Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Изменений к Инструкции N 1 по организации эмиссионно-кассовой работы в учреждениях банков Украины

Национальный банк
Постановление от 22.07.2002 № 258
Утратил силу

Про затвердження Змін до Інструкції N 1 з організації емісійно-касової роботи в установах банків України

Постанова Правління Національного банку України
від 22 липня 2002 року N 258

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
2 серпня 2002 р. за N 624/6912

Постанова втратила чинність
(згідно з постановою Правління Національного банку України
 від 14 червня 2005 року N 211)

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Національний банк України" та з метою приведення діючого порядку здійснення касових операцій у відповідність до вимог Закону України "Про платіжні системи та переказ грошей в Україні" Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Зміни до Інструкції N 1 з організації емісійно-касової роботи в установах банків України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 07.07.94 N 129, зі змінами (додаються).

2. Департаменту готівково-грошового обігу (Н. В. Дорофєєва) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України та банків України для керівництва і використання в роботі.

3. Постанова набирає чинності через 10 днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Я. Ф. Солтиса та директора Департаменту готівково-грошового обігу Н. В. Дорофєєву.

 

Голова 

В. С. Стельмах 

 

Зміни до Інструкції N 1 з організації емісійно-касової роботи в установах банків України

1. Пункт 7.1 глави I доповнити абзацами такого змісту:

"Платник (ініціатор) має право зазначити в об'яві про внесення готівки, у повідомленні, заяві про переказ готівки дату валютування, яка не може перевищувати 10 календарних днів після складання касового документа (день складання не враховується). Якщо дата валютування перевищує 10 календарних днів, то касовий документ до виконання банк не приймає.

Виплату отримувачам сум переказів готівкою установи банку здійснюють, починаючи з визначеної дати валютування. Якщо дата валютування припадає на неробочий день, то установа банку здійснює виплату переказу, починаючи з першого робочого дня, наступного за днем, який визначений датою валютування.

До настання дати валютування платник (ініціатор) може відкликати кошти, у зв'язку з чим подає відповідній установі банку лист (для юридичних осіб) або заяву (для фізичних осіб) про відкликання коштів.

У разі неможливості здійснення установою банку отримувача виплати суми переказу готівкою через неявку отримувача переказу протягом 30 робочих днів з дати валютування установа банку отримувача зобов'язана протягом трьох робочих днів повернути суму переказу установі банку платника (ініціатора)".

2. Абзац перший пункту 127.3 розділу 8 глави III виключити.

3. Додатки 1, 3-д, 3-ж після реквізиту "Отримувач" та додатки 3, 3-а, 3-б, 3-в після реквізиту "Одержувач платежу" доповнити реквізитом "Дата валютування".

 

Директор Департаменту
готівкового-грошового обігу
 

 
Н. В. Дорофєєва
 

Опрос