з наказом
 Міністерства економіки України від 05.02.2009 р. N 76,
у зв'язку з цим пункти 13 - 26
 уважати відповідно пунктами 14 - 27)

14. У реквізиті 9 - вартість імпортного товару у валюті контракту.

15. У реквізиті 11 - назва країни, куди буде поставлено товар, і цифровий код згідно із ЗУККС: Україна 804.

16. У реквізиті 12 - повне або скорочене найменування країни, на території якої розташований суб'єкт підприємницької діяльності - продавець товару, що є контрагентом згідно з контрактом, і код країни згідно із ЗУККС.

17. У реквізиті 13 - назва країни - виробника товару та її код згідно із ЗУККС.

18. У реквізиті 14 - базисні умови поставок відповідно до контракту та правил "Інкотермс".

(пункт 18 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 12.09.2011 р. N 51)

19. У реквізиті 15 - валюта контракту та її код.

20. У реквізиті 16 - валюта розрахунку та її код.

21. У реквізиті 17 - назва митниці та її код.

22. У реквізиті 18 - назва характеру угоди, умови розрахунку та код операції.

23. У реквізиті 19 - номер та дата контракту, відповідно до якого оформлюється спеціальна ліцензія, дати та номери нормативних документів, згідно з якими застосовуються спеціальні заходи.

24. У реквізиті 20 - прізвище, ім'я та по батькові керівника заявника, посада, дата, підпис та засвідчується печаткою або прізвище, ім'я, по батькові заявника, дата, підпис.

25. У реквізиті 21 - прізвище, ім'я та по батькові, посада уповноваженої особи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, що підписує спеціальну ліцензію, дата, підпис, а також засвідчується печаткою.

(пункт 25 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 28.09.2011 р. N 65)

26. У реквізиті 22 - особливі умови митного оформлення імпортного товару, номери спеціальних ліцензій, що раніше були видані суб'єкту в рахунок зазначеного контракту, номер та дата сертифіката про походження товару.

27. Номер спеціальної ліцензії має 15 знаків та формується таким чином:

перші шість цифр 

- код Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

сьома цифра 

- остання цифра року; 

восьма - дев'ята цифри 

- букви СП, що свідчать про спеціальну ліцензію; 

десята - п'ятнадцята цифри 

- порядковий номер спеціальної ліцензії. 

(пункт 27 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 28.09.2011 р. N 65)

 

Керівник департаменту
торговельних обмежень та контролю
за зовнішньоекономічною діяльністю 

 
 
І. Веремій 

 

Спеціальна ліцензія N

Дійсна до ____ року (включно)

Заява N  

від ____ р.  

1. Заявник, місцезнаходження

Код згідно з ЄДРПОУ

Телефон (   )                       Факс (   ) 
Р/р
-
В/р

2. Вхідний номер            Дата реєстрації
                                                     . .  р. 

3. Споживач товару,
місцезнаходження 

4. Продавець, місцезнаходження  

5. Код згідно з УКТ ЗЕД  

6. Одиниці виміру 

7. Кількість 

8. Вартість (тис. доларів США) 

9. Вартість (валюта контракту) 

10. Додаткове найменування 

 

 

 

 

 

 

11. Країна призначення
12. Країна експорту
13. Країна походження 

14. Базисні умови поставки
15. Валюта контракту
16. Валюта платежу 

17. Митниця 

18. Характер угоди 

19. Підстава для запиту спеціальної ліцензії
 

20. П. І. Б. Керівника заявника
Посада
Підпис та печатка
Дата . . р.

існують  

21. Міністерство, що видало ліцензію
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
П. І. Б.
Посада
Підпис
М. П. Дата . . р.  

22. Особливі умови
 

 

Керівник департаменту
торговельних обмежень та контролю
за зовнішньоекономічною діяльністю 

 
 
І. Веремій
 

(додаток із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 28.09.2011 р. N 65)

 

ІНСТРУКЦІЯ
з оформлення заявки на спеціальну ліцензію

Ця Інструкція визначає єдиний порядок оформлення заявки на спеціальну ліцензію і розрахована на імпортерів товару, щодо якого застосовані спеціальні заходи згідно з рішеннями Комісії (далі - заявник).

1. Заявка на спеціальну ліцензію оформляється згідно з установленою формою, що додається.

2. Назви реквізитів та їх коди повинні відповідати загальноукраїнським класифікаторам техніко-економічної інформації (ЗКТЕІ).

3. Коди реквізитів, що підлягають обробленню засобами обчислювальної техніки, розміщуються праворуч від назви.

4. У реквізиті 1 зазначається повна назва, місцезнаходження заявника, номер телефону, телефаксу, код згідно з ЄДРПОУ, номери рахунків та банки заявника (повна назва банку, місцезнаходження, МФО) або прізвище, ім'я, по батькові, місце постійного проживання, телефон, ідентифікаційний номер платника податку.

5. Реквізит 2 - заявником не заповнюється.

(Інструкцію доповнено новим пунктом 5 згідно з наказом
 Міністерства економіки України від 05.02.2009 р. N 76,
у зв'язку з цим пункти 5 - 22
 уважати відповідно пунктами 6 - 23)

6. У реквізиті 3 - назва суб'єкта підприємницької діяльності - споживача товару та його місцезнаходження або прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання, ідентифікаційний номер платника податку.

7. У реквізиті 4 - назва іноземного суб'єкта підприємницької діяльності - продавця товару, що є контрагентом згідно з контрактом, та його місцезнаходження.

8. У реквізиті 5 - десятизначний код імпортного товару згідно з УКТ ЗЕД.

9. У реквізиті 6 - одиниця виміру імпортного товару та її код згідно з УКТ ЗЕД.

10. У реквізиті 7 - загальний обсяг імпортного товару.

11. У реквізиті 8 - вартість імпортного товару в тисячах доларів США. У разі якщо вартість контракту визначається у валюті іншій, ніж долари США, зазначається вартість цього імпортного товару в доларах США, яка обчислюється з використанням офіційного валютного курсу Національного банку України на дату подання заяви.

12. Реквізит 10 - заповнюється за наявності.

(Інструкцію доповнено новим пунктом 12 згідно з наказом
 Міністерства економіки України від 05.02.2009 р. N 76,
у зв'язку з цим пункти 12 - 23
 уважати відповідно пунктами 13 - 24)

13. У реквізиті 9 - вартість імпортного товару у валюті контракту.

14. У реквізиті 11 - зазначаються назва країни, куди буде поставлено товар, і цифровий код згідно із ЗУККС: Україна 804.

15. У реквізиті 12 - зазначається повне або коротке найменування країни, з якої товар буде ввезено, та код країни згідно із ЗУККС.

16. У реквізиті 13 - назва країни - виробника товару та її код згідно із ЗУККС.

17. У реквізиті 14 - базисні умови поставок відповідно до контракту та правил "Інкотермс".

(пункт 17 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 економічного розвитку і торгівлі України від 12.09.2011 р. N 51)

18. У реквізиті 15 - валюта контракту та її код.

19. У реквізиті 16 - валюта розрахунку та її код.

20. У реквізиті 17 - назва митниці та її код.

21. У реквізиті 18 - повна назва характеру угоди, умови розрахунку та код операції.

22. У реквізиті 19 - номер та дата контракту, відповідно до якого оформляються заявка на спеціальну ліцензію, дати та номери нормативних документів, згідно з якими застосовуються спеціальні заходи.

23. У реквізиті 20 - прізвище, ім'я та по батькові керівника заявника, посада, дата, підпис або прізвище, ім'я та по батькові заявника, дата, підпис.

24. У реквізиті 21 - особливі умови щодо митного оформлення імпортного товару та номери спеціальних ліцензій, що раніше були видані суб'єкту в рахунок зазначеного контракту.

 

Керівник департаменту
торговельних обмежень та контролю
за зовнішньоекономічною діяльністю 

 
 
І. Веремій
 

 

Заявка на спеціальну ліцензію N ____

1. Заявник, місцезнаходження                     Код згідно з ЄДРПОУ 
Телефон                                  Факс 
Розрахунковий рахунок
Розрахунковий рахунок в іноземній валюті
2. Вхідний номер                Дата реєстрації
 

3. Споживач товару,
місцезнаходження 

4. Продавець, місцезнаходження 

5. Код згідно з УКТ ЗЕД  

6. Одиниці виміру 

7. Кількість 

8. Вартість (тис. долар. США) 

9. Вартість (вал. контр.) 

10. Додаткове найменування 

  

  

  

  

  

  

11. Країна призначення, код _____
12. Країна експорту, код _______
13. Країна походження, код ______ 

14. Базисні умови поставки
15. Валюта контракту, код _______
16. Валюта платежу, код _______ 

17. Митниця, код _______ 

18. Характер угоди
 

19. Підстава для запиту спеціальної ліцензії
 

20. П. І. Б. керівника заявника

Посада

М. П.             Підпис          Дата 

21. Особливі умови
 

 

Керівник департаменту
торговельних обмежень та контролю
за зовнішньоекономічною діяльністю 

 
 
І. Веремій
 

Опрос